обчислення відпусткових та мат. допомоги за новими правилами за умови непідвищення посадового окладу

Відповісти
Сергій Сергійович
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 10
З нами з: 09 вересня 2016, 10:27
Регіон: Сумская область

Повідомлення Сергій Сергійович »

Доброго дня!
З 1 травня 2016р. у спеціаліста І-ої категорії розмір посадового окладу не збільшився та складав 1723грн. У травні-червні 2016р. він перебував у щорічній відпустці із виплатою матеріальної допомоги. Спочатку відпусткові та матеріальна допомога були обчислені за старими правилами (розхрахунковий період для відпусткових 12 місяців), потім дані виплати перераховано згідно норм, що діють з 1 травня 2016р. (по оновленому закону про держ. службу). В результаті встановлено суму переплати, яку пізніше повернуто спеціалістом установі. У липні працівник звільнився. 
Чи правильні дії бухгалтера щодо обчислення відпусткових та мат. допомоги за новими правилами за умови непідвищення посадового окладу?

Tyrko Natalia
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 14 січня 2016, 19:59

Повідомлення Tyrko Natalia »

Сергій Сергійович писав:Доброго дня!
З 1 травня 2016р. у спеціаліста І-ої категорії розмір посадового окладу не збільшився та складав 1723грн. У травні-червні 2016р. він перебував у щорічній відпустці із виплатою матеріальної допомоги. Спочатку відпусткові та матеріальна допомога були обчислені за старими правилами (розхрахунковий період для відпусткових 12 місяців), потім дані виплати перераховано згідно норм, що діють з 1 травня 2016р. (по оновленому закону про држ. службу). В результаті встановлено суму переплати, яку пізніше повернуто спеціалістом установі. У липні працівник звільнився. 
Чи правильні дії бухгалтера щодо обчислення відпусткових та мат. допомоги за новими правилами за умови непідвищення посадового окладу?
Доброго дня! Відпускні рахуються відповідно до П О С Т А Н О В и від 8 лютого 1995 р. N 100 Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати п.7, а при чому тут норми з 01.05. і новий закон про держ.службу?

Відповісти

Повернутись до “Інші питання оплати праці”