Про незаконне збагачення

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

У попередній підгілці я розповіла про посилення відповідальності за вчинення корупційних злочинів.
Але одну з новацій, які також внесені Законом України від 14.10.14 р. № 1698-VII "Про Національне антикорупційне бюро України", хочу розглянути окремо, щоб закцентувати на ній особливу увагу. Адже вже розпочався період антикорупційного декларування. І хоча ми подаємо декларації за попередній період, але подаючи їх після 26 січня з порушенням, яке охоплюється новим складом злочину, передбаченим ст. 368-2 КК, можна вчинити корупційний злочин.
Отже, з 26 січня зміниться визначення складу злочину, що охоплюється ст. 368-2 КК (незаконне збагачення).
Так, ч. 1 ст. 368-2 КК передбачає відповідальність за набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність майна, вартість якого значно перевищує доходи особи, отримані із законних джерел, або передача нею такого майна близьким родичам.
Значним перевищенням у цій статті є сума, що в два або більше рази перевищує розмір доходу, зазначеного в антикорупційній декларації за відповідний період.

Для осіб, які займають відповідальне (а це керівники усіх підрозділів ОМС) та особливо відповідальне становище (посадові особи ОМС 1 та 2 категорії), покарання за це порушення буде на порядок суворішим: позбавлення волі на строк від двох до п'яти років та від 5 до 10 років відповідно.
У якості додаткової санкції застосовується позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, спеціальна конфіскація та конфіскація майна. Тож будьте уважні при заповненні декларацій!

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”