допомога по вагітності та пологах

Відповісти
Аватар користувача
TANYA85
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 24
З нами з: 13 лютого 2013, 13:36
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення TANYA85 »

Будь-ласка допоможіть!!! Працівниця принесла лікарняний листок по вагітності та пологах, а при розрахунку у мене виникло питання щодо премії, яка була нарахована у фіксованому розмірі у вересні місяці за серпень так як працівниця з 01 вересня перебувала на лікарняному і у неї не було відпрацьовано жодного робочого дня???

Olya_ubr
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 22
З нами з: 04 січня 2012, 09:01
Регіон: Житомирская область

Повідомлення Olya_ubr »

Доброго вечора. Підкажіть будь ласка: як правильно включити матеріальну допомогу при розрахунку допомоги по вагітності і пологах, якщо
н-д в місяці, який береться до розрахунку було нараховано: відпускні за 22 кал.дні - 1600,00 грн., лікарняні за 7 роб.дн. - 1200,00 грн., та матеріальну домогу в розмірі - 1328 грн.
Звернулась до ФСС з ТВП пояснили, що матеріальна домога враховується в повному обсязі. Я не згодна тому, що в порядку прописано - коли в місяці розрахунку є лікарняні, які не включаються до розрахунку допомоги, то одноразові виплати включаються пропорційно відпрацьваним дням. Але в мене ситуація відпрацьваних днів не має, і декретні розраховуємо в календарних. Щось не стикуються календарні з робочими? 

Аватар користувача
veta3699
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 354
З нами з: 17 грудня 2014, 10:02
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення veta3699 »

Olya писав:як правильно включити матеріальну допомогу при розрахунку допомоги по вагітності і пологах, якщон-д в місяці, який береться до розрахунку було нараховано: відпускні за 22 кал.дні - 1600,00 грн., лікарняні за 7 роб.дн. - 1200,00 грн., та матеріальну домогу в розмірі - 1328 грн.
Звернулась до ФСС з ТВП пояснили, що матеріальна домога враховується в повному обсязі. Я не згодна тому, що в порядку прописано - коли в місяці розрахунку є лікарняні, які не включаються до розрахунку допомоги, то одноразові виплати включаються пропорційно відпрацьваним дням. Але в мене ситуація відпрацьваних днів не має, і декретні розраховуємо в календарних. Щось не стикуються календарні з робочими?
МД  при розрахунку допомоги по вагітності та пологах враховується пропорційно до відпрацьованого часу, якщо в місяці розрахункового періоду особа не працювала з однієї із трьох поважних причин. п. 9 Порядку № 1266.

Olya_ubr
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 22
З нами з: 04 січня 2012, 09:01
Регіон: Житомирская область

Повідомлення Olya_ubr »

veta3699 писав:МД  при розрахунку допомоги по вагітності та пологах враховується пропорційно до відпрацьованого часу, якщо в місяці розрахункового періоду особа не працювала з однієї із трьох поважних причин. п. 9 Порядку № 1266.
Так особа не відпрацювала жодного дня була на лікарняному, а потім у відпустці пропорційно яким дням розрахувати МД, відпускним, чи робочим, які припали на відпустку??

Аватар користувача
veta3699
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 354
З нами з: 17 грудня 2014, 10:02
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення veta3699 »

Olya, Вашій працівниці не пощастило.
  В місяці, коли виплачена МД був лікарняний і відпусткові, тому матеріалка зовсім не включається до розрахунку ( адже нема відпрацьованих робочих днів у місяці) згідно п.9 Порядку № 1266.
Якби не було лікарняного, а тільки відпустка, МД враховувалася б  в повному обсязі.

Olya_ubr
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 22
З нами з: 04 січня 2012, 09:01
Регіон: Житомирская область

Повідомлення Olya_ubr »

veta3699, Дуже Вам дякую за допомогу..., але не можу зрозуміти працівників фонду, які надали пояснення, що матеріальна допомога включається в розрахунок в повному обсязі. Це й мене насторожило...

