Оформлення спадщини посадовими особами ОМС.

Аллочка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 45
З нами з: 03 квітня 2015, 11:43
Регіон: Харьковская область

Повідомлення Аллочка »

Як показує досвід роботи, посадові особи ОМС, на які покладено обовязки по вчиненню нотаріальних дій, не мають юридичної освіти, більше того не проходили стажування у нотаріуса. І, взагалі, у сільських(селищних ) радах серед посадових осіб ОМС в основному відсутні спеціалісти,, які б відповідали вимогам законодавства щодо оформлення спадшини. Де зможуть громадяни такої територіальної громади оформляти спадщину з 01.01.2016 року?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 8964
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 120 разів
Подякували: 1222 рази
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »


Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

На Ваше запитання "Де зможуть громадяни такої територіальної громади оформляти спадщину з 01.01.2016 року?" відповідь у такому разі одна - громадянам доведеться звертатися до нотаріуса.

Иван
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 26
З нами з: 28 січня 2015, 10:01

Повідомлення Иван »

Відповідь тут варто давати більш розгорнуто, оскільки через значну інфо кампанію більшість громадян помилково розуміють норму Закону про оформлення спадщини з 01.01.2016 у ОМС, з цього часу набуде чинності лише Закон який передбачає зокрема проходження річного стажування одна із вимог для отримання права на вчинення нотаріальних дій. Тому не варто чекати цього часу для оформлення спадщини у ОМС, оскільки можете порушити термін вступу у спадщини, при цьому вартість таких дій як у нотаріуса так і посад особи не буде сильно різнитися через встановленне оподаткування.
Крім цього, пропоную обговорити доцільність  взагалі такого закону, оскільки на сьогодні квот для зайняття нотар діяльністю немає. тому варто можливо визначити умови реєстрації нотар діяльності у відповідному віддаленому депресивному нотар окрузі? А також чи не здається Вам, що зазначений Закон порушує принцип рівності до професії нотаріус?
Даючи таку можливість, право для посад осіб місцевого самоврядування, Закон і створює передумови для виникнення невдоволення громади у разі відсутності у ОМС такої посадової особи.

Аллочка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 45
З нами з: 03 квітня 2015, 11:43
Регіон: Харьковская область

Повідомлення Аллочка »

Я цілком погоджуюсь з Іваном. Серед населення відбувається дезінформація.  В газетах публікуються  статті такого плану " За спадком - до сільради"  і тому подібне. Тому населення  думає, що дочекались таки змін.

Новопсков райрада
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 32
З нами з: 24 березня 2015, 09:41
Регіон: Луганская область

Повідомлення Новопсков райрада »

Іще одна нова пропозиція. До нашої райради звернулася громадська організація і запропонувала, щоб у штат районної ради ввели додаткову посаду , яка буде вчиняти нотаріальні дії в сільських радах району, а сільські ради передадуть районній раді повноваження по здійсненню нотаріальних дій та кошти на це. Як на мене то ця ідея з таким делегуванням поноважень є популістською, адже практично її втілити в життя в такому виді неможна. Сільським радам вчинення нотаріальних дій і так делеговано пп5 п."б" ч.1 ст. 38 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні". Як хто виходить з положення? Надайте відповідь. Навіщо приймати такі завідомо "мертві" закони?

livintsi-sr
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 24 травня 2017, 14:20
Регіон: Черновицкая область

Повідомлення livintsi-sr »

Иван писав:Відповідь тут варто давати більш розгорнуто, оскільки через значну інфо кампанію більшість громадян помилково розуміють норму Закону про оформлення спадщини з 01.01.2016 у ОМС, з цього часу набуде чинності лише Закон який передбачає зокрема проходження річного стажування одна із вимог для отримання права на вчинення нотаріальних дій. Тому не варто чекати цього часу для оформлення спадщини у ОМС, оскільки можете порушити термін вступу у спадщини, при цьому вартість таких дій як у нотаріуса так і посад особи не буде сильно різнитися через встановленне оподаткування.
Крім цього, пропоную обговорити доцільність  взагалі такого закону, оскільки на сьогодні квот для зайняття нотар діяльністю немає. тому варто можливо визначити умови реєстрації нотар діяльності у відповідному віддаленому депресивному нотар окрузі? А також чи не здається Вам, що зазначений Закон порушує принцип рівності до професії нотаріус?
Даючи таку можливість, право для посад осіб місцевого самоврядування, Закон і створює передумови для виникнення невдоволення громади у разі відсутності у ОМС такої посадової особи.
про дійсну причину прийняття такого закону напевно важко говорити, однак на мою думку основна причина напевно у здешевленні послуг по спадкуванню майна у сільській місцевості серед спадкоємців 1,2 черги. Просто з вас ніхто не підраховував собівартість тих послуг :). Навпаки, вважаю вважаю прийняття та впровадження в життя цього закону - це є правильні кроки, тому що собівартість послуг по спадкуванню важко заробленого майна батьків повинна складатися з вартості паперу, електроенергії...тобто фактичні затрати + -

Відповісти

Повернутись до “Вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування”