Списание автомобиля

Обговорюємо бухоблік на рахунках 10 "Основні засоби", 11 "Інші необоротні матеріальні активи", 12 "Нематеріальні активи", 13 "Капітальні інвестиції"
Відповісти
rda
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 27 квітня 2011, 11:17
Регіон: Черниговская Область
Звідки: Нежин

Повідомлення rda »

Подскажите пожалуйста, с чего начать списание автомобиля и чем надо руководсвоваться?

НТП
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 88
З нами з: 08 лютого 2012, 10:45
Регіон: Ровенская область
Подякували: 3 рази

Повідомлення НТП »

rda, Типова інструкція
про порядок списання майна бюджетних установ

2. Об'єкти незавершеного будівництва (незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи), матеріальні активи, що відповідно до законодавства визнаються основними фондами (засобами), списуються згідно з Порядком списання об'єктів державної власності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2007 N 1314.

ПОСТАНОВА
від 8 листопада 2007 р. N 1314

6. З метою отримання згоди на списання майна суб'єкт господарювання подає суб'єкту управління разом із зверненням стосовно списання майна такі документи:

1) техніко-економічне обґрунтування необхідності списання майна, в якому містяться економічні та/або технічні розрахунки, інформація про очікуваний фінансовий результат списання майна та про те, як воно вплине на фінансовий план (для державних підприємств), а також напрями використання коштів, які передбачається одержати в результаті списання;

2) відомості про майно, що пропонується списати за даними бухгалтерського обліку (крім об'єктів незавершеного будівництва), згідно з додатком 1;

3) акт інвентаризації майна, що пропонується до списання, згідно з додатком 2;

4) акт технічного стану майна, затверджений керівником суб'єкта господарювання;

5) відомості про наявність обтяжень чи обмежень стосовно розпорядження майном, що пропонується списати (разом з відповідними підтвердними документами);

6) відомості про земельну ділянку, на якій розташоване нерухоме майно, із зазначенням напрямів подальшого використання земельних ділянок, які вивільняються, а також копії відповідних підтвердних документів, зокрема державного акта на право постійного користування землею, кадастрового плану;

7) відомості про об'єкти незавершеного будівництва, а саме: дата початку і припинення будівництва, затверджена загальна вартість, вартість робіт, виконаних станом на дату припинення будівництва (ким і коли затверджено завдання на проектування, загальна кошторисна вартість проектно-вишукувальних робіт, кошторисна вартість проектно-вишукувальних робіт, виконаних до їх припинення, стадії виконання робіт).

Крымчанка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 13
З нами з: 23 листопада 2011, 17:41
Регіон: Крым
Звідки: Симферополь

Повідомлення Крымчанка »

А если объект является не государственной собственностью, а коммунальной, то какой нормативный документ применяется при списании того же автомобиля?

НТП
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 88
З нами з: 08 лютого 2012, 10:45
Регіон: Ровенская область
Подякували: 3 рази

Повідомлення НТП »

Крымчанка, якщо майно комунальне, то необхідно отримати дозвіл на списання від органу управління майном. Це в основному районна(міська) рада. Для цього надається перелік документів, які затвердженні рішенням районної ради. В нас вимагають такі документи:
1. Звернення керівника щодо списання до суб'єкта управління
2. Копія наказу про постійно діючу комісію зі списання майна
3. Техніко-економічне обгрунтування необхідності списання
4. Відомості про майно, що пропонується списати за даними бухгалтерського обліку (крім об'єктів незавершеного будівництва), згідно з додатком 1;
5. Акт інвентаризації майна, що пропонується до списання, згідно з додатком 2;
6. Акт технічного стану майна, затверджений керівником суб'єкта господарювання;
7. Копія інвентарної картки;
8. Акт про списання (ОЗ-4);
9. Копія техпаспорта;
10. Висновок ДАЇ
11. Відомості про наявність обтяжень чи обмежень (але потрібно слідкувати, щоб все було готове, тоді брати в нотаріуса витяг, бо термін дії дуже короткий)

elfis
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 06 квітня 2012, 14:05
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса

Повідомлення elfis »

підскажіть як правильно списати автомобіль з балансу райдержадміністрації ??

