Отпуск без сохранения зарплаты

Гатченко Лена
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 463
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Регіон: Запорожская область
Звідки: Бердянск
Подякували: 18 разів

Повідомлення Гатченко Лена »

Добрый день! Работник-пенсионер написал заявление на отпуск без сохранения зарплаты с 01.08.2014г. по 29.08.2014г.- в приказе указывать 28 или 29 календарных дней? (24 августа праздник). Заранее благодарна за ответ!!!

Надєєва
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 356
З нами з: 29 травня 2014, 08:02
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 12 разів

Повідомлення Надєєва »

Гатченко Лена писав:Добрый день! Работник-пенсионер написал заявление на отпуск без сохранения зарплаты с 01.08.2014г. по 29.08.2014г.- в приказе указывать 28 или 29 календарных дней? (24 августа праздник). Заранее благодарна за ответ!!!
Відповідно до ст. 5 ЗУ «Про відпустки» № 504/96-ВР від 15.11.1996 (далі – ЗУ «Про відпустки»), до складу відпустки без збереження заробітної плати входять святкові і неробочі дні , тому буде 29 к.д.

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

1247 писав:Мы в приказах пишем 29 к/дней в том числе святковий день 24 серпня и назва свята. Крушники вопросов не задавали. просто если поставить 29 дней без оговорок, то вы обязаны платить 29 а не 28.
Відпустка без збереження заробітної плати оплаті не підлягає, а стежити за календарними днями цієї відпустки потрібно, щоб не перевищити загальну тривалість відпусток без збереження ( за ст.25 і 26 Закону № 504), які належать працівнику. Тобто, працівник- пенсіонер в разі потреби може взяти ще 1 календарний день відпустки без збереження за ст.25 ( надання в обов'язковому порядку ) і за згодою працедавця не біше 15 календарних днів на рік за ст. 26

Аватар користувача
Віта_ubr
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 23
З нами з: 25 лютого 2013, 22:47
Регіон: Закарпатская область
Звідки: Закарпатська обл.

Повідомлення Віта_ubr »

Доброго дня, підкажіть будь-ласка. Працівник перебував у відпустці без збереження з\плати з 01.12.2014 р по 12.12.2014 р. згідно ст. 84 Кодексу ЗУ"Про працю". 15.12.2014 року керівник видає наказ про виплату премії до Дня органу місцевого самоврядування (07 грудня) в розмірі посадового окладу.У положенні про преміювання одноразові премії не обумовлені. :oops:
Чи можна виплатити премію такому працівнику?

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

[quote="Вікторіка"
Чи можна виплатити премію такому працівнику?[/quote]

А іншим працівникам хіба можна виплатити одноразову премію, якщо вона не передбачена положенням про преміювання ?

Аватар користувача
Віта_ubr
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 23
З нами з: 25 лютого 2013, 22:47
Регіон: Закарпатская область
Звідки: Закарпатська обл.

Повідомлення Віта_ubr »

Фонд заробітної плати дозволяє виплату премії, розпорядження видано у положенні прописано - Преміювання працівників , встановлення їм надбавок здійснюється за поданням секретаря сільської ради на підставі оцінки та всебічного аналізу виконання ними посадових обов'язків і завдань. Може на підставі цього пункту можна виплатити?

Аватар користувача
ANNA6724
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 116
З нами з: 19 вересня 2014, 11:32
Регіон: Сумская область
Звідки: Сумы

Повідомлення ANNA6724 »

Підскажіть, будь-ласка, якщо у працівника для надання відпустки період роботи з 01.01.2014 по 31.12.2014, але в 2014 році працівник три місяці перебував у відпусці без збереження заробітно плати, яку кількість днів йому можна надати відпустки?

Аватар користувача
Гуль Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 301
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Регіон: Харків
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Гуль Тетяна »

по каким основаниям он находился в отпуске без сохранения зарплаты?

