Комунальні підприємства

Відповісти
prudnik
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 35
З нами з: 19 травня 2014, 09:59

Повідомлення prudnik »

ст. 36 КзпП говорить, що зміна підпорядкованості підприємства не припиняє дії трудового договору, а які записи необхідно зробити в трудових книжках працівників, чи їх в загалі не потрібно робити?

Міхно Тетяна
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 28
З нами з: 03 лютого 2014, 07:52
Регіон: Харків
Контактна інформація:

Повідомлення Міхно Тетяна »

Зміна підпорядкованості підприємства, установи, організації (далі – підприємство) не припиняє дії трудового договору, і на новому підприємстві зберігаються трудові відносини з працівниками (частина друга ст. 36 КЗпП). У цьому разі накази (розпорядження, постанови) про продовження трудових відносин не видаються.

Міхно Тетяна
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 28
З нами з: 03 лютого 2014, 07:52
Регіон: Харків
Контактна інформація:

Повідомлення Міхно Тетяна »

У тому випадку, коли під час зміни підпорядкованості підприємства відбувається і зміна назви підприємства, відповідно до п. 2.15 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників затвердженої наказом Мін'юсту від 29.07.93 р. № 58 про це окремим рядком у графі 3 трудової книжки робиться запис: "Підприємство таке-то з такого-то числа перейменоване на таке-то", а у графі 4 проставляється підстава перейменування - наказ (розпорядження), його дата і номер.

Відповісти

Повернутись до “Трудові відносини”