Компенсація за невикористану відпустку при звільненні

Відповісти
ahatana1983
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 02 грудня 2016, 14:20
Регіон: Кировоградская область

Повідомлення ahatana1983 »

Працівник звільняється 07.04.2017 року
Працює з 01.12.2016 року
Грудень нараховано 1600
Січень, лютий - відпустка без збереження з/п
Березень - нараховано 3200
Щорічна відпустка 24 кл.дн 24/12*4=8
фактично  працівник пропрацював 4 місяці, отже компенсація за 8 днів не використаної відпустки???
Чи рахувати лише нараховані 2 місяці ( 4 дні не використаної відпустки), так як січень і лютий з/п не нараховувалась?
Наперед дякую!

Pavel-san
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 135
З нами з: 20 січня 2015, 08:42
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 11 разів

Повідомлення Pavel-san »

Дивлячись на те, згідно яких нормативних актів була надана така відпустка. Наш відділ кадрів виключаві дні відпустки без збереження, які надавались згідно п. 9 Прикінцевих положень Закону № 76. Якщо "звичайна" відпустка без збереження, тоді нічого не виключали.

Як я розумію, Законом про відпустки передбачено для працівників відпустку без збереження з/п ( згідно ст. 25, ст. 26) яка на тривалість щорічної основної відпуски не впливає. А ось дні відпустки без збереження з/п, надані з інших підстав (вищевказана) вже повинні виключатися з кількості днів, які дають право на основну відпустку. Колись статтю знаходив. Для 2015 року це питання було найбільш актуальним.

buhrda
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 24
З нами з: 16 серпня 2016, 16:03
Регіон: Запорожская область

Повідомлення buhrda »

Працівниця була у відпусткі до 04.04, 03.04 звільняється. Відпускні нараховані в березні за всі дні відпустки. Чи потрібно утримувати відпускні за два дні?

Аватар користувача
Olga_K
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1244
З нами з: 02 квітня 2014, 12:09
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 127 разів

Повідомлення Olga_K »

buhrda писав:Працівниця була у відпусткі до 04.04, 03.04 звільняється. Відпускні нараховані в березні за всі дні відпустки. Чи потрібно утримувати відпускні за два дні?
день звільнення вважається останнім днем роботи (у Вас відпустка на день звільнення). утримуєте тільки 1 день за 04.04. Розраховуєте кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час за відповідний період роботи -щоб визначити чи потрібно нарахувати компенсацію (не забудьте, що 1 день відпустки знімається). бувають ситуації, що потрібно працівнику ще й відшкодовувати дні наперед використаної відпустки

Тетяна-бух
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 144
З нами з: 30 березня 2016, 09:57
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення Тетяна-бух »

Дякую

Тетяна-бух
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 144
З нами з: 30 березня 2016, 09:57
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення Тетяна-бух »

Чи треба коригувати згідно п.10 Порядку №100 компенсацію за невикористану відпустку? Буду вдячна за відповідь

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 8737
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 114 разів
Подякували: 1185 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Тетяна-бух писав:Чи треба коригувати згідно п.10 Порядку №100 компенсацію за невикористану відпустку? Буду вдячна за відповідь
Новость сегодня на сайте весь день висит!
Компенсація за невикористану відпустку - це виплата, яка проводиться у розмірі середньої заробітної плати, а не є збереженням середнього заробітку, тому основною умовою для її коригування є підвищення посадових окладів у розрахунковому періоді.

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/oplata-praczi/shchodo-zastosuvannya-punktu-10-poryadku-obchislennya-serednoyi/

Тетяна-бух
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 144
З нами з: 30 березня 2016, 09:57
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення Тетяна-бух »

...
Востаннє редагувалось 14 липня 2017, 13:49 користувачем Тетяна-бух, всього редагувалось 1 раз.

Тетяна-бух
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 144
З нами з: 30 березня 2016, 09:57
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення Тетяна-бух »

...
Востаннє редагувалось 14 липня 2017, 13:49 користувачем Тетяна-бух, всього редагувалось 1 раз.

Тетяна-бух
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 144
З нами з: 30 березня 2016, 09:57
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення Тетяна-бух »

...
Востаннє редагувалось 14 липня 2017, 13:48 користувачем Тетяна-бух, всього редагувалось 1 раз.

Тетяна-бух
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 144
З нами з: 30 березня 2016, 09:57
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 15 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення Тетяна-бух »

В наказі про відпустку  вказано: надати щорічну відпустку з 17.07.17 по 09.08.17 тривалістю 24 кал.дня та виплатити грошову компенсацію за 6 кал.днів невикористаної відпустки. Який рохрахунковий період для невикористанної відпустки липень2016-червень2017 чи червень2016- липень2017? Буду вдячна за відповідь.

Відповісти

Повернутись до “Відпускні”