Оплата больничного и отпуск по уходу до 3 лет

Відповісти
Гатченко Лена
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 463
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Регіон: Запорожская область
Звідки: Бердянск
Подякували: 18 разів

Повідомлення Гатченко Лена »

Добрый день! Работница вышла из отпуска по уходу за ребенком до з лет и приступила к работе на полный рабочий день 05.09.2012г.(ребенку 1г.2 мес.). Отпуск по уходу за ребенком оформил отец. При болезни ребенка ей выдавали в больнице больничный лист и мы его оплачивали. Проверка соцстраха выявила, что она не имела права на оплату и выдачу детских больничных, т.к. отец получал пособие по уходу за ребенком. Правда ли это и где об этом написано. Заранее благодарна за ответ!!!

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

Згідно з п.3.13 Інструкції № 455 листок непрацездатності видається працюючій особі, яка доглядає за дитиною до трьох років.
Отже, для надання застрахованій особі ( Вашій працівниці) допомоги по тимчасовій непрацездатності в разі догляду за хворою дитиною в період , коли інша застрахована особа ( чоловік Вашої працівниці ) перебуває у відпустці для догляду за цією дитиною до досягнення нею трирічного віку і фактично доглядає за нею, немає підстав.
Згідно з п.3.15 Інструкції № 455 листок непрацездатності для догляду за хворою дитиною в період оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до трьох років не видається .

Аватар користувача
Olga_K
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1244
З нами з: 02 квітня 2014, 12:09
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 128 разів

Повідомлення Olga_K »

во-первых, в медучреждении не должны были выдать больничный, а во-вторых, обычно при оплате таких больничных бухгалтер требует справку из органов соцобеспечения о том, что за указанным ребенком не оформлен отпуск по уходу до 3лет. в таком случае настаивайте не на Вашей ошибке, а на ошибке медиков. Вы сделаете пересчет и удержите начисленную сумму, которую перечислите на счетФСС, но не признавайте как Вашу ошибку. ответственность за выдачу больничных несет медучреждение. виноват и бухгалтер, конечно, но это уже второй вопрос-она у вас работает на полную ставку и в отпуске не находится(это отговорка для проверки)

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

Від помилок, звісно, ніхто не застрахований, але відповідальність бухгалтера у цьому випадку є. Адже
Гатченко Лена писав:Отпуск по уходу за ребенком оформил отец
, тому потрібно було отримати довідку з управління праці та соціального захисту населення про те, що виплату допомоги по догляду за дитиною припинено ( із зазначенням дати).

Відповісти

Повернутись до “Лікарняні та декретні”