Інформація по темі "" | Публікації по тегу
author-avatar
Дар’я Кравченко
експертка з питань оплати праці журналу "Оплата праці"
ifactor
Після повернення із відрядження працівник має відзвітувати. Які документи при цьому він має заповнити та надати роботодавцю, з’ясуємо у сьогоднішній статті.
24.12.2023 набули чинності зміни в законодавстві щодо відпусток, передбачені Законом України від 22.11.2023 № 3494-ІХ (далі — Закон № 3494). У зв’язку з цим розширено перелік періодів, які не формують відпускний стаж працівника. Тож давайте розбиратися, які періоди тепер будуть зараховуватися у відпускний стаж для щорічної відпустки.
Є такі працівники, які не ходять у відпустки роками. Багато з них вважають, що невикористані ними дні відпочинку не пропадають, а накопичуються. А отже, їх можна використати згодом. Проте це не зовсім так. Пропонуємо сьогодні ще раз пригадати, які з відпусток згорають у новорічну ніч, а які ще можна буде використати у 2024 році.
Щоб правильно розрахувати суму лікарняних, треба врахувати багато нюансів. Зокрема, правильно визначити розрахунковий період, суму виплат, що візьмуть участь у розрахунку, та страховий стаж працівника (як загальний, так і за останні 12 місяців). Ну а після цього ще й застосувати обмеження. Як це зробити та не заплутатися й не помилитися при розрахунках, ви дізнаєтеся із сьогоднішньої статті.
У цьому відео ви дізнаєтесь як розрахувати суму відпускної компенсації працівнику-суміснику, якщо протягом розрахункового періоду він хворів. При цьому на роботі за сумісництвом йому були оплачені тільки перші 5 календарних днів тимчасової непрацездатності (за рахунок роботодавця).
Окрім особливостей надання щорічних основних відпусток, для працівників з інвалідністю також передбачені пільги та гарантії, що стосуються додаткових відпусток. Про них і поговоримо далі.
У цьому відео ви дізнаєтесь як розрахувати суму відпускної компенсації працівниці якщо протягом розрахункового періоду вона не мала заробітку. Зокрема, через відпустки без збереження зарплати та неявки з нез’ясованих причин.
У грудні 2022 року працівника мобілізували до лав ЗСУ. А у липні 2023 року (коли чоловік проходив військову службу) на порталі Пенсійного фонду з’явився електронний лікарняний, оформлений на такого працівника. Хто має оплатити такий листок непрацездатності?
Працівника прийнято на роботу 16 березня 2023 року. А з 23 по 31 березня він хворів. Як розрахувати середньоденну зарплату для визначення суми лікарняних, якщо: — оклад працівника — 7500 грн; — графік роботи — п’ятиденка з вихідними у суботу та неділю?
Захворів зовнішній сумісник (оформлено е-лікарняний). Чи оплачувати такий листок непрацездатності? І якщо так, то чи потрібна довідка з його основного місця роботи для розрахунку середньої зарплати?
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×