Аватар користувача
veta3699
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 354
З нами з: 17 грудня 2014, 10:02
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення veta3699 »

Olya писав:але не можу зрозуміти працівників фонду, які надали пояснення, що матеріальна допомога включається в розрахунок в повному обсязі. Це й мене насторожило...
 На мою думку, або Вам відповів не дуже компетентний фахівець ФССзТВП, або більш реальніша  версія: помилки бухгалтера -  працівникам різних  контролюючих органів премії і результати ревізій добрі. Тож ні ведіться на їх провокації.

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2219
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Нет, материалка на оздоровление включается в полном объеме.

Именно на оздоровление, на соцбытовые - по правилам Постановы №1266.

Мы этот вопрос с ними обсуждали при проверке. Надеюсь, вспомню аргументацию

Olya_ubr
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 22
З нами з: 04 січня 2012, 09:01
Регіон: Житомирская область

Повідомлення Olya_ubr »

Радистка_Кэт, А если в этом месяце ещё и одноразовая премия к проффесиональному празднику была начислена, что делать в этом случае? Из всех одноразовых выплат были взяты все взносы, соответственно, и они вошли в фонд зарплаты. Такая интересная ситуация получилась что не могу распутать

Аватар користувача
veta3699
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 354
З нами з: 17 грудня 2014, 10:02
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення veta3699 »

https://buhgalter.com.ua/articles/socts ... st/330570/
п.9 Порядку № 1266 має застосовуватися  однаково як  до МД на оздоровлення  так і на вирішення соціально-побутових питань.

Olya_ubr
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 22
З нами з: 04 січня 2012, 09:01
Регіон: Житомирская область

Повідомлення Olya_ubr »

veta3699, дуже Вам дякую за допомогу...

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2219
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Olya, одноразовая премия - пропорционально.
veta3699, узнаю аргументацию в своем соцстрахе, но точно мд на оздоровление включается полностью, я так уже 2 года включаю.

Аватар користувача
veta3699
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 354
З нами з: 17 грудня 2014, 10:02
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення veta3699 »

Радистка_Кэт писав:аргументацию в своем соцстрахе, но точно мд на оздоровление включается полностью, я так уже 2 года включаю.


Яка тут  може бути аргументація від  окремих відділень ФССзТВП ?????
 Наразі є  чинна Інструкція №5 зі статистики заробітної плати п.2.3, де  перелічені  ОДНОРАЗОВІ ВИПЛАТИ, які мають враховуватися пропорційно відпрацьованому часу згідно  чинному п.9 Порядку № 1266 при розрахунку допомоги по вагітності та пологам і лікарняних.
До одноразових виплат згідно Інструкції №5 належать:
п.2.3.2. одноразові премії;
п.2.3.3. матеріальна допомога ....( на оздоровлення).
Приклад №2 ( розрахунковий місяць липень ) зі статті в " Оплаті праці " наочно ілюструє ситуацію, описувану  в запитанні користувача форуму Olya.

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2219
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Может. Позже напишу.

Olya_ubr
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 22
З нами з: 04 січня 2012, 09:01
Регіон: Житомирская область

Повідомлення Olya_ubr »

Радистка_Кэт, Так, обласний фонд підтвердив, що коли немає жодного відпрацьованого дня одноразові виплати не включаються.

Аватар користувача
veta3699
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 354
З нами з: 17 грудня 2014, 10:02
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення veta3699 »

Olya писав:обласний фонд підтвердив, що коли немає жодного відпрацьованого дня одноразові виплати не включаються.
Все згідно  чинного законодавства, а як же  може фонд у своїх роз'ясненнях  суперечити   нормам Порядку № 1266 ???

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2219
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

veta3699, я же не написала, что это фонд так сказал. Я написала, что они привели аргументацию.

Ее выложу вечером, сейчас просто времени нет.

Відповісти

Повернутись до “Інші питання оплати праці”