Світлана Замазій
шеф-редактор порталу buhgalter.com.ua
Розрахунки з підзвітними особами виникають у всіх бюджетних установах. Такі розрахунки – це широке коло операцій з готівковими коштами, розрахунками, придбанням матеріальних цінностей, оподаткуванням тощо. Тому виконання цієї ділянки облікової роботи вимагає чіткого дотримання вимог чинних нормативних актів. Тож у цій статті узагальнимо основні вимоги щодо таких розрахунків та розглянемо порядок їх здійснення та відображення в бухобліку на прикладах.
16.12.24
Поточний чи капітальний ремонт: як розрізнити?
3653
0
Проведення поточних та/або капітальних ремонтів будівель і споруд потребує кожна бюджетна установа. В зв’язку з цим постає питання щодо класифікації ремонтних робіт. Особливо при плануванні видатків на ремонт. І не дарма, оскільки від виду ремонту (поточний чи капітальний) напряму залежить порядок застосування КЕКВ при оплаті ремонтних робіт. У цій статті ви знайдете підказки, які допоможуть вам визначити роботи, що відносяться до поточного ремонту, та ті, що належать до капітального ремонту.
Вчитель школи захворів. Його заміняє інший вчитель, за що йому проводиться погодинна оплата. Під час заміни вчитель перевіряє зошити. Чи нараховувати йому доплату за перевірку зошитів?Чи нараховувати цьому вчителю надбавки, які були йому встановлені за вислугу років та за престижність?
27.11.24
Дефектний акт: коли та навіщо складати, що зазначати
47002
6
Перед ремонтом приміщення, обладнання, устаткування або транспортного засобу їх потрібно оглянути та скласти дефектний акт. Це документ, який підтверджує, що об’єкт потребує ремонту, виправлення дефектів. У цьому матеріалі розглянемо детальніше що це за документ «дефектний акт», для чого він потрібен, як його правильно скласти та за якою формою.
05.11.24
Вогнегасники: обліковуємо, обслуговуємо, списуємо
63424
0
З метою забезпечення пожежної безпеки кожна установа повинна бути обладнана вогнегасниками. Яка кількість вогнегасників та якого типу повинна знаходитися в установі? Хто в установі уповноважений займатися вирішенням протипожежних питань? Як часто необхідно проводити періодичний огляд та технічне обслуговування вогнегасників? Як правильно обліковувати та списувати вогнегасники? Про все це піде мова у цій статті.
10.10.24
Табель обліку робочого часу: тонкощі заповнення
48617
0
Насамперед слід нагадати, що ч. 2 ст. 30 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 № 108/95-ВР зобов’язує всіх роботодавців забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку.
Платник податків попросив надати індивідуальну податкову консультацію з питань:
10.09.24
НОВИНКА! Альбом бухгалтерських проводок: настільна книга бухгалтера
7816
11
Шановні колеги! Ми підготували для вас унікальну, суперкорисну книгу – «Альбом бухгалтерських проводок для бюджетних установ».
03.09.24
Позбуваємось непотрібного майна: продаж, передача, списання
31719
0
На складі установи обліковуються запаси (краска, будівельні матеріали, санітарно-технічні матеріали, що залишились після ремонту), а також основні засоби (старий металевий сейф). Ці активи нам не потрібні. Також на обліку є деяке обладнання, в якому вже немає потреби. Використовувати запаси найближчим часом ми не збираємось, вони лише місце займають. Сейф за призначенням не використовується, як і обладнання. Яким чином можна списати такі активи з балансу? Або іх якось передати іншій установі, якій вони більш потрібні? Які взагалі існують варіанти для вирішення такої ситуації?
29.08.24
Працівник з неповною зайнятістю: який розмір «оздоровчих»?
2892
0
У закладі освіти медична сестра працює на 0,5 ставки. В якому розмірі їй виплачувати допомогу на оздоровлення під час надання щорічної основної відпустки: повний оклад чи пів окладу, тобто пропорційно зайнятості?
Шеф-редактор порталу «Бухгалтер.com.ua». Експерт з питань бухгалтерського обліку та інших питань з господарської діяльності бюджетних установ. Має багаторічний досвід роботи в бухгалтерській службі, в тому числі на посаді головного бухгалтера бюджетної установи. З 2007 по 2021 рік – головний редактор видання «Бюджетна бухгалтерія». Автор численних консультацій для бухгалтерів та економістів бюджетних установ, а також книг та посібників.