Процедура звільнення працівника за алкогольне сп'яніння
Для звільнення працівника за алкогольне сп'яніння необхідно дотримуватися певної процедури.
Ось ключові кроки, які слід врахувати:
1. **Фіксація факту сп'яніння**: - Складіть акт про перебування працівника на роботі в стані алкогольного сп'яніння. Акт має бути підписаний декількома свідками (бажано не менше 3-х), що підтверджують цей факт. - Опишіть у акті всі зовнішні ознаки сп'яніння (різкий запах алкоголю, нестійка хода, незв'язна мова тощо).
2. **Отримання пояснень від працівника**: - Потрібно запросити у працівника письмове пояснення причини його перебування на роботі в стані сп'яніння. - Якщо працівник відмовляється надати пояснення, складіть відповідний акт про відмову.
3. **Згода профспілки**: - Якщо працівник є членом профспілки, отримайте згоду профспілки на звільнення на підставі п. 7 ч. 1 ст. 40 КЗпП.
4. **Дотримання строків дисциплінарного стягнення**: - Звільнення повинно бути здійснене не пізніше місяця з дня виявлення проступку (не враховуючи часу хвороби або відпустки). - Не пізніше 6 місяців з дня вчинення проступку.
5. **Видання наказу про звільнення**: - Видайте наказ про накладення дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення. - Ознайомте працівника з наказом під підпис в триденний строк. Якщо працівник відмовляється підписати, складіть відповідний акт.
6. **Оформлення трудової книжки**: - У день звільнення проведіть остаточний розрахунок, видайте копію наказу про звільнення та оформлену трудову книжку. - У трудовій книжці зазначте: «Звільнений у зв’язку з появою на роботі в нетверезому стані (у стані наркотичного (токсичного) сп’яніння), п. 7 ч. 1 ст. 40 КЗпП України».
Ці кроки допоможуть правильно оформити законне звільнення працівника за алкогольне сп'яніння на роботі.