Архів чату за 24.05.2023 ср (132)

Тут зберігається архів спілкування в чаті на порталі
Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10373
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1376 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Марина 07:57
Всім привіт)

Ірина 08:06
Доброго ранку, тихого дня!

Юлія 08:36
Доброго ранку. Я все ще з вчорашнім питанням про оплату зпл у відрядженні. визначили середню (була ставка у співробітника), з травня перевели на 0,5 ставки. виплачуємо відрядні виходячі з середньої за день , враховуємо , що людина на 0,5 ставки, тобто множим середню на 0,5 чи виплачуємо середню фактичну , не зважаючи на те , що людина працює 4 г ?

Іван 08:44
Юлія, якщо відрядження у травні, розрахунковий період березень квітень. Зарплату за цей період ділимо на години роботи за графіком. Отримуємо середьогодинну. За середньогодинною оплачуємо фактичні години роботи у відрядженні.

Олена 08:45
Добрий ранок!Може в когось подібна ситуація.Приймали людей від центру зайнятості на суспільно корисні роботи з 1-19травня. Звільнили,зарплату та розрахункові виплатили.З 22 травня знову приймаємо на період з 22травня по 30 червня.Як правильно оплачувати заробітну плату.Окремо за травень та червень.Чи відразу за весь період при звільненні у червні?

Iryna 08:58
Доброго дня!Підскажіть будьласка, при розрахунку відпускних виплачується щомісячна фіксована премія(місяць в місяць), чи потрібно цю премію перераховувати пропорційно відпрацьваним дням?

Юлія 09:06
Іван, тобто все ж таки враховуємо , що у травні людина працює 4 години, а не 8? Щиро дякую за допомогу, були сумніви.

Ольга 09:13
Доброго дня, підкажіть будь ласка як вірно нарахувати основну відпустку демобілізованого працівника який період брати для розрахунку.

керр 09:15
Ольга, 12 місяців що передують місяцю у якому надається відпустка

Ольга 09:16
А, якщо не має нарахувань за цей період

Іван 09:16
Юлія, будь ласка

EVGENIY 09:17
Доброго ранку, всім гарного дня

керр 09:18
Ольга, з посадового окладу або мінзп якщо оклад менший

керр 09:20
Олена, з такими особами укладається строковий трудовий договір, на такі відносини поширюється законодавство про працю, крім правил, щодо організації такої праці...

Катерина 09:24
керр, ДД, а чи потрібно наказ на продовження роботи (тепер без терміну) для пенсіонерів-вчителів?

Катерина 09:28
в минулому році з ними уклали договір на рік, а тепер в цьому році їм потрібно новим наказом продовжити на безстроковий договір?

керр 09:29
Катерина, на практиці є що пишуть... взагалі, є правило ч.1 ст.39/1 КЗпП, по закону і без наказу такі відносини стануть безстроковими

юлія 09:29
Доброго ранку.Підскажіть будь-ласка прибиральниця іде у відпустку у неї 24 кал. дні відпустки але з 06.03.2022 по 08.08.2022р була за власний рахунок ( чи із 24днів мінусується власний рахунок)

керр 09:30
Катерина, це ж якщо не передбачаєте все ж звільняти по закінченню строку

Катерина 09:32
керр, так не передбачаю, то все таки потрібно видати наказ про продовження трудового договору безстроково? автоматично без наказу договір не продовжиться

керр 09:32
юлія, не мінусуєм з стажу що дає право на відпустку, пп.4 ч. ст.9 ЗУ "Про відпустки", тільки під час розрахунку СЗП

керр 09:34
Катерина, ст.39/1 КЗпП передбачає "автоматично") наказом лише посвідчите факт безстроковості, адже умова закону з якою пов'язувалась строковість відносин втратила чинність

Катерина 09:35
керр, ДЯКУЮ

Валентина 09:39
Доброго ранку.

Валентина 09:40
EVGENIY: ДЯКУЮ за Вашу допомогу,

EVGENIY 09:41
Валентина, 😊

Ірина 09:59
Доброго дня! Підскажіть будь ласка хто користується ПМ. Необхідно відправти платіжку (без фінансових та юридичних зобовязань) чи підхрдить пункт за рах. інших клієнтів повернення невірно зарахованої суми?

