Тимчасово ВО, чи своя посада?

Ната*лия
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 02 червня 2020, 10:08
Регіон: Херсонская область

Повідомлення Ната*лия »

Заступник начальника, начальник відділу (така посада і у штатному розписі) у плановій відпусці, на цей час призначено виконувати його обов'язки працівника відділу.
Питання 1: в наказі правильно писати "виконуючий обов'язки заступника начальника, начальника відділу" чи "начальника відділу"?
Питання 2: працівник на якого покладено обов'язки в документах підписується своєю посадою чи ВО?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 9198
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 125 разів
Подякували: 1261 раз
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 05.02.2019 р. N 4249/Н-539/7.1.2
Щодо підпису документів особою, яка виконує обов'язки відсутнього керівника
(Витяг)

Міністерством юстиції України розглянуто <...> звернення <...> щодо надання роз'яснення законодавства України та в межах компетенції повідомляється.
<...> Стосовно системи організаційно-розпорядчої документації та ведення діловодства повідомляємо, що відповідно до пункту 53 розділу II Типової інструкції з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади (далі - Типова інструкція), затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 року N 55, у разі відсутності посадової особи, найменування посади, прізвище, ініціал імені якої зазначено на проекті документа, його підписує особа, що виконує її обов'язки, або її заступник. У такому разі обов'язково зазначаються фактична посада, ініціал імені і прізвище особи, яка підписала документи, при цьому виправлення вносить рукописним способом особа, яка підписує документ. Не допускається під час підписання документа ставити прийменник "За" чи правобічну похилу риску перед найменуванням посади. У разі заміщення керівника за наказом до найменування посади додаються символи "В. о.".
Ця Типова інструкція встановлює вимоги щодо документування управлінської інформації та організації роботи з документами, створеними у паперовій формі, у Секретаріаті Кабінету Міністрів України, центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, включаючи їх підготовку, реєстрацію, облік і контроль за виконанням.
Також, згідно з пунктом 10 глави 7 розділу II Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях (далі - Правила), затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 червня 2015 року N 1000/5 <...>, у разі відсутності посадової особи, назва посади, прізвище, ініціали (ініціал імені) якої зазначено на проекті документа, його підписує особа, яка виконує обов'язки, або її заступник. У такому разі обов'язково зазначаються фактична посада, ініціали (ініціал імені), прізвище особи, яка підписала документ. При цьому виправлення вносять рукописним або машинописним способом, якщо документ неможливо передрукувати. Не допускається під час підписання документа ставити прийменник "За" чи правобічну похилу риску перед назвою посади. Додавання до назви посади керівника слів "Виконуючий обов'язки" або "В. о." здійснюється у разі заміщення керівника на підставі розпорядчого документа.
Зазначені Правила встановлюють єдині вимоги щодо створення управлінських документів і роботи зі службовими документами, а також порядок їх архівного зберігання в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності.
Отже, підписання документа з проставленням перед найменуванням посади косої риски або прийменника "За", чинними нормативно-правовими актами у сфері діловодства забороняється.
Водночас інформуємо, що листи Міністерства юстиції України не встановлюють норм права, а мають інформаційний характер.

Перший заступник Міністра О. Сукманова

Відповісти

Повернутись до “Трудові відносини”