Зареєстровано проект Закону "Про муніципальну варту"

Відповісти
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

18 травня в Парламенті зареєстровано проект Закону "Про муніципальну варту", розроблену Асоціацією міст України у рамках проекту ДІАЛОГ. Документ зареєстровано під номером 2890.

Ініціатори законопроекту - голова Парламенту Володимир Гройсман, лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко, член фракції ВО "Батьківщина" Андрій Кожем'якін, лідер фракції "Об'єднання "Самопоміч" Олег Березюк, лідер фракції "БПП" Юрій Луценко, лідер фракції ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко та перший заступник голови фракції "Народний фронт" Андрій Тетерук.

Законопроект "Про муніципальну варту" розробила Асоціація міст України у рамках проекту ДІАЛОГ. Голова Парламенту В.Гройсман зазначив, що це важливий законопроект щодо передачі послуг на місця, який стане «інструментом наведення порядку у населених пунктах».

Мета проекту - закріплення на законодавчому рівні права місцевих рад створювати муніципальну варту, яка фінансуватиметься за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством, та яка виконуватиме роль підконтрольного громаді механізму забезпечення законності та правопорядку на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Експерти АМУ зазначають, що посилення ролі місцевого самоврядування у сфері забезпечення охорони громадського порядку необхідне у рамках децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування. Прийняття законопроекту дасть можливість провести реформування існуючої правоохоронної системи на місцях та посилить роль територіальних громад в забезпеченні законності та правопорядку на території України.

Нагадаємо, підготовка закону про створення муніципальних органів правопорядку передбачено Концепцією реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні (затверджена розпорядженням Уряду №333 від 1 квітня 2014 року). Окрім того, прийняття закону про муніципальну поліцію передбачено Коаліційною Угодою (розділ IV, п.4).

Раніше Національний Конгрес місцевого самоврядування, в рамках якого співпрацюють три всеукраїнські асоціації органів місцевого самоврядування (міст, районних та обласних рад, сільських та селищних рад) погоджував законопроект та звертався до Голови Верховної Ради України щодо підтримки документу та його якнайшвидшого прийняття.

(За матеріалами офіційного сайту АМУ: http://www.auc.org.ua/news/u-parlamenti ... alnu-vartu)

Відповісти

Повернутись до “Реформа місцевого самоврядування”