EVGENIY 10:01
Ірина, спробуйте, якщо зможете вибрати рахунок то підходе

Інна 10:04
Який тарифний розряд присвоїти практичному психологу центру надання соціальний послуг?

керр 10:14
Інна, залежить від категорії, без категорії 10-11... п.1.3. наказу № 308/519

Маринчик 10:22
Подскажите, учитель-основное место работы. На него зарегистрирована фирма. Учитель пошел на больничный. Больничный выписан с 1.1. Имеет ли право бухгалтер оплатить его по основному месту работы как учителю?

керр 10:30
Маринчик, потрібно звертати увагу не на причину ТН, а на наявності додаткової цифри у номері листка, якщо не сумісник, і дійсно тут основне місце роботи то підстав відмовити не видно

юлія 10:31
Євген, підскажіть будь-ласка про відпустку на дітей до 15 років. Якщо 15.05.2023року дитині виповнилось 15 років а відпустка не використана , чи пропадає вона,і до якого часу потрібно її використати.Дякую

EVGENIY 10:35
юлія, https://buhgalter.com.ua/articles/trudo ... i-nyuansi/

Вікторія 10:40
EVGENIY, велике ВАМ СПАСИБІ за таблицю з преміями!!!!!!

Катя 10:40
Добрий день підкажіть будь ласка, щорічна відпустка викладачам у цьому році 56 календарних дні?

Маринчик 10:44
керр, выписан один больничный с дополнительной цифрой. Поэтому и вопрос, можно ли его оплатить по основному месту работы?

керр 10:50
Маринчик, якщо є додаткова цифра -Х.1 тоді це листок НП сумісника, щоб оплачувати потрібно підтвердження що за основним місцем роботи не оплачується, адже по закону "або"), тому не варто відразу братись за його оплату... основний листок (нульовий) мабуть на фірму надійшов

керр 10:51
Катя, вторік закон "поправили", якщо по закладу не запроваджували обмеження днів відпустки тоді 56

Інна 11:07
керр, Дякую! Я так розумію до окладу ще буде підвищення 10% та за престижність?

Наталя 11:08
Доброго дня, потребую вашої допомоги. Працівнику була нарахована премія за 2022 рік у розмірі 6000, він йде у відпустку з 01 червня 2023 року.Правильно я визначила суму премії, яка буде входити в розрахунковий період: 6000/247(всього роб.днів 257-10 лікарнян.)*128(всього 130-2 без збер.з.п)=3109,31-сума, яка входить в розр.період, так?

Ірина 11:13
Доброго дня, таке питання потрібну оплатити за послуги виготовлення двох паспортів дітям сиротам (загран.паспорт) який це КЕКВ ?

керр 11:20
Інна, практичний психолог це педагогічна посада, а психолог ні, це різні професії

Надія 11:25
Олена, в нас також працюють працівники, які направлені з центру зайнятості. Були з 1 по 19 травня, ми виплатили 15 аванс, а 19 розрахунок. Тепер вони прийняті з 22 травня по 17 серпня (до кінця військового стану). Розрахунок проводите як звичайно, виплата авансу і зарплати в відведені терміни .

Олена 11:38
Надія, Дякую. А як Ви оплачуєте за період з 22.05-31.05? Кошти від цетру зайнятості надійдуть нам після 01 червня.

марія 11:48
Як правильно писати призначення платежу на інформаційно-консультативні послуги з супроводження ПЗ " M.E.Doc"

Я 11:50
пп.2п19ПКМУ590;опл.посл.з адмiнiстр.(обсл.)прогр.забез.,постач.пак.оновл. до ком.прог."М.Е.Doc;дог.0136 22.03.23р.;акт 0136 22.03.2023р.,без ПДВ.

