Щодо коштів пайової участі на розвиток інфраструктури міста

Відповісти
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Асоціація підтримує прийняття проекту постанови Уряду щодо введення в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів щодо перерахування коштів пайової участі на розвиток інфраструктури міста (23.04.15 р.)

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробило проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додатки 1 і 3 до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів».

Проектом передбачає доповнити декларацію про готовність об’єкта до експлуатації та акт готовності об’єкта до експлуатації інформацією про сплату забудовником пайової участі у розвиток інфраструктури населеного пункту. Асоціація міст України підтримала такі зміни, оскільки це дозволить зменшити кількість випадків ухилення забудовників від сплати пайової участі.

Однак, 25 березня 2015 року на засіданні Кабінету Міністрів України прийнято рішення щодо зняття з розгляду цього проекту постанови та доручено Мінрегіону разом з іншими заінтересованими органами виконавчої влади підготувати відповідні матеріали до наради під головуванням Прем’єр-міністра України.

9 квітня на робочій нараді Мінрегіону з цього питання Асоціація підтвердила позицію про необхідність і важливість для органів місцевого самоврядування прийняття цієї постанови з огляду на створення додаткових механізмів контролю за сплатою забудовниками пайової участі. Крім цього зазначимо, що в той же день Парламент прийняв Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства». Норми вищезгаданого проекту постанови повністю відповідають редакції зміненої статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», де зазначено, що інформація щодо договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту та його виконання зазначається у декларації про готовність об’єкта до експлуатації або акті готовності об’єкта до експлуатації.

Експерти АМУ зазначають, що розроблений Мінрегіоном проект постанови, не має впливу на порядок видачі технічних умов, передбачений статтею 30 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Враховуючи вищевикладене, Асоціація у листі до Мінрегіону підтвердила, що позиція АМУ залишається без змін та висловила підтримку і необхідність прийняття проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додатки 1 і 3 до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів».

(За матеріалами офіційного сайту АМУ: http://www.auc.org.ua/news/amu-napolyag ... %84%962264)

Відповісти

Повернутись до “Реформа місцевого самоврядування”