відпустка

KSYSHA
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 29 жовтня 2015, 14:45
Регіон: Черкасская область

Повідомлення KSYSHA »

Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи є обов'язковою додаткова щорічна відпустка за особливий характер праці, помічнику вихователя, якщо в кол.договорі таке не прописано?

НТП
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 88
З нами з: 08 лютого 2012, 10:45
Регіон: Ровенская область
Подякували: 3 рази

Повідомлення НТП »

KSYSHA, якщо не має в Колективному договорі, то або це потрібно прописати або не надавати, тому що  в наказі це має бути зазначено.

KSYSHA
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 29 жовтня 2015, 14:45
Регіон: Черкасская область

Повідомлення KSYSHA »

НТП писав:KSYSHA, якщо не має в Колективному договорі, то або це потрібно прописати або не надавати, тому що  в наказі це має бути зазначено.
Дуже дякую. В нас не прописано і ми не надаєм. Просто чи не буде це помилкою при перевірці,, що ми не надавали таку щорічну додаткову відпустку? Чи її обов'язково треба прописати в кол.договорі?

НТП
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 88
З нами з: 08 лютого 2012, 10:45
Регіон: Ровенская область
Подякували: 3 рази

Повідомлення НТП »

В принципі, це питання не лише керівництва, але й профспілки, які мають такі питання погоджувати.

ШОР
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 10
З нами з: 18 лютого 2016, 16:28
Регіон: Львовская область

Повідомлення ШОР »

Скільки днів протягом одного календарного року може працівник використати чергової відпустки? В сільській раді працівниця має 106 днів невикористаної чергової відпустки за минулі періоди, чи має право вона у 2016 році використати їх усіх?

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Требований в законодательстве нет. По идее, может.

В законе есть такое: ст. 10 Закону «Про відпустки» передбачено, що загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів. Щорічні основна та додаткові відпустки надаються працівникові з таким розрахунком, щоб вони були використані, як правило, до закінчення робочого року.

Но это для текущего отпуска.
По законодательству такой ситуации, как 106 дней неиспользованного отпуска просто не должно быть. Поэтому, если речь идет о неиспользованных отпусках, то ограничений нет


Невикористані щорічні відпустки

Чи можна надати працівнику в один робочий рік невикористані щорічні відпустки за минулі роки загальною тривалістю 72 календарні дні?


Частиною третьою ст. 10 Закону про відпустки визначено, що загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах, — 69 календарних днів.

Зазначеною нормою встановлено обмеження загальної тривалості щорічних відпусток, на які має право працівник у відповідний робочий рік, тобто за один робочий рік. На випадок, коли працівникові після використання у відповідному робочому році щорічних відпусток за цей рік надаються невикористані щорічні відпустки за минулі роки, це обмеження не поширюється.

Якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на щорічну відпустку за попередній рік чи за кілька попередніх років, він має право використати їх, а в разі звільнення незалежно від підстав йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні щорічних відпусток. Законодавством не передбачено терміну давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки, воно не містить заборони надавати щорічні відпустки у разі їх невикористання.
Детальніше: http://www.visnuk.com.ua/ua/pubs/id/1801

ШОР
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 10
З нами з: 18 лютого 2016, 16:28
Регіон: Львовская область

Повідомлення ШОР »

Дуже дякую

Аватар користувача
Pacific
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 48
З нами з: 14 січня 2013, 20:23
Регіон: Одесская область
Звідки: Одесская область
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Pacific »

Допоможіть розібратись із розрахунковим періодом після виходу з декрету.  Працівницю прийнято на роботу 07.02.2011 року, того ж року вона взяла 18 днів за фактично відпрацьований час. В 2012 році взяла відпустки 24 дні. З 29.09.12 пішлав декрет. З 02.02.13- вагітність та пологи. З 18.02.13 -по догляду до 3-х років. Вийшла на роботу достроково 02.11.2015 року. Із 03.10.2016 року хоче йти у відпустку. Який буде розрахунковий період? Я щось запуталась.

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

із розрахунковим періодом після виходу з декрету.  Працівницю прийнято на роботу 07.02.2011 року, того ж року вона взяла 18 днів за фактично відпрацьований час. В 2012 році взяла відпустки 24 дні. З 29.09.12 пішлав декрет. З 02.02.13- вагітність та пологи. З 18.02.13 -по догляду до 3-х років. Вийшла на роботу достроково 02.11.2015 року. Із 03.10.2016 року хоче йти у відпустку. Який буде розрахунковий період?
Розрахунковий період жовтень 2015/ вересень 2016 року.
Період з 01.10.15 по 01.11.2015 вилучити.

марина2020
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 87
З нами з: 27 травня 2013, 10:10
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення марина2020 »

Працівника демобілізували в липні 2016р, до січня 2016р. він отримував компенсацію з бюджета(середній заробіток), а з 2016р. платили своїми коштами середній заробіток.

Чи коригувати відпускні ?- середній заробіток, який вклячається в розрахунковий період липень 2015-червень 2016р. вже відкоригований?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 9379
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 129 разів
Подякували: 1271 раз
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Якщо я вірно все зрозумів, то думаю при розрахунку відпускних теж треба коригувати! Середній відкоригований на свої кофіцієнти які були в тих місяцях!

марина2020
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 87
З нами з: 27 травня 2013, 10:10
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення марина2020 »

EVGENIY писав:Якщо я вірно все зрозумів, то думаю при розрахунку відпускних теж треба коригувати! Середній відкоригований на свої кофіцієнти які були в тих місяцях!
Дякую

Андрій
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 26
З нами з: 21 травня 2014, 11:49

Повідомлення Андрій »

Доброго дня! Підкажіть будь ласка працівник прийнятий на роботу по переведенню і скористався відпусткою за період роботи з попереднього місця праці на вже на новому підприємстві, відпускні йому виплатили з коштів що перевів попередній роботодавець, зараз працівник має право на отримання основної щорічної відпустки вже за відпрацьований час на новому підприємстві. Питання чи потрібно виключати календарні дні відпустки які працівник отримав за відпрацьований час за попереднім місцем праці з розрахункового періоду ? . Так як новий роботодавець за цей період не робив ніяких нарахувань відпускних, а лише виплату.

Tamarok1701
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 14 вересня 2021, 09:19
Регіон: Сумська область

Повідомлення Tamarok1701 »

Доброго дня! 11 січня 1998 року працівника прийнято на державну службу, 19 січня 2021 року працівник звільнився. Йому було нараховано компенсація за невикористану додаткову відпустку ( 15 календ.днів). 20 січня 2021 року працівника прийнято на посаду головного спеціаліста сільської ради. Чи має право працівник взяти у 2021 році додаткову відпустку за стаж ДС чи ОМС 15 календарних днів, і які підстави?

Надєєва
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 357
З нами з: 29 травня 2014, 08:02
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 12 разів

Повідомлення Надєєва »

Доброго дня. Поясніть будь ласка, працівник взяв частину відпустки на 9 календарних днів з 19 жовтня 2021 року, ( в наказі зазначено з 19.10. по 27.10 вкл.), чи відпрацьовувати працівнику 23 жовтня 2021 року замість 15 жовтня ( змінний графік роботи ) ??? За жовтень виходить 12 чи 13 робочих днів?

Відповісти

Повернутись до “Відпускні”