Президент підписав Закон щодо децентралізації архбудконтролю

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

14.05.15 р. Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 320-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства".

Документом запроваджується децентралізація управління у сфері здійснення державного архітектурно-будівельного контролю (нагляду), розмежовується предмет контролю та нагляду, визначаються органи, що здійснюватимуть державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд, їх повноваження, порядок утворення і діяльності.

Законом вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів "Про основи містобудування", "Про відходи", "Про місцеві державні адміністрації", "Про архітектурну діяльність", "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про судовий збір", "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності", "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Згідно з прикінцевими положеннями Закону він набере чинності через три місяці з часу його опублікування. В цей період повноваження архбудконтролю здійснюватиме Держархбудінспекція України.

Законом чітко передбачено процедуру передачі повноважень від ДАБІ України до органів місцевої влади, які утворять органи державного архітектурно-будівельного контролю, що розпочнеться з 1 вересня 2015 року.

Державна архітектурно-будівельна інспекція України здійснюватиме заходи щодо розробки низки підзаконних актів, які спрямовані на реалізацію даного закону. За даними ДАБІ сьогодні необхідно розробити близько 15-ти таких документів.

Нагадаємо, що 9 квітня 2015 року Верховна Рада України у другому читанні ухвалила законопроект №1546 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства».

(За матеріалами офіційного сайту ДАБІ: http://www.dabi.gov.ua/index.php/pres-s ... -kontrolyu)

Відповісти

Повернутись до “Реформа місцевого самоврядування”