Щодо розпорядження державними землями

Відповісти
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Круглий стіл "Розпорядження державними землями в контексті законодавчих ініціатив в рамках децентралізації" (Київ, 21 квітня 2015 р.)

Публічна дискусія є продовження серії публічних обговорень щодо прозорого управління державними і комунальними землями, законодавчого врегулювання доступу до земельних ресурсів та інституційного забезпечення охорони земельних ресурсів. Актуальність її полягає у тому, що реалії сьогодення в контексті впровадження реформи децентралізації влади вимагають невідкладного формування нової парадигми діяльності місцевого самоврядування, а саме швидке та якісне просторове планування в інтересах зростання економічної спроможності громад.
Під час заходу заплановано експертне обговорення проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо делегування повноважень органам місцевого самоврядування з розпорядження землями державної власності і посилення державного контролю за використанням та охороною земель". З текстом законопроекту та з порівняльною таблицею до законопроекту можна ознайомитися за посиланням: http://www.auc.org.ua/news/kruglii-stil ... tiv-v-ramk

У заході візьмуть участь представники Державного агентства земельних ресурсів України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст „ДІПРОМІСТО”, Інституту громадянського суспільства, проекту "Експертна та інформаційна підтримка процесу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні", експерти із земельних питань. Асоціацію міст України представлятиме експерт Центру аналізу та орзробки законодавства.
Під час круглого столу відбудеться публічне обговорення низки питань:
1. Територіальні громади є власниками землі.
2. Безоплатний розподіл земель.
3. Посилення впливу територіальних громад на процес зміни власника та використання земель державної власності.
4. Заборона передачі земель без планувальної документації та припинення передачі земель у приватну власність із земель комунальної та державної власності.
5. Перегляд норм Закону України про регулювання містобудівної діяльності.
6. Встановлення кримінальної відповідальності за порушення генплану.
7. Запровадження індивідуальної відповідальності депутатів за голосування рішень за межами компетенції.

(За матеріалами офіційного сайту АМУ: http://www.auc.org.ua/news/kruglii-stil ... tiv-v-ramk)

Відповісти

Повернутись до “Реформа місцевого самоврядування”