Аватар користувача
КЗ СОР ЦЕМД та МК
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 18 квітня 2012, 09:20
Регіон: Сумская Область
Звідки: Сумы

Повідомлення КЗ СОР ЦЕМД та МК »

Доброго дня всім. Допоможіть правильно скласти "Техніко-економічне обгрунтування необхідності списання майна" . Дякую .

Добавлено (31.05.2012, 09:24)
---------------------------------------------
Може комусь буде в нагоді !

Технічно-економічне обґрунтування необхідності списання майна

Комісія з визначення непридатності матеріальних цінностей та їхнього списання, створена наказом начальника управління від 16.01.2012 № 7-од у складі:
голови комісії -
заступника голови комісії -
членів комісії :
запрошений - головний експерт науково-дослідного експертно-криміналістичного центру підполковник міліції -
провела опрацювання матеріалів та обстеження автомобілю згідно з додатком для встановлення економічної доцільності списання даного автомобіля.

Загальні відомості

Автомобіль марки "Mazda E 2200", 1993 року випуску, двигун JMZSR1H3200719000, державні номерні знаки відсутні, так, як згідно з обліковими даними АІПС автомобіль вибракований. Цей автомобіль надійшов в управління 17 грудня 2010 року згідно з актом прийняття-передачі основних засобів на підставі розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 13.12.2010 № 824 і вже за своїм технічним станом відносився до V категорії. ЗІП відсутні; автомобіль знаходиться в неробочому стані; двигун знято та розібрано; колеса, лобове скло, внутрішня обивка салону пошкоджені.
Автомобіль знаходиться в неробочому стані: морально та фізично зношений, непридатний для подальшого використання.

Технічна характеристика

Під час обстеження технічного стану автомобіля було встановлено, що він знаходиться в неробочому стані та не підлягає проведенню відновлюваного ремонту, оскільки більшість комплектуючих необхідних для поточного ремонту, відсутні.
№ з/п Найменування Рік випуску Рік введення в експлуатацію Інвентарний / заводський номер Причина несправності
1 2 3 4 5 6
1 Автомобіль марки "Mazda E 2200" 1993 Переданий до управління в 2010 10510002/
JMZSR1H3200719000 В експертному висновку, що додається

Економічні показники

Комісією проведено інвентаризацію об’єктів державної власності , що пропонуються до списання, оформлено акти на їх списання та підготовлено економічні показники
станом на 26.03.2012 р :

№ з/п

Найменування
Рік випуску
Інвентарний номер
Балансова вартість, гривень Вартість ремонтно-відновлювальних робіт Вартість ремонтно-відновлювальних робіт з урахуванням коефіцієнта фізичного зносу
1 2 3 4 5 6 7
1 Автомобіль
"Mazda E 200" 1993 10510002 15288,00 24471,58 16665,18
Сума ремонтно-відновлювальних робіт, підлеглих заміні деталей для приведення автомобіля марки "Mazda E 2200" в технічно справний стан з урахуванням коефіцієнта фізичного зносу і без урахування коефіцієнта фізичного перевищує його ринкову вартість і середньоринкову вартість продажу подержаного, ідентичного по моделі, року виготовлення, комплектації, який знаходиться в технічно справному стані, підготовленого до продажу ТЗ.
Проведення відбудовного ремонту технічно можливо, але економічно недоцільно у відповідності до технічного висновку спеціалістів науково - дослідного експертно - криміналістичного центру при УМВС України в Сумській області.

Інформація про очікуваний фінансовий результат списання майна, а також напрямки використання коштів, які передбачається одержати в результаті списання

У разі надання дозволу на списання, автомобіль буде передано спеціалізованому підприємству, яке здійснює діяльність зі збирання та первинної обробки металобрухту на підставі ліцензії.
Від зданого металобрухту планується отримати кошти в сумі – 2000 гривень.
Відповідно до п.27 Порядку списання об’єктів державної власності, затвердженого постановою КМУ від 08.11.07р. № 1314, кошти, що надійдуть від реалізації сировини (брухту), буде перераховано на відкритий в органі Державного казначейства реєстраційний рахунок за спеціальним фондом. Отримані кошти будуть спрямовані на потреби управління , а саме придбання запасних частин для ремонту автомобіля ВАЗ 21099. При наявності придатних до використання вузлів, деталей, матеріалів і агрегатів, вони будуть здані на склад і оприбутковані на відповідні балансові субрахунки.

