Архів чату за 29.05.2023 пн (73)

Тут зберігається архів спілкування в чаті на порталі
Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10282
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1367 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Марина 08:02
Всім привіт)

Таня 08:44
Доброго ранку!

EVGENIY 09:13
Доброго ранку, всім гарного дня 😉

Оля 09:15
Доброго дня період роботи з 01,09 ,2022 р., людина йде у відпустку 30,06,2023 (кількість днів буде 365 чи 303 ?)

Олена 09:20
Оля, людина прийнята на роботу 01.09.2022 року? Чи працювала до цього і раніше?

Олена 09:22
Оля, 30.06.2023 - перший день відпустки?

Оля 09:26
Олена , прийнята 01.09.2022 , 30,06 1 день відпустки

Олена 09:29
Оля, тоді 273. Червень не включається (так, як неповний місяць).

Маша 09:50
Чи працює СДО? Пише The VPN connection failed due to unsuccessful domain name resolution. Що це означає?

Марина 09:57
Маша, працює

Юля 09:57
Працює

Світлана 10:06
Добрий ранок, виникло цікаве запитання. Працівниця захворіла під час відпустки без збереження зарплати. Чи підлягає оплаті перші 5 днів хвороби?

ФСН 10:16
Світлана, ні

Світлана 10:18
ФСН, а чим аргументувати працівниці, на що посилатися?

Світлана 10:20
ФСН, якщо брати до уваги Закон 1105, то йде річ про допомогу по тимчасовій непрацезд. А про оплату перших 5 днів немає.

Інна 10:20
Доброго ранку, хто стикався з оплатою послуг ОСББ. Ми орендуємо приміщення в будинку дє є ОСББ, які документи потрібно для казни, щоб оплатити ОСББ внески

ФСН 10:43
Світлана, не зрозуміла вашого питання щодо 5ти днів

Юлія 10:43
Світлана, Згідно пункту 6 частини першої статті 23 Закону № 1105 допомога по тимчасовій непрацездатності не надається за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв'язку з навчанням.

ФСН 10:45
пункт 1 підпункт 6 ст. 23 Закону України № 1105 допомога не надається. ДОПОМОГА одна, може платитися за рахунок роботодавця та/або Фонду.

Світлана 10:50
ФСН, це аналогічна ситуація з сумісниками. В чаті місяця 3-4 шла річ про те, що ДОПОМОГА по тичасовій непрацездатності й оплата перших 5-ти днів - це різні речі. Зараз Ви мені кажете, що це одне й теж саме.

ЛЛС 10:59
Інна, щодо ОСББ, ви про оплату оренди чи витрати,повязані з утриманням будинку?

Інна 11:07
ЛЛС, витрати на утримання

ЛЛС 11:15
Інна,потрібен від них договір про відшкодування частини витрат, повязані з утриманням будинку і прибудинкової території та кошторис місячних витрат як додаток до договору

Олена 11:29
Світлана, пост. КМУ №440 від 26.06.2015, п. 4 - Дні тимчас.непрац. не оплачуються з підстав, передбачених статтею 16 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Олена 11:31
Світлана, Стаття 16. Підстави для відмови в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності 1. Допомога по тимчасовій непрацездатності не надається: 6) за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати...

Світлана 11:49
Олена, стаття 16 каже про ДОПОМОГУ, а не про оплату перших 5 днів. Чомусь для сумісників це різні речі, а для цього випадку - це одне й теж?

Таня 11:54
Дівчатка, підскажить як правильно додати скан до заявки лікарняного. І де його наявність потім можна перевірити. Дякую

Олена 12:03
Світлана, Світлана, пост. КМУ №440 від 26.06.2015 "ПОРЯДОК оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності", п. 4 - Дні тимчас.непрац. не оплачуються з підстав, передбачених статтею 16 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Світлана 12:10
Олена, да, але знову ж таки, стаття 16 говорить про ДОПОМОГУ, тобто що йде за рахунок ПФУ.

ФСН 12:15
Таня, у вас паперовий ?

Таня 12:18
ФСН, ні, порадили додати скан розрахунку суми лікарняного, бо дуже велика різниця з ти, що порахувала система.

ФСН 12:21
Таня, тоді в тій формі, де ви ставите свою суму, внизу є рядочок (зеленим кольором) і кнопка додати сканкопію. Тільки потім передивіться, щоб прикріпився.

