Захоронення ТПВ: функції ОМС

Відповісти
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Регулювання сфери захоронення та перероблення побутових відходів повернуть органам місцевого самоврядування. Законопроект вже направлено на розгляд ВРУ.

Функцію регулювання і контролю у сфері захоронення та перероблення побутових відходів повернуть органам місцевого самоврядування. Відповідний законопроект Мінрегіону вже зареєстровано у Верховній Раді. Про це повідомили в Управлінні благоустрою територій та комунального обслуговування Мінрегіону.

За словами фахівців, проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з побутовими відходами» покликаний демонополізувати ринок послуг з перероблення та захоронення побутових відходів, делегувати контрольні функцій органам місцевого самоврядування та забезпечити прозорість оплати послуг з поводження з побутовими відходами.

У разі прийняття зазначеного законопроекту, функцію регулювання і контролю у сфері захоронення та перероблення побутових відходів повернуть органам місцевого самоврядування.

Згідно з положеннями законопроекту, укладення угод на переробку та захоронення відходів стане обов’язковим у відповідності до схеми санітарного очищення населеного пункту.

Процедура отримання послуг бюджетними організаціями та установами передбачатиме можливість проведення переговорної процедури закупівлі, а не лише конкурсних торгів, як це відбувається сьогодні.

Укладення договорів зі споживачами стане обов’язковою нормою. Оплата послуг поводження з побутовими відходами буде виведена з квартирної плати, що, за словами фахівців, забезпечить прозорість цього платежу.

В профільному управлінні Мінрегіону повідомили, що законопроект підтримано Спільним представницьким органом всеукраїнських профспілок та профспілкових об’єднань, Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні, Асоціацією міст України, Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад, Всеукраїнською асоціацією обласних і районних рад та центральними органами виконавчої влади України.

(За матеріалами офіційного сайта Мінрегіона http://www.minregion.gov.ua/news/reguly ... -v-210762/)

Відповісти

Повернутись до “Реформа місцевого самоврядування”