Галина 11:51
Доброго дня! Склалась така ситуація, Управління праці і соц.захисту передає нам (терцентр підпорядкований УПСЗН) на пункт прокату засоби реабілітації з позабалансового обліку рах.02 нам на позабалансовий облік, а тут купа питань, на який рахунок позабалансу нам ставити, якщо плануємо ці засоби реабілітації видавати в прокат, ДОПОМОЖІТЬ!!!

Галина 11:53
вартість одного засобу в середньому 8 тис.грн, В акті вони не можуть вказати залишкову вартість, дати введення в експлуатацію також не має.

Галина 11:55
Як ці засоби реабілітації обліковувати??? ДОПОМОЖІТЬ!!!

марія 11:57
Я, дякую

Л.В. 12:13
Доброго дня ! У мене другий день глючить СДО. А тут, дивлюсь, ніхто не жаліється... Певно, це тідльки у мене ?

Елена ТЦ 12:20
Галина, на балансовий рахунок, не зважайте на УПСЗН

ФСН 12:21
Л.В., так, све добре.

ФСН 12:22
* все

Ірина 12:29
Добрий день. Підкажіть, будь ласка, чи може бюджетна установа, яка є органом влади, взяти автомобіль у позичку безоплатно та здійснювати витрати по його обслуговуванню (пальне, ремонт)?

Галина 12:42
Елена ТЦ, але ж це міжвідомча передача, в УПСЗН на обліку не має(тобто поза балансом) а в нас збільшаться ОЗ?

Елена ТЦ 13:14
Галина, і на який рахунок ви їх поставите поза балансом, на якій підставі будете видавати на прокат, ремонтувати, списувати? Потім вам аудитори все одно порушення напишуть

Таня 13:28
Галина. Якщо ви будите їх вводити в експлуатацію тоді 1113 5111 і зразуж нараховуйте 50% первиного зносу 8014 1412

Галина 13:31
Таня, в експлуатацію вводити не будемо, вони б/в, питання в іншому, на підставі чого взяти їх на баланс?

Елена ТЦ 13:43
Елена ТЦ, акт передачіже вам дадуть УПСЗН?

EVGENIY 13:43
Галина, так можде ви обліковуєте у себе на 021, коли передаєте їх комусь то знімаєте з 021 і ставите на 091

EVGENIY 13:45
Галина, вартість тут хначення не має це позабаланс, ви точно ставите їх на 021 не треба ні знос ні що інше

Елена ТЦ 13:48
Галина, Рахунок 02 «Активи на відповідальному зберіганні» - не дає права видавати на прокат

EVGENIY 13:49
Елена ТЦ, ну рахунки бухобліку взагалі не повинні впливати на якісь права чи обов'язки ))

Елена ТЦ 13:49
EVGENIY, аудит іншої думки

EVGENIY 13:49
Елена ТЦ, коли передають то списують з 021, а який ваш варіант?

EVGENIY 13:49
Елена ТЦ, аудит не завжди має здраві думки

Елена ТЦ 13:51
EVGENIY, мені в акті написали, що я неправильно вела їх облік, і пояснення надавали спеціалісти з УПСЗН, і обласне управління.... і все марно,їх позиція - що мій облік не повязаний з обліком УПСЗН \

EVGENIY 13:52
Елена ТЦ, ну я ж кажу не здраві думки в них )) Так і що вирішили як вірно то треба?

EVGENIY 13:53
читаю про 021 призначений для узагальнення інформації, чому тут не можна вести такий облік, я теж знаю терцентри які там ведуть інвалідні коляски

EVGENIY 13:54
коли коляска у вас на 021 ви її зберіагаєте, коли видали в прокат то зняли з 021 , і поставили на 091 рахунок з вказівкою конкретної людини кому видана

EVGENIY 13:55
коли людина повертає знімаємо з 091 і вішаємо назад на 021, де тут якесь порушення прав )))

Елена ТЦ 13:56
EVGENIY, тут дуже багато питань з цими засобами, фактично якщо засіб вже непргодний, що з ним робити, списати як з балансового рахунку не можливо, бо "відповідальне зберігання"...воно ж не на моєму балансі. Я взяла і все повернула УПСЗН, а вони здали на метелолом, бо відремонтувати їх не можливо і вони геть всі були вже непридатні.

