Щодо обліку поштових марок установою, що не має каси

Обговрюємо бухоблік запасів від оприбуткування до списання
lorygreyg
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 05 квітня 2017, 17:37
Регіон: Запорожская область

Повідомлення lorygreyg »

Є думка, що операції з грошовими документами (у тому числі з поштовими марками, маркованими конвертами і листівками) прирівнюються до касових операцій.

Проте відповідно до Положення № 637 касові операції -  операції  підприємств  (підприємців)  між собою та з фізичними особами,  що пов'язані з прийманням і видачею готівки під час проведення розрахунків через касу з  відображенням цих операцій у відповідних книгах обліку. Грошові документи в даному Положенні не згадуються.

При цьому відповідно до п 2.6 Порядку № 37 до інших коштів установи належать грошові документи ..., які знаходяться в касі установи (поштові марки, сплачені проїзні документи, ....)..

Отже, як бути установі, що не має посади касира та відповідно каси? Марки отримує і використовує співробітник, з яким укладено договір про матеріальну відповідальність.  Турбує питання доцільності і необхідності оформлення касових ордерів.

ludochka-d
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 15
З нами з: 19 серпня 2015, 09:13
Регіон: Киевская область
Подякували: 1 раз

Повідомлення ludochka-d »

Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, в такому питанні: на балансі рахувались марки номіналом по 2,40 грн. Влітку такі самі марки стали коштувати вже 4,00 грн. І при відправленні листів враховується не 2,40, а вже по 4,00. Як тепер бути установі, якщо на балансі є залишок марок по 2,4грн. Робити дооцінку? На укрпошті ніяких підтверджуючих документів про підвищення не дають. Як правильно оформити цю операцію? Будемо дуже вдячні за відповідь!

tanyaslavdon
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 146
З нами з: 07 травня 2015, 16:25
Регіон: Донецкая область
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення tanyaslavdon »

Добрый вечер! Подскажите, пожалуйста имеет ли право главный специалист отдела бухучета получать ТМЦ, в частности марки на почте???? В штате предприятия есть отдел МТО( 5 чел), в отделе бухгалтерского учета - гл.бухгалтер, зам. гл. бухгалтера, 2 гл. специалиста. Благодарю!

Відповісти

Повернутись до “Облік запасів”