ПСП до заробітку за неповний робочий місяць

anel100986
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 26
З нами з: 05 червня 2015, 12:12
Регіон: Винницкая область

Повідомлення anel100986 »

Доброго дня! У мене таке запитання - працівник мобілізований з 18.07.2015 р. Є наказ про увільнення його з посади на період мобілізації. За липень (13 робочих днів) його заробітна плата складає 1200 грн.. Чи повинна я (бухгалтер) застосувати до цього доходу ПСП (так як його дохід менше 1710,0 грн.) чи, можливо, врахувати, що він отримає компенсацію за другу половину липня з держави, як мобілізований, а це ще 1000,0 грн. і тоді його сукупний дохід перевищить 1700,0 і не дасть права на застосування пільги.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 9211
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 125 разів
Подякували: 1263 рази
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Питання:

Чи має право на ПСП ФО з місяця подання заяви, якщо в цьому місяці вона була звільнена з іншого місця роботи, де податковий агент також надав ПСП в місяці звільнення?

Відповідь:

Відповідно до п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755 - VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

 Згідно з пп. 169.3.4 п. 169.3 ст. 169 ПКУ податкова соціальна пільга надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому платник податку був звільнений з місця роботи.

Отже, оскільки платник податків має право на отримання податкової соціальної пільги лише від одного працедавця і реалізував це право у звітному місяці на старому місці роботи, то така фізична особа не має права на отримання в цьому місяці податкової соціальної пільги на новому місці роботи. При цьому, при дотриманні умов отримання податкової соціальної пільги, така фізична особа має право на отримання податкової соціальної пільги на новому місці роботи з наступного місяця після прийняття на роботу.

 

Інформаційно-довідковий департамент державної податкової служб

Відповісти

Повернутись до “Податкова соціальна пільга (ПСП)”