Галина 14:00
Елена ТЦ, О.боже, то як мені їх обліковувати, ці засоби реабілітації в нормальному стані, їх ще можна використовувати

Елена ТЦ 14:01
Галина, це ваш вибір, ми вам варіанти написали

Галина 14:01
EVGENIY, а що це за рахунок позабалансового обліку 091, просвітіть, будь ласка

Светлана 14:02
Як прийняти ФОП вчителем, як основний чи по сумісництву?

Тетяrна 14:02
Доброго дня, як правильно надати відпустку вчителю, який не використав 5 днів за 2021-2022 р.р., слід надати не використану, а потім за 2022-2023 рр чи за бажанням

Елена ТЦ 14:03
Галина, а ще забула, УПСЗН вам на кожен візок дасть термін, який вона була у використанні, бо там ціла інструкція з термінами (щоб потім правильно їх списати)

Галина 14:05
Елена ТЦ, інструкцію бачила, упсзн терміни в акт не вписують, вони навіть дату введення в експлуатаію не ставлять бо не знають

EVGENIY 14:05
Галина, так от 091 як раз призначений для обліку того що видано населенню в прокат ось тут почитайте https://buhgalter.com.ua/zakonodavstvo/ ... -obliku-v/

Елена ТЦ 14:06
Галина, я знаю, в нас також було

Галина 14:06
EVGENIY, дякую, вже знайшла

Галина 14:07
Елена ТЦ, і як Ви вийшли з такої ситуації, віддали їм назад, а вони списали?

GalinaS 14:07
Однозначно на позабаланс, у них же є свій "хазяїн", у якого вони стоять на балансі

Елена ТЦ 14:07
GalinaS, вони ні в кого не стоять на балансі!!!

Галина 14:08
в нас так не виходить, ті засоби реабілітації реально в гарному стані

GalinaS 14:08
Як це? Звідкіля вони взялися?

Елена ТЦ 14:08
GalinaS, їх вартіть напряму сплачує міністерство заводу-виробнику, а по ТТН їх отримує УПСЗН

Елена ТЦ 14:08
от так буває

Галина 14:09
Елена ТЦ, Ви мене розумієте правильно, що робити?

Елена ТЦ 14:09
тому аудитори і наполягають на балансовий облік

GalinaS 14:09
Внутрівідомчою попахіваєт

EVGENIY 14:10
да в УПСЗНах там купа таких нюансів у них і звіти в казну зі своїми приколами, уявляю що там в обліку, в кожному по своєму

EVGENIY 14:10
Елена ТЦ, окей балансовий а як тоді поступати при видачі на прокат?

EVGENIY 14:11
і вище чітко написали передають з 021 рахунку, т підстав точно не має ставити на баланс, тоді треба було щоб УПЗН ставив в себе на баланс, замкнуте коло

EVGENIY 14:13
ось тему підіймали на форумі до речі viewtopic.php?t=9462 було б чудово якщоб там це обміркували

Елена ТЦ 14:13
EVGENIY, вони так і обліковуються на 1113 рахунку(наприклад) і при видачі паралельно обліковується на 091, при повернені знімають з 091

EVGENIY 14:14
ось стаття старенька була https://i.factor.ua/ukr/journals/bb/201 ... 72757.html

EVGENIY 14:14
Елена ТЦ, ну так а це вже не по бухобліковськи ))

Елена ТЦ 14:15
EVGENIY, так, це правильна стаття, так і є, в них це в інструкції прописано, вони нічого не порушуть

EVGENIY 14:15
ось знайшов свіжу статтю https://i.factor.ua/ukr/journals/bb/202 ... 10385.html

EVGENIY 14:18
тут без ста грамів не розібратися

Елена ТЦ 14:20
EVGENIY, ста буде замало, я свого часу стільки листів в різні органи написала.... це жах

Надія 14:25
Олена, за фінансування буду виясняти. 31 потрібно видати зарплату, але кошти недовикористовувані, ті що вони прислали на травень по старому договору ми повернули

GalinaS 14:32
У мене інша "радість", нам БФ передав гуманітарку для роздачі населенню, у листі вказав передати нашій ТГ та на інші ТГ, а як я можу передавати на інші бюджети?

цнсп 14:41
працівник з 01.06.2023 йде у відпустку. розрахунковий період червень 2022-травень 2023.У червні 2022 року працівник також перебувала у відпустці, але кошти нараховано і виплачено у травні 2022. Питання: чи включати суму відпускних за 2022 рік у теперішній розрахунок?

Вика 14:41
поможіть втягнути довідку в нат формі ч/з СДО Пише не знайдено в мереже

керр 14:42
цнсп, включати за дні що припадають на розрахунковий період

Галина 14:47
Дякую всім, але ,нажаль, питання відкрите, так і не розумію як обліковувати?

цнсп 14:48
керр, такої ж думки, дякую.

Олена 14:49
Вика, натисніть кнопку "Додати" і введіть всі дані вручну

Олена 14:51
Надія, ми теж повернули кошти. По новому договору в центі зайнятості відповіли, що заявки вони фінансують подекадно, так як договір 22 травня то до 1 числа кошти не надійдуть.

NOP 14:52
Добрий день.Підкажіть будь ласка: працівник написав заяву на 1 д.без збереження за посадою директора,(має 4год. хімії) в цей день протабелював їх .Чи правомірно оплачувати ці 4 год.?

GalinaS 14:55
Галина, Вам Євгеній скинув посилання 14.15

керр 14:55
NOP, якщо день був наказ і фактично у відпустці без збереження зп, то за що ж платити... якийсь недостовірний облік)

GalinaS 14:56
Галина, 1018 чи 1117 в залежності від вартості

Галина 15:00
GalinaS, на жаль, там відповіді на своє питання не знайшла

Галина 15:12
EVGENIY, не можу на форум зайти, забула пароль і не можу відновити

Галина 15:19
Елена ТЦ, скажіть будь ласка, листи куди писали? буду також засипати листами

Світлана 15:25
Добрий день! Підскажіть, будь ласка, начальника окремого юридичного відділу преміює голова розпорядженням, начальник преміює своїх працівників наказом. Чи включати начальника окремого юридичного відділу в наказ про преміювання?

керр 15:27
Світлана, якщо він не уповноважений вирішувати відносно себе преміювати і встановлювати розмір премії на підставі чого він там буде

Фінуправління 15:29
Добрий день. Підкажіть, будь ласка...вперше опинилась в даній ситуації. На території громади було виявлено приміщення, яке ні у кого на балансі не обліковується. Замовлена і виготовлена експертна оцінка. Як правильно зараз поставити його на баланс?

Валентина 15:30
Світлана:Так,прописувати підставу № розпорядження і дату

керр 15:35
Світлана, виділити окремим пунктом або іншим наказом, і фактично за змістом буде лише як розпорядження на витрату коштів, згідно рішення про преміювання, яке він фактично не приймав

Валерія 15:43
Доброго дня, підскажіть будь ласка, як здійснювати доплату за військовий облік, якщо в працівника є доплата до мінімалки, вона ж буде "з'їдати" доплату? Дякую.

спорт 15:55
доброго дня.підскажіть,лікарняний зовнішньому суміснику оплочуються перші 5 днів?

керр 16:01
Валерія, буде "з'їдати" доплату, є ще ж надбавка 50%,... залежить скільки доплата до мзп, якщо преміювати не має коштів то нічого не вийде

Валерія 16:06
керр, тобто, якщо я буду надбавку за військовий облік платити поверх мінімалки, то це буде порушення? В працівника 5 розряд, оклад 3934,00, доплата до мінімалки 2766,оо.

керр 16:10
Валерія, ст.3/1 ЗУ Про оплату праці передбачає вичерпний перелік що не входить до мзп, тому така доплата "поверх" не буде

Валерія 16:14
керр, дяку велике, гарного дня!!!

Відповісти

Повернутись до “Архів чату buhgalter.com.ua”