ОПОДАТКУВАННЯ ДОПОМОГИ НА ПОХОВАННЯ ТА ВІ0ДОБРАЖЕННЯ В 1ДФ

Обговорюємо Єдиний соціальний внесок, податки на доходи фізичних осіб, військовий збір
Відповісти
javessna
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 41
З нами з: 04 квітня 2012, 11:17
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення javessna »

Доброго дня. Бюджетна установа виплачує допомогу на поховання померлого родича за КЕКВ 2111 своєму працівникові на підставі заяви. Виплата такої допомоги передбаченя колективним договором. Єдиним соціальним внеском допомога на поховання не обкладається (постанова КМУ від 22 грудня 2010 р. N 1170). ПДФО ми утримуємо. Чи потрібно утримувати військовий збір та за якою ознакою відображати таку виплату у формі 1Дф? Наперед вдячна за відповідь.

Аватар користувача
Гуль Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 301
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Регіон: Харків
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Гуль Тетяна »

Если помощь на погребение предоставляется для погребения неработника предприятия, учреждения, организации (например, работнице предприятия, учреждения, организации на погребение умершего мужа, который не работал на данном предприятии, в учреждении, организации), то вся сумма предоставленной помощи на погребение будет являться для ее получателя налогооблагаемым доходом в виде дополнительного блага.
В Налоговом расчете по форме № 1ДФ сумма облагаемой помощи отражается с признаком дохода «126».

Что касается военного сбора. Работодатель может предоставить своим работникам материальную помощь разового характера (например, помощь на погребение). Такая помощь не является зарплатной выплатой (п. 3.31 Инструкции № 5). А значит не попадет в объект обложения военным сбором (подкатегория 132.02 БЗ)

Tata_S
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 86
З нами з: 22 липня 2014, 10:16

Повідомлення Tata_S »

Добрый день. Организация покрывает затраты на ритуальные услуги в случае смерти работника и выплачивает эту сумму родственнику на основании документов, подтверждающих оплату. Отображать ли эту выплату в 1ДФ? В коллективном договоре это звучит именно как покрытие затрат на ритуальные услуги. Подпадает ли эта выплата под п.165.1.22 ПКУ как помощь на погребение?

Аватар користувача
Гуль Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 301
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Регіон: Харків
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Гуль Тетяна »

kuhmenko писав:Добрый день. Организация покрывает затраты на ритуальные услуги в случае смерти работника и выплачивает эту сумму родственнику на основании документов, подтверждающих оплату. Отображать ли эту выплату в 1ДФ? В коллективном договоре это звучит именно как покрытие затрат на ритуальные услуги. Подпадает ли эта выплата под п.165.1.22 ПКУ как помощь на погребение?
Порядок и размер расходов предприятия, связанных с погребением, как правило, регламентируется коллективным договором или соответсвующими Положениями, утвержденными на предприятии.
Материальная помощь на погребение умершего работника может быть предоставлена на усмотрение работодателя. При этом согласно п.п. 165.1.22 Налогового кодекса Украины освобожденная от налогообложения помощь может предоставляться работодателем умершего налогоплательщика как в денежной форме, так и в виде оплаты услуг посторонних организаций (ритуальных услуг, оплата автотранспорта). Важным здесь является то, чтобы расходы на погребение компенсировались именно лицу, который занимался похоронами, а не "ритуальной конторе". То есть такая выплата не должна быть обезличенной.
Для того, чтобы предоставить помощь на погребение, необходимо предоставить соответствующие документы: заявление с просьбой о предоставлении такой помощи, копию свидетельства о смерти работника. На основании этих документов работодатель издаст соответствующий приказ (распоржение). Если предоставление помощи предусмотрено колдоговором, в приказе сошлитесь на соответствующее положение этого документа.

Если работодатель предоставляет помощь на погребение своего работника , то сумма такой помощи, не превышающая в 2015 году 3420 грн., не будет облагаться НДФЛ. Что касается суммы превышения над указанной суммой, то она будет являться для ее получателя доходом в виде дополнительного блага и облагаться НДФЛ по ставкам, установленным п. 167.1 НКУ, — 15 (20) %.

В Налоговом расчете по форме № 1ДФ работодатель отразит необлагаемую сумму помощи на погребение с признаком дохода «146», а облагаемую (при ее наличии) — с признаком дохода «126» как доход в виде дополнительного блага.

Аватар користувача
Гуль Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 301
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Регіон: Харків
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Гуль Тетяна »

kuhmenko писав:Добрый день. Организация покрывает затраты на ритуальные услуги в случае смерти работника и выплачивает эту сумму родственнику на основании документов, подтверждающих оплату. Отображать ли эту выплату в 1ДФ? В коллективном договоре это звучит именно как покрытие затрат на ритуальные услуги. Подпадает ли эта выплата под п.165.1.22 ПКУ как помощь на погребение?
Я бы хотела уточнить: вы бюджетная организация?

Tata_S
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 86
З нами з: 22 липня 2014, 10:16

Повідомлення Tata_S »

Гуль Тетяна писав:
kuhmenko писав:Добрый день. Организация покрывает затраты на ритуальные услуги в случае смерти работника и выплачивает эту сумму родственнику на основании документов, подтверждающих оплату. Отображать ли эту выплату в 1ДФ? В коллективном договоре это звучит именно как покрытие затрат на ритуальные услуги. Подпадает ли эта выплата под п.165.1.22 ПКУ как помощь на погребение?
Я бы хотела уточнить: вы бюджетная организация?
Да, мы бюджетная организация

Султана
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 32
З нами з: 13 жовтня 2015, 21:24
Регіон: Черниговская область

Повідомлення Султана »

Підскажіть, якщо ФСС перерахував на рахунок нашої організації допомогу на поховання з неї потрібно утримувати податки чи ні, як її відображувати її в 1ДФ???

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 8911
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 118 разів
Подякували: 1214 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Питання:

Який порядок оподаткування ПДФО допомоги на поховання, що виплачується з фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України родичам померлого працівника за останнім місцем роботи?

Відповідь:

Згідно з пп. 165.1.22 п. 165.1 ст. 165 розділу IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на поховання платника податку: 

а) будь-якою фізичною особою, благодійною організацією, Пенсійним фондом України, відповідним структурним підрозділом місцевої державної адміністрації, фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування України або професійною спілкою; 

б) роботодавцем такого померлого платника податку за його останнім місцем роботи (у тому числі перед виходом на пенсію) у розмірі, що не перевищує подвійний розмір суми, визначеної в абзаці першому пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 цього Кодексу. Сума перевищення за її наявності остаточно оподатковується під час її нарахування (виплати, надання).

 Таким чином, якщо допомога на поховання померлого працівника виплачується з фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України за його останнім місцем роботи, то такий дохід незалежно від розміру отриманої допомоги не є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума виплаченої допомоги відображається роботодавцем в податковому розрахунку за ф. 1ДФ з ознакою доходу "146".

 

Інформаційно-довідковий департамент державної податкової служби

iram
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 18 червня 2014, 15:41
Регіон: Ровенская область
Звідки: Рівне
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення iram »

У вересні 2016р.  за заявою фіз.особи - не працівника установи, виплачено матеріальну допомогу на поховання в сумі 3000 грн. з якої не утримано ПДФО та ВЗ і відповідно не вірно поданий звіт 1DF за 3 квартал. Як виправити ситуацію?

INNA38
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 10
З нами з: 19 серпня 2016, 08:17
Регіон: Днепропетровская область
Подякували: 1 раз

Повідомлення INNA38 »

Доброго дня! Бюджетна установа виплачує допомогу на поховання померлого родича в сумі 3872,00.Чи потрібно утримувати ПДФО, воен.збір, ЄСВ?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 8911
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 118 разів
Подякували: 1214 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

INNA38 писав:Доброго дня! Бюджетна установа виплачує допомогу на поховання померлого родича в сумі 3872,00.Чи потрібно утримувати ПДФО, воен.збір, ЄСВ?
чем ответы выше не устраивают???
вот результаты поиска https://goo.gl/SHPbFT

INNA38
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 10
З нами з: 19 серпня 2016, 08:17
Регіон: Днепропетровская область
Подякували: 1 раз

Повідомлення INNA38 »

EVGENIY, Дякую!!

nataliya28
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 56
З нами з: 02 квітня 2014, 18:38
Регіон: Полтавская Область
Звідки: Кобеляки
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення nataliya28 »

В сільській раді затверджена Програма, згідно якої передбачена виплата одноразової матдопомоги на оховання учасника АТО членам його сім"ї в розмірі 5000,00 грн.. Які податки утримуються із цієї суми, та чи нараховується на цю суму ЄСВ?

Alisa17
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 200
З нами з: 18 січня 2017, 13:03
Регіон: Николаевская область
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 33 рази

Повідомлення Alisa17 »

nataliya28 писав:В сільській раді затверджена Програма, згідно якої передбачена виплата одноразової матдопомоги на оховання учасника АТО членам його сім"ї в розмірі 5000,00 грн.. Які податки утримуються із цієї суми, та чи нараховується на цю суму ЄСВ?
З цієї допомоги не утримується ні ВЗ, ні ПДФО, ні ЄСВ 
В 1 ДФ показуєте цю допомогу з  ознакою доходу 128

olena.mazurok
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 08 липня 2019, 09:03
Регіон: Волынская область
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення olena.mazurok »

Доброго дня.
Підкажіть, будь ласка, як правильно провести в 1С допомогу на поховання родича працівника за рахунок підприємства (вона перевищує допустиму норму, також з різниці виплачено ПДФО та ВЗ)...Та як показати її в 1ДФ? 
Дякую за відповіді.

Кузя
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 222
З нами з: 09 листопада 2012, 15:00
Регіон: Ровенская область
Звідки: Рівне
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 8 разів

Повідомлення Кузя »

Доброго дня. В сільській раді затверджена програма, за якою виплачується допомога на поховання непрацюючих громадян. За якою ознакою показувати в 1 ДФ?

Відповісти

Повернутись до “ЄСВ, ПДФО, ВЗ”