Аватар користувача
ANNA6724
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 116
З нами з: 19 вересня 2014, 11:32
Регіон: Сумская область
Звідки: Сумы

Повідомлення ANNA6724 »

Гуль Тетяна писав:по каким основаниям он находился в отпуске без сохранения зарплаты?
пунктом 6-6 прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 31.07.2014 № 1622-VІІ

Аватар користувача
Гуль Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 301
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Регіон: Харків
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Гуль Тетяна »

Злийко Анна писав:Підскажіть, будь-ласка, якщо у працівника для надання відпустки період роботи з 01.01.2014 по 31.12.2014, але в 2014 році працівник три місяці перебував у відпусці без збереження заробітно плати, яку кількість днів йому можна надати відпустки?
К сожалению, период отпуска без сохранения зарплаты, предоставленный на основании п. 6-6 Заключительных положений Закона о Госбюджете на 2014 год, не включают в стаж для предоставления основного ежегодного отпуска. Дело в том, что в профильном Законе об отпусках четко определены периоды, которые включаются в "отпускной" стаж, и период указанного Вами отпуска без сохранения зарплаты в нем нет.
Но при расчете отпускных календарные дни этого отпуска все-таки исключайте из расчетного периода. Порядком № 100 не конкретизированы причины отсуствия работника на работе, когда за ним сохраняется рабочее мести без выплаты зарплаты. Главное, чтобы работника не было на работе по причине, которая предусмотрена нормами законодательства.

bamburyak@list.ru
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 31 березня 2016, 09:54
Регіон: Черновицкая область

Повідомлення bamburyak@list.ru »

Доброго дня ! Може  хтось може пояснити чи можна надати працівнику відпустку за власний рахунок більше 15 к.днів. Працівник пенсіонер.

Гатченко Лена
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 463
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Регіон: Запорожская область
Звідки: Бердянск
Подякували: 18 разів

Повідомлення Гатченко Лена »

bamburyak@list.ru писав:Доброго дня ! Може  хтось може пояснити чи можна надати працівнику відпустку за власний рахунок більше 15 к.днів. Працівник пенсіонер.
отпуск без сохранения зарплаты
ВІДПУСТКИ БЕЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Стаття 25. Відпустка без збереження заробітної плати, що надається працівникові в обов'язковому порядку


Відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов'язковому порядку:

1) матері або батьку, який виховує дітей без матері (в тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), що має двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда, - тривалістю до 14 календарних днів щорічно;

2) чоловікові, дружина якого перебуває у післяпологовій відпустці, - тривалістю до 14 календарних днів;

3) матері або іншим особам, зазначеним у частині третій статті 18 та частині першій статті 19 цього Закону, в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, - тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, а в разі якщо дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), - не більш як до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку; (Пункт 3 статті 25 в редакції Закону N 2318-IV (2318-15) від 12.01.2005)

4) ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (3551-12), - тривалістю до 14 календарних днів щорічно;

5) особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, - тривалістю до 21 календарного дня щорічно;

6) пенсіонерам за віком та інвалідам III групи - тривалістю до 30 календарних днів щорічно;

7) інвалідам I та II груп - тривалістю до 60 календарних днів щорічно;

8) особам, які одружуються, - тривалістю до 10 календарних днів;

9) працівникам у разі смерті рідних по крові або по шлюбу: чоловіка (дружини), батьків (вітчима, мачухи), дитини (пасинка, падчірки), братів, сестер - тривалістю до 7 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад; інших рідних - тривалістю до 3 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад;

10) працівникам для догляду за хворим рідним по крові або по шлюбу, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, - тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше 30 календарних днів;

11) працівникам для завершення санаторно-курортного лікування - тривалістю, визначеною у медичному висновку;

12) працівникам, допущеним до вступних іспитів у вищі навчальні заклади, - тривалістю 15 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та назад;

13) працівникам, допущеним до складання вступних іспитів в аспірантуру з відривом або без відриву від виробництва, а також працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки, - тривалістю, необхідною для проїзду до місцезнаходження вищого навчального закладу або закладу науки і назад;

14) сумісникам - на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи;

15) ветеранам праці - тривалістю до 14 календарних днів щорічно;

16) працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну та додаткові відпустки повністю або частково і одержали за них грошову компенсацію, - тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи на даному підприємстві до настання шестимісячного терміну безперервної роботи; (Пункт 16 частини першої статті 25 в редакції Закону N 2073-III (2073-14) від 02.11.2000)

17) працівникам, діти яких у віці до 18 років вступають до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості, - тривалістю 12 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та у зворотному напрямі.

За наявності двох або більше дітей зазначеного віку така відпустка надається окремо для супроводження кожної дитини.

(Частину першу статті 25 доповнено пунктом 17 згідно із Законом N 2622-IV (2622-15) від 02.06.2005)

Працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі, протягом четвертого року навчання надається за їх бажанням один вільний від роботи день на тиждень без збереження заробітної плати.

Стаття 26. Відпустка без збереження заробітної плати за згодою сторін

За сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

(Частину другу статті 26 виключено на підставі Закону N 2073-III (2073-14) від 02.11.2000)

Відповісти

Повернутись до “Відпускні”