Навчальна відпустка

Відповісти
Tany
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 74
З нами з: 04 лютого 2014, 12:50

Повідомлення Tany »

Допоможіть розібратися!
Для працівників, які успішно навчаються у вищих закладах освіти де навчальний процес має свої особливості, крім відпусток, передбачених ст. 15 Закону України "Про відпуски", надаються відпустка передбачені Постановою Кабінету Міністрів України від 28 червня 1997 р. №634, а саме для:
- театральне мистецтво, кіномистецтво, телемистецтво - щорічно 20 календарних днів із збереженням заробітної плати та 10 календарних днів без збереження заробітної плати;
Така відпустка надається за навчальний чи календарний рік?

Аватар користувача
Бєлєвцова Людмила
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 104
З нами з: 03 лютого 2014, 07:45
Регіон: Харків
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Бєлєвцова Людмила »

Одразу відзначимо, що офіційні роз'яснення з цього приводу не надавалися. Тому викажемо власну позицію.
Вважаємо, що відпустка, вказана вами у запитанні, повинна надаватися упродовж навчального року.
Приводимо аргументацію такого висновку:
- відпустка, наведена у постанові КМУ від 28.06.97 р. № 634, надається “додатково” до навчальної відпустки, передбаченої ст. 15 Закону про відпустки. Тобто бачимо зв'язок між вказаними відпустками. А навчальна відпустка за ст. 15 Закону про відпустки надається саме протягом навчального року;
- до 2000 року у ст. 15 Закону про відпустки при визначенні тривалості відпусток у зв'язку з навчанням фігурувало слово “щорічно”. Проте на той час така відпустка все одно прив'язувалася до навчального року. Тільки у 2000 році до Закону про відпустки було внесено уточнення, що навчальна відпустка надається впродовж навчального року. Вищезгадана постанова № 634 була прийнята ще у 1997 році й з того часу не притерпіла змін. Тому припускаємо, що уповноважений орган своєчасно не подбав про внесення змін до такої постанови й саме тому в ній при визначенні тривалості відпусток й досі вживається слово “щорічно” та не має прив'язки до навчального року. Враховуючи практику застосування ст. 15 Закону про відпустки до 2000 року, вважаємо, що відпустку за вищезгаданою постановою № 634 слід надавати саме протягом навчального року.

tasena
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 25
З нами з: 15 грудня 2015, 22:17
Регіон: Луганская область

Повідомлення tasena »

Підкажіть будь ласка, як оплачуються сесії працюючих студентів дистанційної форми навчання? Чи я правильно розумію, що буде виклик та оплата навчальної відпустки так само як і заочної?

Відповісти

Повернутись до “Трудові відносини”