Амортизація основних засобів у 2015 році

Обговорюємо бухоблік на рахунках 10 "Основні засоби", 11 "Інші необоротні матеріальні активи", 12 "Нематеріальні активи", 13 "Капітальні інвестиції"
Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 8738
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 114 разів
Подякували: 1185 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

6. Амортизація необоротних матеріальних активів, зазначених у підпункті 1.2 розділу II цих Методичних рекомендацій, нараховується в першому місяці передачі у використання об'єкта необоротних активів у розмірі 50 відсотків його первісної вартості та решта 50 відсотків первісної вартості - у місяці їх вилучення з активів (списання з балансу).

Переоцінка таких необоротних матеріальних активів, що перебувають у використанні (експлуатації), не проводиться.

І ось пункт
1.2. Інші необоротні матеріальні активи включають:

..............

необоротні матеріальні активи спеціального призначення;
..............

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1247
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 11 разів
Подякували: 138 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

В/ч 1490 писав:Доброго дня. Питання щодо амортизації субрахунку 119. Все-таки, як правильно нараховувати амортизацію? Щокварталу (відповідно до норм напрацювання) чи 50% при введенні в експлуатацію та 50% при списанні (НП(С)БО 121)? В Бюджетній бухгалтерії від 16.03.2015 р. № 11 надано роз"яснення: Зокрема, на такі об'єкти установи нараховують амортизацію:
— у першому місяці передачі в користування об'єкта необоротних активів — у розмірі 50 % його первісної вартості;
— у місяці ліквідації об'єкта необоротних акти¬вів (списання з балансу) — решту 50 % первісної вартості.
Нагадаємо, яких об'єктів необоротних активів стосується це правило:
— музейних фондів;
— бібліотечних фондів;
— малоцінних необоротних матеріальних активів;
— білизни, постільних речей, одягу та взуття;
— інвентарної тари;
— необоротних активів спеціального призначення;
— інших необоротних матеріальних активів.
Отже, нарахування першої половини амортизації на згадані вище об'єкти МНМА відбувається в момент передачі таких об'єктів зі складу в експлуатацію.
В Бюджетній бухгалтерії від 18.05.2015 р. № 19 надано роз"яснення що для НМА спецпризначення використовується прямолінійний метод нарахування амортизації (5% за рік).
Колега, дійсно, питанне неоднозначне, але пропоную спочатку уважно вивчити всі Медотрекомендації, затверджені Мінфіном.
З одного боку у Методрекомендаціях з обліку ОЗ визначено, що на інші необоротні матеріальні активи (зокрема, і необоротні матеріальні активи спеціального призначення) застосовують метод 50 на 50.
Але у Типових строках корисного використання основних засобів суб'єктів державного сектору (додаток 1 до Методичних рекомендацій щодо облікової політики суб'єкта державного сектору) у п. 8 - Необоротні матеріальні активи спеціального призначення , а це саме субрахунок 119 – написано 20 років!!!!!!!
Тому якщо для субрахунку 119 визначено як виключення прямолінійний метод, то застосовування методу 50 на 50 викликає певні сумніви.
До речі, така ж сама таблиця була і в «Бюджетній бухгалтерії» № 11.

1247
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 302
З нами з: 14 січня 2012, 11:11
Регіон: Одесская область
Звідки: Одесса
Подякували: 17 разів

Повідомлення 1247 »

для необороных активов, по которым аморизация начисляется 50/50 не устанавливается иповой срок полезного использования. Для 119 В мотодрекомендациях минфина по ученой политике установлен срок полезного использования 20 лет. Норма в процентах сейчас законодательно не устанавливаеся. Исходя из установленного срока и проводится амортизация прямолинейным методом. Размер амортизируемой суммы в расчете на год определяете как амортизационную стоимость ( первоначальная минус ликвидационная) делением на число лет полезного использования. для кварала еще на четыре. вы определяете сумму амортизации а не процент. По данному субсчету консультировался и в других источника (главбух-Бюджет, и т.п.) везде ответ прямолинейным методом. К сожалению для военнного имущества никаких разэяснений МОУ и служб обеспечения пока не было. Если хочешь позвони мне 0509620965

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 8738
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 114 разів
Подякували: 1185 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Да оказывается очень интересный вопрос!!! А не смущает никого что пользуемся РЕКОМЕНДАЦИЯМИ, и получается что они противоречат Нацстандартам, в таких случаях мне кажется нужно использовать Нацстандарт!! А в нацстандарте чётко написано!!

В/ч 1490
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 27 травня 2014, 16:08
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення В/ч 1490 »

Цілком згідний. З рекомендацій випливає, що вимог НП(С)БО 121 з питання амортизації по р-ку 119 можна не виконувати? Який документ головніший: нацстандарти чи рекомендації? Як відреагє ДФІ при перевірці, візьме до уваги нацстандарти чи рекомендації?