Висновок

Ураховуючи наведене техніко – економічне обґрунтування необхідності списання майна, комісія з визначення непридатності матеріальних цінностей та їхнього списання вважає за доцільне провести списання основних засобів у кількості однієї одиниці .

Голова комісії - заступник начальника управління
Заступник голови комісії - начальник відділу
Члени комісії :

Запрошений :
Головний експерт науково-дослідного експертно-
криміналістичного центрупідполковник міліції _______________

Аватар користувача
zviitzven2
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 16
З нами з: 10 червня 2011, 11:10
Регіон: Николаевская Область
Звідки: Николаев

Повідомлення zviitzven2 »

Як вірно списати автомобіль  шляхом реалізації, які документи потрібно підкласти

economist102
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 86
З нами з: 17 травня 2013, 12:47
Регіон: Черновицкая Область
Звідки: Черновцы

Повідомлення economist102 »

tatyana, почитайте Постанову КМУ від 08.06.2007 №803 Про затвердження порядку відчуження об'єктів державної власності. Можливо щось знайдете корисного.

Ирис_ubr
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 31
З нами з: 03 січня 2013, 09:29
Регіон: Николаевская Область
Звідки: Николаев
Подякували: 1 раз

Повідомлення Ирис_ubr »

Оч.хорошо процедура списания описана в ж. Баланс -Бюджет №20 від 20.05.2013 ." Списуємо автомобіль з балансу бюджетної установи"

Klava
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 80
З нами з: 26 липня 2011, 16:12
Регіон: Харьковская Область
Звідки: Харьков

Повідомлення Klava »

Кстати, материал очень похож на статью из Бюджетной бухгалтерии (2012, № 25). Только в Бюджетной бухгалтерии эту тему осветили подробно и доступно (расписана вся процедура, документальное оформление, бухучет и т.п.), а в Баланс-Бюджете материал выглядит как конспект кандидата экономических наук для студентов

Аватар користувача
zviitzven2
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 16
З нами з: 10 червня 2011, 11:10
Регіон: Николаевская Область
Звідки: Николаев

Повідомлення zviitzven2 »

спасибо, за інформацію

Аватар користувача
Танюшка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 38
З нами з: 29 серпня 2011, 11:27
Регіон: Николаевская Область
Звідки: Николаев

Повідомлення Танюшка »

Помогите советом, продаем автомобиль, как быть с комлектующими, которые числятся в остатке на 113 и зимние шины на 238.

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2219
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Надо было все включать

Добавлено (02.07.2013, 14:51)
---------------------------------------------
Коллеги, можеТ, кто-то поделится комплектом доков по подготовке автомобиля к аукциону?
 
Технико-экономическое обоснование вижу

Джони
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 16
З нами з: 17 липня 2013, 15:23
Регіон: Николаевская Область
Звідки: Николаев

Повідомлення Джони »

Пожалуйста, подскажите процедуру оприходования металлолома от списания техники и подача документов в казначейскую службу(справка в натур.форме) для проведения денег от реализации металлолома.Где можно посмотреть  по поводу справки в казнач.Спасибо

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 526
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

Джони,  читайте тут, в кінці сторінки:
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0130-13/page5
Про оприходування металолому зазначаєте в акті на списання ОЗ (автортанспортного засобу) на підставі підтвердних документів (маса, ціна) та складаєте зазначену довідку. В УДКСУ відкривають спец.рахунок  для зарахування коштів від списання майна(якщо у вас його немає)

Джони
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 16
З нами з: 17 липня 2013, 15:23
Регіон: Николаевская Область
Звідки: Николаев

Повідомлення Джони »

Спасибо.

