Страховий стаж для лікарняних

Відповісти
Уокер
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 27
З нами з: 05 лютого 2015, 14:02
Регіон: Херсонская область
Дякував (ла): 6 разів

Повідомлення Уокер »

Працює у нас пенсіонер по інвалідності 2 групи з 2013 року. До цього находився на пенсії не працював 2 роки. До виходу на пенсію по інвалідності працівник мав безперервний стаж 10 років. Який процент лікарняних повинен отримувати працівник- інвалід 2 гр. по лікарняному в серпні 2015 року? Обовязково потрібна довідка з пенсійного фонду для розрахунку лікарняних?

"Страховий стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а за періоди до його запровадження - у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше."

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 8738
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 114 разів
Подякували: 1185 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Запитання 8:

В якому розумінні в Законі № 2240 вживається поняття «страховий стаж» та як його правильно визначити?

Відповідь:

Відповідно до частини першої та другої статті 7 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240 (далі – Закон) страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.

Період отримання виплат за окремими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а до впровадження такої системи – у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Враховуючи, що до 01 січня 2011 року персоніфікований облік застрахованих осіб за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, не здійснювався, тому визначення страхового стажу застрахованої особи за період з 28.02.2001 по 31.12.2010 необхідно здійснювати за даними зазначеними у трудовій книжці, а у разі її відсутності на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, а також архівними установами.

В свою чергу, до введення в дію Закону у страховий стаж зараховується загальний трудовий стаж особи обчислений відповідно до Правил обчислення загального трудового стажу для призначення працівникам допомоги по тимчасовій непрацездатності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.1998 № 1658.
http://vd.fse.gov.ua/subject/faq/

Уокер
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 27
З нами з: 05 лютого 2015, 14:02
Регіон: Херсонская область
Дякував (ла): 6 разів

Повідомлення Уокер »

Большое спасибо, EVGENIY! :10:

Аватар користувача
TANYA85
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 24
З нами з: 13 лютого 2013, 13:36
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення TANYA85 »

Підкажіть будь-ласка, який відсоток оплати при розрахунку лікарняного по догляду за хворою дитиною ( в працівника стаж 5 років 3 місяці).

ЛІДІЯ Кулешник
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 130
З нами з: 11 вересня 2015, 09:31
Регіон: Львовская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення ЛІДІЯ Кулешник »

у працівника станом на 01.10.2015 стаж по трудовій рівно 3 роки, лікарняний відкритий 15 жовтня, але в минулому році заробітня плата за 2 місяці була менше мінімальної ( тобто не був сплачений мінімальний страховий внесок) який брати відсоток для оплати лікарняного 50%- стаж до 3-х років чи 60% - ві 3 до 5 років

Аватар користувача
irina.skripka
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 224
З нами з: 29 травня 2014, 00:15
Регіон: Черниговская область
Звідки: Чернігів
Дякував (ла): 25 разів
Подякували: 7 разів

Повідомлення irina.skripka »

TANYA85 писав:Підкажіть будь-ласка, який відсоток оплати при розрахунку лікарняного по догляду за хворою дитиною ( в працівника стаж 5 років 3 місяці).
лікарняний по догляду за хворою дитиною повністю оплачується за рахунок ФСС в розмірі 100%, причому, якщо дитині від 3х до 14х років, то оплачується 14 к.д., якщо дитина до 3х років, то оплачується весь лікарняний

Аватар користувача
veta3699
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 354
З нами з: 17 грудня 2014, 10:02
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення veta3699 »

який відсоток оплати при розрахунку лікарняного по догляду за хворою дитиною ( в працівника стаж 5 років 3 місяці).
лікарняний по догляду за хворою дитиною повністю оплачується за рахунок ФСС в розмірі 100%, причому, якщо дитині від 3х до 14х років, то оплачується 14 к.д., якщо дитина до 3х років, то оплачується весь лікарняний

Стаж 5 років 3 місяці - 70 % згідно ст. 24 Закону № 1105.
irina.skripka, звідки взялося 100% ?

Аватар користувача
irina.skripka
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 224
З нами з: 29 травня 2014, 00:15
Регіон: Черниговская область
Звідки: Чернігів
Дякував (ла): 25 разів
Подякували: 7 разів

Повідомлення irina.skripka »

veta3699 писав:
який відсоток оплати при розрахунку лікарняного по догляду за хворою дитиною ( в працівника стаж 5 років 3 місяці).
лікарняний по догляду за хворою дитиною повністю оплачується за рахунок ФСС в розмірі 100%, причому, якщо дитині від 3х до 14х років, то оплачується 14 к.д., якщо дитина до 3х років, то оплачується весь лікарняний

Стаж 5 років 3 місяці - 70 % згідно ст. 24 Закону № 1105.
irina.skripka, звідки взялося 100% ?
упс(... перечитала Закон, Вы правы!

Аватар користувача
veta3699
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 354
З нами з: 17 грудня 2014, 10:02
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення veta3699 »

у працівника станом на 01.10.2015 стаж по трудовій рівно 3 роки, лікарняний відкритий 15 жовтня, але в минулому році заробітня плата за 2 місяці була менше мінімальної ( тобто не був сплачений мінімальний страховий внесок) який брати відсоток для оплати лікарняного 50%- стаж до 3-х років чи 60% - ві 3 до 5 років

50%

ЛІДІЯ Кулешник
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 130
З нами з: 11 вересня 2015, 09:31
Регіон: Львовская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення ЛІДІЯ Кулешник »

veta3699 писав:
у працівника станом на 01.10.2015 стаж по трудовій рівно 3 роки, лікарняний відкритий 15 жовтня, але в минулому році заробітня плата за 2 місяці була менше мінімальної ( тобто не був сплачений мінімальний страховий внесок) який брати відсоток для оплати лікарняного 50%- стаж до 3-х років чи 60% - ві 3 до 5 років

50%
дякую ви підтвердили мою думку))

Султана
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 32
З нами з: 13 жовтня 2015, 21:24
Регіон: Черниговская область

Повідомлення Султана »

Допоможіть будь ласка, який брати відсоток для оплати лікарняного, якщо в працівника більше 8 років загального стажу по трудовій, потім 3 роки працівник ніде не працював, і в нашій організації він працює менше 6 місяців... Брати 100 % чи я помиляюсь?

Аватар користувача
Гуль Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 301
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Регіон: Харків
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Гуль Тетяна »

Султана писав:Допоможіть будь ласка, який брати відсоток для оплати лікарняного, якщо в працівника більше 8 років загального стажу по трудовій, потім 3 роки працівник ніде не працював, і в нашій організації він працює менше 6 місяців... Брати 100 % чи я помиляюсь?
Если по состоянию на 01.01.2011 г. по данным трудовой книжки стаж работника более 8 лет, то можете смело брать 100 %.

adrenalin
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 16 березня 2016, 15:46
Регіон: Житомирская область

Повідомлення adrenalin »

який відсоток отлачується по лікарняному листу по догляду за дитиною,якщо у працівника стаж 2роки,але дитина має посвідчення ЧАЄС???

Відповісти

Повернутись до “Лікарняні та декретні”