Мобілізація

Відповісти
HATALU
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 16
З нами з: 13 червня 2014, 20:17
Регіон: Николаевская область

Повідомлення HATALU »

Допоможіть розібратися в питані:
оплати періоду мобілізації,якщо працівник мобілізован 25.08.2014р,розрахунковий період червень-липень 2014р,01.10.2014р було підвищено ставки посадового окладу. Чи підлягає підвищенню середній заробіток.

Аватар користувача
makarenkoiryna
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 21 серпня 2014, 14:28

Повідомлення makarenkoiryna »

Допоможіть!!! У номері "Оплата праці" від 09.04.2015 р. №7 (163) надруковано, що роботодавець за рахунок власних коштів виплачує мобілізованому працівнику середній заробіток, а потім йому з бюджету компенсують фактично понесені витрати на його виплату, тобто чекати надходження компенсації з бюджету, щоб виплатити середній заробіток, не потрібно. Тоді як фіскали дали своє пояснення з цього приводу: після отримання коштів, передбачених у державному бюджеті, роботодавці проводять виплату компенсації у строки, визначені ст. 115 КЗпП (http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/191576.html). Тоді як правильно зробити????

Аватар користувача
Гуль Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 301
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Регіон: Харків
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Гуль Тетяна »

HATALU писав:Допоможіть розібратися в питані:
оплати періоду мобілізації,якщо працівник мобілізован 25.08.2014р,розрахунковий період червень-липень 2014р,01.10.2014р було підвищено ставки посадового окладу. Чи підлягає підвищенню середній заробіток.
Так, для мобилизованных работников также надо проводить корректировку среднего заработка в связи с повышением должностных окладов (п. 10 Порядка № 100).

Аватар користувача
Гуль Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 301
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Регіон: Харків
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Гуль Тетяна »

Ірина_М писав:Допоможіть!!! У номері "Оплата праці" від 09.04.2015 р. №7 (163) надруковано, що роботодавець за рахунок власних коштів виплачує мобілізованому працівнику середній заробіток, а потім йому з бюджету компенсують фактично понесені витрати на його виплату, тобто чекати надходження компенсації з бюджету, щоб виплатити середній заробіток, не потрібно. Тоді як фіскали дали своє пояснення з цього приводу: після отримання коштів, передбачених у державному бюджеті, роботодавці проводять виплату компенсації у строки, визначені ст. 115 КЗпП (http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/191576.html). Тоді як правильно зробити????
Действительно, после прочтения Порядка № 105, возникает некая двусмысленность ситуации, а именно как действовать работодателю после исчисления среднего заработка. Здесь может быть 2 варианта.
Первый: начислить и выплатить мобилизованному работнику средний заработок, а затем запросить компенсацию расходов. Такой вывод можно сделать из п. 3 Порядка № 105, где говорится о компенсации расходов на выплату среднего заработка.
Второй: начислить средний заработок, получить компенсацию из бюджета, а затем выплатить его работнику. Такой вариант напрашивается после прочтения п. 6 Порядка № 105.
ГФСУ придерживается второго варианта. Но считаем, что последнее слово в этом вопросе за Минсоцполитики как главным распорядителем бюджетных средств и исполнителем соответствующей программы.

Аватар користувача
Goldfish
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 134
З нами з: 03 вересня 2013, 23:14
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харьков

Повідомлення Goldfish »

У меня возникла ОЧЕНЬ спорная ситуация с мобилизованным работником. За мобилизованным работником в 2015 году сохранялся средний заработок, который рассчитан в 2014. В связи с действием в январе – марте 2015 года ограничения на максимальную зарплату 7 мин. з/пл. (10 мин. з/пл.) необходимо ли было применять такое ограничение к средней зарплате мобилизованного (ведь такая выплата не обозначена в исключениях)? А теперь ситуация усложнилась. Работник демобилизовался, отработал один день в марте с ограничение зарплаты 10 мин.з/пл. и ушел в отпуск, а затем в конце апреля опять был мобилизован. Получается, что для всех п. 10 об ограничениях перестал действовать, а для мобилизованного работника - нет, так как средняя зарплата для него будет рассчитана исходя из одного рабочего дня марта с учетом ограничения?

Оксана7278
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 87
З нами з: 04 грудня 2014, 13:19
Регіон: Кировоградская область
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення Оксана7278 »

Доброго дня! допоможіть будь-ласка з проводками по мобілізованому. соцзахист відшкодував з/п мобілізованого установі на реєстраційний рахунок. як ці кошти вірно відлбразити в м/о? дякую!

Irina yyyy
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 27
З нами з: 03 червня 2015, 11:25
Регіон: Винницкая область

Повідомлення Irina yyyy »

Доброго дня!!! Чи вважається працівник призваний на строкову службу 22,06,2015 МОБІЛІЗОВАНИМ ??? Які виплати за ним зберігаються??? Хто відшкодовує кошти???

Евгения2000
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 09 липня 2015, 19:38
Регіон: Запорожская область

Повідомлення Евгения2000 »

Допоможіть будь ласка! Робітник мобілізован с 17.07.2015р.
В травні 2015р- зар.плата 1000грн, відпускні за травень 500грн(Нараховані і виплочені в квітні 2015р)
В червні 2015р- зар.плата 1000грн,лікарняні за червень 300грн
Відпрацьвано в травні 10 днів, в червні 11 днів.
Розрахунок середньоденої для оплати днів мобілізації в липні - (1000+1000)/21=95,24
95,24*11дн=1047,64-сума за дні мобілізації в липні, Правильно?
ЄСВ,війсковий збір і подоходний не утримуємо. А нарахування 36,3% треба робити? Сподіваюсь на відповідь.

Відповісти

Повернутись до “Середня зарплата”