Юлія 12:26
Світлана, допомога це оплата лікарняного, яка різниця скількі днів і за чий рахунок, це стосується всіх днів лікарняного

Світлана 12:30
Юлія, розділяє Закон 1105, а не я.

Юлія 12:43
Світлана, уважно почитайте закон , там чітко прописано, що це одне й те саме. Тільки не вириваючи з контексту, а весь .

Юлія 12:44
стаття 15

ФСН 12:45
Юлія, 👍

ФСН 12:58
EVGENIY, це я зараз просто так... Думки вголос.. Якщо не можна повернути смайликів, чи можливо, щоби при наведенні на зображення спливала підказка до емоції. Бо мені мілкувало...

EVGENIY 13:58
ФСН, запитаю у програмістів

ФСН 14:13
EVGENIY, чекаю 🎁.

EVGENIY 14:15
запитав, не можна (((

ФСН 14:18
EVGENIY, ☠

Алла 14:26
Як нарахувати відпускні,якщо цілий рік простою з оплатою 2/3 від 6700?

керр 14:33
Алла, якщо оклад менший тоді з 6700

777 14:37
а це вже я влізу)))) а якщо 6700 + 10% за туалет, як вважаєте?

Алла 14:39
Дякую

керр 14:46
777, це про що?) це була оплата простою?

777 14:46
Ні, до простою. Простій якраз рік до розрахункового періоду

777 14:48
Простій 2/3 окладу протягом року, ось так)

керр 14:52
777, Порядок 100 каже якщо не було заробітку у розрах періоді, а простій 2/3 виключається з періоду, тоді розрахунки робимо з посадового окладу або мін зп якщо оклад менше і усе, врахування доплат і надбавок не передбачено

777 14:53
керр, дякую

Юлія 15:08
Підкажіть , будь ласка, чи можна відшкодувати витрати на проживання за заповненною вручну квітанцією, чеків немає, видав фоп.

Тетяна 15:17
Підкажіть чи правильно я роблю якщо вихователь ГПД на 0,25 ст

Марина 111 15:20
Добрий день. Підкажіть будь ласка, в громаді В.о. начальника отримує різницю в посадовому окладі так як начальник на простої, зараз підвищили оклади на 1,5 (так як територія в можливих бойових діях) чи застосовувати різницю в окладах? новий оклад В.О більший чим оклад начальника (чи застосовувати оклад начальника з підвищенням якщо він на простої?

Тетяна 15:23
Підкажіть чи правильно я роблю якщо вихователь ГПД працює на 0,25 ставки і був 8 місяців на простої на 2/3 посад.окл. береться в розрахунок відпускних зп за 4 місяці/ на кількість кал.днів за 4 міс.

керр 15:31
Марина 111, оклади підвищили за посадами, а не за конкретними посадовими особами, тому оклад зараз за посадою начальника теж збільшився, тому відповідно зміниться і різниця в окладах, згідно правила пп.г. пп1 п. 2 Постанови 268

керр 15:35
Тетяна, період простою 2/3 виключили з розрах періоду, з того що залишилось к.дні і заробіток рахуєте

Марина 111 15:38
керр, дякую)

EVGENIY 15:46
😉

EVGENIY 15:47
зробили більшим шріф в чаті щоб смайлики були більшими

EVGENIY 15:47
🎁😎😧👌

марія 15:52
Хто може скинути положення про відрядження для бюджетної установи місцевий бюджет ?

Тетяна 15:56
керр: Дякую.

Марина 15:56
марія, положення?

марія 15:58
Марина, так

Олена 15:58
Підкажіть, плануємо закупівлю системи відеоспостереження, чи можемо включити у вартість придбання опори(стойки) для кріплення відеокамери

EVGENIY 16:01
марія, навіщо воно вам?

EVGENIY 16:02
марія, наіщо вам положення ящко є цілий ПОРЯДОК який завтредив кабмін

Оля 16:17
Відпустки - 1 відпустка основна з 06.06.23-26,07,23 , 2 відпустка додаткова з 27,07-30,07 . виборку робити одну чи на кожну відпустку окремо ?

ФСН 16:28
EVGENIY, 😜

керр 16:28
Оля, відповідає суті п.2 Порядку 100 і справедливо - на кожну)

EVGENIY 16:30
ФСН, так краще?

Олена 16:36
Оля, https://buhgalter.com.ua/articles/kadro ... iy-period/

Відповісти

Повернутись до “Архів чату buhgalter.com.ua”