Добавлено (24.07.2013, 13:43)
---------------------------------------------
Підкажіть,будь ласка, при яких обставинах подається довідка до казначейства в натуральній формі (додаток 34).Коли ми здаємо метал від списання ОЗ , то це готівкова форма розрахунку і казна говорить, що потрібно лише відкрити додатковий спец.рахунок(де буде відображатися надходження від реалізації майна) наше підприємство лише надає послуги, і тому довідка в натур.формі не потрібна.Чи вірно це?

economist102
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 86
З нами з: 17 травня 2013, 12:47
Регіон: Черновицкая Область
Звідки: Черновцы

Повідомлення economist102 »

Джони,  Ми також не подаємо довідки в натуральній формі по металобрухту.

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 526
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

Джони, ось що я віднайшла в №24 Бюджетної бухгалтерії за 2013 рік:

Считаем, что использование субсчета 711 «Доходы по средствам, полученным как плата за услуги» при оприходовании
металлолома с целью дальнейшей его реализации нецелесообразно, поскольку в учреждении в таком случае возникают не
доходы, а обязательства по передаче таких деталей специализированному предприятию. В этом случае возникновение доходов
происходит при поступлении денежных средств за сданный металлолом на специальный регистрационный счет учреждения.
Поскольку предполагается реализация металлолома, в орган Госказначейства Справка о поступлениях в натуральной форме,
форма которой приведена в приложении 22 к Порядку казначейского обслуживания местных бюджетов, утвержденному
приказом Минфина от 23.08.2012 г. № 938, не подается.


Добавлено (25.07.2013, 10:06)
---------------------------------------------
отож, вам дійсно не потрібна ота довідка. Докладніше читайте в зазначеному номері журналу

Аватар користувача
Bestiya
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 22 березня 2013, 11:14
Регіон: Харьковская Область
Звідки: Харьков

Повідомлення Bestiya »

Добрый день всем участникам форума!
Кто-то может поделиться статьей из Бал.-Бюдж.№20 от 20.05.13  (уж шибко нужно!!!)?
Заранее благодарна за помощь!!!

Vslav
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 14 серпня 2013, 10:01
Регіон: Крым
Звідки: Симферополь

Повідомлення Vslav »

Подскажите - "безоплатна передача легкового автомобіля" (держбюджет). Передача от одного структурного подразделения райгосадминистрации другому (оба на отдельном балансе).
Какие документы надо оформить?

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2219
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

/// "безоплатна передача легкового автомобіля" (держбюджет)///// Это ж местный тогда бюджет, раз РДА
 
А какая администрация?

ptizz
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 17
З нами з: 28 грудня 2012, 14:50

Повідомлення ptizz »

Автомобиль ставился на баланс в 2003 году первичной стоимостью 3100 грн. год выпуска 1984. В Порядке 1314 указано, что
"...Списання повністюамортизованих основних фондів (засобів), інших необоротних матеріальних активів
суб’єкта господарювання, первісна (переоцінена) вартість яких становить менш як
10 тис. гривень, здійснюється за рішенням керівника такого суб’єкта відповідно
до цього Порядку...".
Наши "знатоки" говорят,что на списание автомобиля обязательно нужен дозвіл суб'єкта управління. Кто-нибудь знает, где такое прописано?

НТП
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 88
З нами з: 08 лютого 2012, 10:45
Регіон: Ровенская область
Подякували: 3 рази

Повідомлення НТП »

ptizz, це раніше так було : якщо майно комунальне, то необхідно отримати дозвіл на списання від органу управління майном(районна(міська) рада). Для цього надавався перелік документів, які затвердженні рішенням районної ради, а саме: 
1. Звернення керівника щодо списання до суб'єкта управління 
2. Копія наказу про постійно діючу комісію зі списання майна 
3. Техніко-економічне обгрунтування необхідності списання 
4. Відомості про майно, що пропонується списати за даними бухгалтерського обліку (крім об'єктів незавершеного будівництва), згідно з додатком 1; 
5. Акт інвентаризації майна, що пропонується до списання, згідно з додатком 2; 
6. Акт технічного стану майна, затверджений керівником суб'єкта господарювання; 
7. Копія інвентарної картки; 
8. Акт про списання (ОЗ-4); 
9. Копія техпаспорта; 
10. Висновок ДАЇ 
11. Відомості про наявність обтяжень чи обмежень (але потрібно слідкувати, щоб все було готове, тоді брати в нотаріуса витяг, бо термін дії дуже короткий).

