оформлення вихователя

Відповісти
nyuta.perova

Повідомлення nyuta.perova »

У дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) на період відпустки для догляду за дитиною до 3-х років основного працівника прийнято вихователя. З цим працівником не укладався трудовий договір, запис у трудову книжку внесено на підставі наказу завідуючого закладом про прийом на роботу. Основний працівник вийшла на роботу раніше строку (через півтора року) і подала заяву про звільнення з роботи у зв’язку із переїздом на постійне місце проживання в іншу місцевість. Як оформити вихователя, прийнятого на період відсутності основного працівника, на постійну роботу?

Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

Дійсно, у разі, коли працівника приймають на роботу на час відсутності основного працівника, з ним укладають строковий трудовий договір. Звичайно, це зовсім не означає обов’язкову наявність письмово укладеного такого документа як трудовий договір.

Перелік випадків, коли додержання письмової форми трудового договору є обов’язковим, зазначено у ст. 24 КЗпП. Дана ситуація не підпадає під жоден пункт згаданого переліку. Отже, у письмовій формі з цим працівником трудовий договір укладати не потрібно.

Повну відповідь на запитання ви зможете знайти у № 9 газети "Місцеве самоврядування" за 2014 рік http://id.factor.ua/mestnoye-samoupravleniye/

Відповісти

Повернутись до “Трудові відносини”