Материальная помощь госслужбе

Відповісти
Трохименко Людмила
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 226
З нами з: 03 лютого 2014, 07:54
Регіон: Харків
Подякували: 4 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Трохименко Людмила »

В соответствии с Порядком № 100 одноразовое вознаграждение по итогам работы за год и за выслугу лет включается в средний заработок путем прибавления к заработку за каждый месяц расчетного периода 1/12 вознаграждения, начисленного в текущем году за предыдущий календарный год. При этом согласно разъяснениям Минтруда (см. письма от 26.01.2007 г. № 49/13/155-07 и от 24.06.2008 г. № 411/13/84-08) основным условием учета данных сумм является их начисление в текущем году за предыдущий.
Если вознаграждение по итогам работы за год начислено в декабре 2013 года за 2013 год, то его сумма вообще не должна участвовать в расчете средней зарплаты согласно Порядку № 100.

Людмила Федорівна
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 47
З нами з: 08 квітня 2014, 12:12

Повідомлення Людмила Федорівна »

Держслужбовцю надана основна частина щорічної відпустки 15 кал.дн.+матеріальна допомога, але він відгуляв 10 кал.днів і написав заяву на звільнення. Матеріальна допомога не повертається, а перераховується лише сума відпускних?

Аватар користувача
Гуль Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 301
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Регіон: Харків
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Гуль Тетяна »

да. Материальная помощь не возвращается. В нормативно-правовых документах такого не предусмотрено.
Что касается отпуска. Действительно, у работника работодатель производит отчисления из зарплаты за дни отпуска, которые были предоставлены в счет неотработанной части рабочего года. Но вы должны помнить, что при увольнении по определенным основаниям, предусмотренным ст. 22 Закона об отпусках, такое отчисление не проводится.

СветланаДПтСУ
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 23 квітня 2014, 15:17
Регіон: Тернопольская Область
Звідки: Тернополь
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення СветланаДПтСУ »

Добрий день, Підскажіть, будь ласка , чи входить в розрахунок матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям (середьньомісячна заробітна плата) індексація? наперед вдячна!

Надєєва
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 356
З нами з: 29 травня 2014, 08:02
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 12 разів

Повідомлення Надєєва »

Виплати, що включаються в розрахунок середньої заробітної плати :
У відповідності до п. 3 Порядку № 100 при обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження в розрахунок включаються наступні виплати:
- основна заробітна плата, доплати і надбавки.
У вказаній нормі Порядку № 100 перераховано ряд виплат, які відносяться до доплат і надбавок, проте при їх визначенні доцільніше скористатися нормами Інструкції зі статистики зарабітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 г. № 5; :

2.2. Фонд додаткової заробітної плати
Фонд додаткової заробітної плати включає доплати, надбавки,
гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним
законодавством, премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань
і функцій. До складу фонду додаткової заробітної плати входять:
2.2.7. Суми виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати
працівників.
Тобто, індексація включається до розрахунку середньомісячної зарплати для виплати матеріальної допомоги.

chernh
Новачок
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 09 липня 2014, 09:13

Повідомлення chernh »

На державній службі премії виплачуються на місяць пізніше, в результаті- в грудні нараховують 2 премії: за листопад та грудень. Працівники, які ідуть у відпустку з виплатою мат.допомоги в січні, отримують в розрахунок 3 премії (жовтень-грудень). Включати 2 (жовтень- листопад) чи 3 премії у мат.допомогу, і якщо ми включимо 2,то чи не буде це порушенням 100 постанови з відповідними зауваженнями від контролюючих органів. Це ж стосується і нарахованих середніх при виплаті відряджень.

Аватар користувача
Гуль Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 301
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Регіон: Харків
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Гуль Тетяна »

Согласно Порядку № 100 премии включают в расчет в том месяце, на который они приходятся согласно расчетно-платежной ведомости. То есть, 2 премии в декабре (за ноябрь и декабрь) надо включать в расчет средней зарплаты. В итоге такой работник - счастливчик ;) , у него средняя зарплата будет состоять в частоности из 3-х премий.
Посмотрите с другой стороны: если расчетный период декабрь - январь, то в расчете будет принимать участи 2 премии, начисленные в декабре, в январе премии не будет. А вот если расчетный период январь-февраль, то такому работнику не повезло :( : в расчете средней зарплаты будут участвовать только 1 премия, начисленная в феврале за январь.

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

chernh писав:На державній службі премії виплачуються на місяць пізніше, в результаті- в грудні нараховують 2 премії: за листопад та грудень. Працівники, які ідуть у відпустку з виплатою мат.допомоги в січні, отримують в розрахунок 3 премії (жовтень-грудень). Включати 2 (жовтень- листопад) чи 3 премії у мат.допомогу, і якщо ми включимо 2,то чи не буде це порушенням 100 постанови з відповідними зауваженнями від контролюючих органів. Це ж стосується і нарахованих середніх при виплаті відряджень.
Дійсно, премії включаються у заробіток того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату. Але у Вашому випадку премія в поточному місяці виплачується за попередній, тому потрібно брати до уваги п.3 Порядку № 100, а саме, якщо число робочих днів у розрахунковому періоді відпрацьовано неповністю, премії під час обчислення середньої заробітної плати за останні два місяці враховуються пропорційно до часу, відпрацьованому в розрахунковому періоді.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 8923
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 118 разів
Подякували: 1215 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Багрова юлія писав:Доброго дня. Підкажіть як правильно розрахувать мат.допомогу на вирышення соц.поб.питань держслужбовцям, а саме заступникам директора Департаменту? Чи потрибно на їх виплати розпорядження вищього керівництва? Також стосовно премій. Ч и можна виплачувати премії заступника керівника лише за наказом директора Департаменту? Дякую.
Читайте своє положення про преміювання, в ньому до речі і матдопога повинна бути оговорена і хто накази видає!

Супер бухгалтер
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 16 грудня 2015, 10:54
Регіон: Полтавская область

Повідомлення Супер бухгалтер »

а як порахувати Мат.допом.держсл. якщо попередній місяць був відпрацьовиний не повністю

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

як порахувати Мат.допом.держсл. якщо попередній місяць був відпрацьовиний не повністю
Згідно п.8 Порядку № 100.

Natasha
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 39
З нами з: 03 лютого 2014, 08:37

Повідомлення Natasha »

Добрий день! Підкажіть будь-ласка як правильно включити премію, якщо вона виплачується місяць в місяць, тобто березень 200,00 та квітень 158,00 , але квітень відпрацьвано не пвністю і премія виплачена прапорційно відпрацьованим дням. Чи потрібно при разрахунку мат. доп. премію ділити пропорційно?

Відповісти

Повернутись до “Середня зарплата”