Згідно Постанови КМ N 1199 від 26.12.2012, яка вступила в дію з 03.01.2013 року, внесено зміни до Постанови від 8 листопада 2007 р. N 1314 :
"Списання повністю амортизованих основних фондів (засобів), інших необоротних матеріальних активів суб’єкта господарювання, первісна (переоцінена) вартість яких становить менш як 10 тис. гривень, здійснюється за рішенням керівника такого субєкта відповідно до цього Порядку (за винятком підприємств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію). "

Аватар користувача
Paradeigma
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 146
З нами з: 01 липня 2012, 20:35
Регіон: Крым
Звідки: Ялта
Подякували: 3 рази

Повідомлення Paradeigma »

ptizz писав:Наши "знатоки" говорят,что на списание автомобиля обязательно нужен дозвіл суб'єкта управління. Кто-нибудь знает, где такое прописано?

Может быть и не прописано, но КРУшники очень "любят" ковыряться в документации по списанию объектов недвижимости (здания и сооружения) и автотранспорта.

Во всяком, то, что
ptizz писав:Автомобиль ставился на баланс в 2003 году первичной стоимостью 3100 грн. год выпуска 1984.

говорит о том, что первоначальная стоимость авто не индексировалась. Если вы поинтересуетесь рыночными ценами на аналогичные автотранспортные средства, то убедитесь в том, что стоимость вашего авто очень занижена, и в случае необходимости, любой эксперт вам это докажет, как дважды два. Поэтому не испытывайте судьбу, а оформляйте пакет документов и обращайтесь за разрешением на списание в вышестоящую. 

И кстати, если будет интересно, почитайте консультацию Списание автомобиля: от «А» до «Я»

ptizz
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 17
З нами з: 28 грудня 2012, 14:50

Повідомлення ptizz »

Paradeigma писав:И кстати, если будет интересно, почитайте консультацию Списание автомобиля: от «А» до «Я»

а что вы скажете на эту статью Кто уполномочен принимать решение о списании имущества из того же источника, что и ваша?

Что касается стоимости автомобиля, то он ставился на баланс уже неисправный изначально. Приволокли кучу железа, оценивали, наверное, как металлолом.

Аватар користувача
Paradeigma
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 146
З нами з: 01 липня 2012, 20:35
Регіон: Крым
Звідки: Ялта
Подякували: 3 рази

Повідомлення Paradeigma »

ptizz писав:а что вы скажете на эту статью

Ничего нового.
ptizz писав:Что касается стоимости автомобиля, то он ставился на баланс уже неисправный изначально. ... оценивали, наверное, как металлолом.

Но вот видите. Если речь идет об оценке, то согласно ст.8 Закона від 12.07.2001 № 2658-III


Цитата писав:Оцінка майна у випадках її обов'язкового проведення,зазначених у статті 7 цього Закону, виконана суб'єктами, які не є суб'єктами оціночної діяльності, визнається недійсною.
 
Другими словами, стоимость вашего авто (3100 грн) недействительна. 

Natali1037
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 28 березня 2013, 13:31
Регіон: Запорожская Область
Звідки: Запорожье

Повідомлення Natali1037 »

Здраствуйте,подскажите кто знает как продать автомобиль стоящий на балансе в бюджетной организации?

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2219
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Гос или местный бюджет?

Syrovetska
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 34
З нами з: 11 січня 2016, 09:53
Регіон: Киевская область

Повідомлення Syrovetska »

Допоможіть будь ласка!!!
Як правильно списати автомобіль з баласну бюджетної установи(місцевий бюджет)?
Якими проводками провести? і на який рахунок платити організації за металобрухт? (знайшли установу, яку прийме наш автомобіль як металобрухт  і сплатить за нього).

user
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 475
З нами з: 15 березня 2012, 11:34
Регіон: Полтавская Область
Звідки: Полтава
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 39 разів

Повідомлення user »

Починаю процедуру списання автомобіля з подальшим продажем на аукціоні. Поки що незрозуміло з ДАІ, адже її ліквідовано. Як зроблю викладу всі документи. (бюджетна установа, обласний бюджет).

Відповісти

Повернутись до “Облік основних засобів, ІНМА, нематеріальних активів та капінвестицій”