Інформація по темі "" | Публікації по тегу
author-avatar
Лілія Ушакова
експерт з питань оплати праці журналу "Податки & бухоблік"
ifactor
Лист, що коментується, є відповіддю на наш запит. Розповідаємо, чому та що саме запитували у ПФУ.
Про правила виправлення помилок в Об’єднаній звітності ми з вами говорили в статті «Помилка в Об’єднаному звіті: як виправити?» // «Податки & бухоблік», 2024, № 10. А зараз пропонуємо розглянути на конкретних прикладах, як ці правила працюють.
У період дії воєнного стану надання працівнику будь-якого виду відпустки (крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустки у зв’язку з усиновленням дитини) понад щорічну основну відпустку, за рішенням роботодавця може здійснюватися без збереження заробітної плати. Надання невикористаних днів такої відпустки переноситься на період після припинення або скасування воєнного стану. За рішенням роботодавця невикористані дні такої відпустки можуть надаватися без збереження заробітної плати. Як застосовується ця норма - дивіться у відео.
Особа, відповідальна за ведення військового обліку на підприємстві, постійно працює зі Списками персонального військового обліку: формує їх, звіряє відомості зі Списків із записами у військово-облікових документах працівників, а ще готує такі Списки на підпис керівнику щороку до 25 січня. Тож саме час пригадати, як працювати зі Списками.
Сьогодні, мабуть, на кожному підприємстві є працівники, які перебувають у відпустках без збереження зарплати. Не будемо вдаватися в подробиці, чому так відбувається. Всі все розуміють. Краще поговоримо, як такі відпустки відобразити в Об’єднаній звітності та в яких додатках це потрібно зробити.
На 2023 рік дію Закону про індексацію* було призупинено Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» від 03.11.2022 № 2710-IX. Тому протягом 2023 року у роботодавців був відсутній обов’язок проводити індексацію зарплати працівників. З 2024 року індексація повертається. Розглянемо, як це відбуватиметься та які питання вже сьогодні постають перед роботодавцями.
Оплачувана відпустка чи відпустка за свій рахунок? Якщо вам запропонують вибрати, яку оберете? Думаємо, що переважна більшість буде за оплачувану відпустку. А як вам варіант, коли оплачувана відпустка надається без оплати? Скажете, дурня якась? А ось наші законотворці так не вважають.
Законодавець вкотре підкоригував підстави та умови надання відпусток без збереження заробітної плати. Тож пропонуємо вам ознайомитися з нововведеннями.
Інтернет-мережею шириться новина, що всі роботодавці до 1 грудня 2023 року мають подати до ТЦК та СП списки призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Чи дійсно 1 грудня — це останній день подання?
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×