Списание гсм на т/с, которые РАЗУКОМПЛЕКТОВАны,что нарушено?

Обговрюємо бухоблік запасів від оприбуткування до списання
Відповісти
Андрюлик
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 15 грудня 2015, 09:31
Регіон: Донецкая область

Повідомлення Андрюлик »

Уважаемые коллеги, подскажите, что нарушено, какой нормативный документ, если списывался бензин, на автомобиль, который по факту разукомплектованный?

Владислав Станкус
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 619
З нами з: 24 липня 2015, 10:58
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 44 рази

Повідомлення Владислав Станкус »

Доброго дня!
Здійснення такої господарської операції як списання за даними бухгалтерського обліку бензину без підтвердження його фактичного використання автомобілем порушує вимоги передбачені Законом України від 16 липня 1999 року N 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
Зокрема, відповідно до ч.1 ст.9 зазначеного Закону підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути  складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.
В Вашому випадку списання бензину проводилось на підставі первинних документів (подорожніх листів автомобіля), проте факт здійснення господарської операції (фактична робота автомобіля) відсутній.
Нагадаю, що відповідно до ч.8 ст.9 вищезазначеного Закону відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці документи.

Відповісти

Повернутись до “Облік запасів”