Аватар користувача
fhbyf
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 64
З нами з: 15 липня 2014, 11:24
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск
Подякували: 2 рази

Повідомлення fhbyf »

бухг. Оксана писав:Добрий день! Підскажіть будь ласка на конкретному прикладі, яким чином нарахувати амортизацію у 1 кварталі 2015 року на ноутбук ASUS, введений в експлуатацію в 2008 році, первісна вартість якого складає 6976грн., знос станом на 01.01.2015 склав 5932грн.(річна норма зносу дорівнювала 10%), згідно методрекомендацій типовий строк корисного використання складає 10 років.

В 2015 році % не беруться. В звязку з НСБО 121. Тепер 6976/10 років=697,6 грн 698грн.
698/4=174,5
1кв 174, 00грн
2кв 174 грн
3кв 174грн
4кв 176
разом за рік 698 грн
Знос на 01.04.15 року буде 5932+174=6106
на 01.07.15 буде 6106+174=6280
на 01.10.15 6280+174=6454
на 01.01.16 6454+176=6630

ОленкаКим
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 30 червня 2015, 10:31
Регіон: Киевская область

Повідомлення ОленкаКим »

Доброго дня. Покажіть будь-ласка на прикладі як нарахувати амортизацію за місяць, купили компьютер у червні місяці цього року 8240 грн.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 8738
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 114 разів
Подякували: 1185 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

ОленкаКим писав:Доброго дня. Покажіть будь-ласка на прикладі як нарахувати амортизацію за місяць, купили компьютер у червні місяці цього року 8240 грн.
Нарахування амортизації починається з місяця, наступного за місяцем, у якому об'єкт основних засобів став придатним для корисного використання.

Вартість об'єкта основних засобів розподіляється на систематичній основі протягом строку його корисного використання (експлуатації) шляхом нарахування амортизації на дату балансу щокварталу діленням річної суми амортизації на 4.

Амортизацію основних засобів (крім інших необоротних матеріальних активів) суб'єкти державного сектору нараховують із застосуванням прямолінійного методу, при якому річна сума амортизації визначається діленням вартості, яка амортизується, на строк корисного використання об'єкта основних засобів.

Татьяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 140
З нами з: 07 травня 2015, 16:25
Регіон: Донецкая область
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Татьяна »

Добрый день!
Подскажите, пожалуйста:
в конце июля ввели в эксплуатацию систему видеонаблюдения. Частично работы по установке произвели своими силами. Для дальнейшей установки привлекли ФОП. Стоимость монтажа нужно включать в стоимость системы. А какую стоимость амортизировать? как я понимаю- стоимость самой системы - будет 2 мес.браться в расчет, а как быть с суммой монтажа?
Спасибо!

Аватар користувача
ljanka2007
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 36
З нами з: 24 травня 2013, 13:56
Регіон: Запорожская Область
Звідки: Запорожье
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення ljanka2007 »

Шановні колеги, готуюсь до квартального звіту, і в нацстандартах прочитала про змінии в нарахуванні амортизації, а саме-тепер нараховується з копійками.(за ІІІ квартал). Я правельно зрозуміла?

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

ljanka2007 писав:Шановні колеги, готуюсь до квартального звіту, і в нацстандартах прочитала про змінии в нарахуванні амортизації, а саме-тепер нараховується з копійками.(за ІІІ квартал). Я правельно зрозуміла?
Ви все вірно зрозуміли

Сергеева Татьяна
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 07 травня 2015, 12:44
Звідки: Украина, Першотравневое

Повідомлення Сергеева Татьяна »

подскажите где именно написано что амортизация с копейками...

hamster
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 109
З нами з: 17 січня 2015, 10:33
Регіон: Запорожская Область
Звідки: Запорожье
Дякував (ла): 7 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення hamster »

И у меня следом вопрос: амортизация в коп. считать за весь 3-й квартал или июль-август без копеек, а сентябрь с коп.? (т.к. с 04.09.2015 вступил в силу наказ №664).

plakta
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 22 липня 2015, 15:47
Регіон: Полтавская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення plakta »

Re: Амортизація основних засобів у 2015 році
hamster » 24 вересня 2015, 12:56
И у меня следом вопрос: амортизация в коп. считать за весь 3-й квартал или июль-август без копеек, а сентябрь с коп.? (т.к. с 04.09.2015 вступил в силу наказ №664).


Судя по примеру из журнала амортизация насчитывается с копейками на весь 3-й кватрал.

Аватар користувача
klimksenia
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 83
З нами з: 01 серпня 2011, 22:10
Регіон: Львовская Область
Звідки: Львов
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення klimksenia »

1. Якщо придбали комп'ютер за ціною 6218,38 грн., то його оприбутковуємо за первісною вартістю. Як в цьому випадку нараховувати амортизацію, наприклад, за І квартал (6218,38/10 років/12 міс.х3 міс. = 155,46. Чи я не так зрозуміла???
2. Якщо оплачується література (50% зносу відразу) на суму 100,63 грн., то знос буде 50,32 грн.?


Відповісти

Повернутись до “Облік основних засобів, ІНМА, нематеріальних активів та капінвестицій”