Вихід на роботу до закінчення декрету

Відповісти
Yanochka
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 119
З нами з: 16 жовтня 2012, 11:06
Регіон: Днепропетровская область
Звідки: Дніпропетровськ
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення Yanochka »

Доброго дня. Працівниця вийшла з декрету раніше строку. В зв'язку з частою хворобою дитини, після того як відпрацювала місяць, хоче знову повернутися в декрет. Підкажіть як це правильно оформити документально і чи взагалі так можна робити?

nadia nm
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 23 березня 2016, 21:21
Регіон: Луганская область
Подякували: 1 раз

Повідомлення nadia nm »

Так. Так можна робити. Поки дитині не виповнилося 3 роки жінка за бажанням може йти у відпустку по догляду декілька і більше разів . Документ заява про надання такої відпустки відповідно наказ.

Yanochka
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 119
З нами з: 16 жовтня 2012, 11:06
Регіон: Днепропетровская область
Звідки: Дніпропетровськ
Дякував (ла): 19 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення Yanochka »

nadia nm писав:Так. Так можна робити. Поки дитині не виповнилося 3 роки жінка за бажанням може йти у відпустку по догляду декілька і більше разів . Документ заява про надання такої відпустки відповідно наказ.
Можливо є якийсь офіційний документ на який можна зіслатись?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 8843
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 114 разів
Подякували: 1200 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Стаття 179. Відпустки у зв'язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною
На підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів - 70) календарних днів після пологів, починаючи з дня пологів.

Тривалість відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами обчислюється сумарно і становить 126 календарних днів (140 календарних днів - у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів). Вона надається жінкам повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів.

За бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства.

Підприємства, установи та організації за рахунок власних коштів можуть надавати жінкам частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості.

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею віку трьох років не надається, якщо дитина перебуває на державному утриманні, крім прийомних дітей у прийомних сім’ях та дітей-вихованців у дитячих будинках сімейного типу.

У разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.

Відпустки для догляду за дитиною, передбачені частинами третьою, четвертою та шостою цієї статті, можуть бути використані повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною.

За бажанням жінки або осіб, зазначених у частині сьомій цієї статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08

Відповісти

Повернутись до “Трудові відносини”