Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.05.17
26901 2
Друкувати
Обране

За ненадання щорічної відпустки - фінансова та адміністративна відповідальність

Йдеться про штрафні санкції, передбачені абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП, - у розмірі однієї мінімальної зарплати (3200 грн). Проте Держпраці зауважує, що цією нормою не передбачена відповідальність за кожного працівника.

Право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи. Іноземці та особи без громадянства, які працюють в Україні, мають право на відпустки нарівні з громадянами України.

Порядок і умови надання щорічних відпусток регулюються статтею 79 КЗпП та ст. 10 Закону про відпустки. Згідно з нормами цих статей надання відпустки є обов'язком роботодавця.

Відповідно до ст. 6 Закону про відпустки щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарні дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

При цьому забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.

Щорічні основна та додаткові відпустки надаються працівникові з таким розрахунком, щоб вони були використані, як правило, до закінчення робочого року.

Законодавством не передбачено терміну давності, після якого втрачається працівником право на щорічні відпустки, також воно не містить заборони надавати щорічні відпустки у разі їх невикористання. А отже, якщо працівник з яких ось причин не скористався своїм правом на таку відпустку за попередні роки, то він має право їх використати.

Заміна відпустки грошовою компенсацією (крім випадків, передбачених ст. 24 Закону про відпустки) заборонена.

Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом (далі - роботодавець) за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом і доводяться до відома всіх працівників. При складанні графіків надання відпусток ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їхнього відпочинку.

Частиною 5 ст. 79 КЗпП передбачено, що конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і роботодавцем, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Держпраці наголошує: ненадання працівнику щорічних відпусток є порушенням законодавства про працю, за що передбачена фінансова та адміністративна відповідальність.

Йдеться про фінвідповідальність згідно з абзацом 8 част. 2 ст. 265 КЗпП - за порушення інших вимог трудового законодавства у розмірі 3200 гривень. Цією нормою не передбачена відповідальність за кожного працівника.

 

Управління Держпраці у Хмельницькій області

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Коля
15.05.2017
Не йдуть у відпустку із-за того, що заміна відпускника (тимчасово відсутнього працівника ) не оплачується. За відпускника треба працювати безплатно, а потім цей відпускник буде безплатно працювати за того, хто його підміняв, коли той піде у відпустку. Тому відпустки без оформлення заміщення не мають сенсу. Таким чином, відпустки накопичуються, і щоб не виплачувати за них компенсацію, законодавством передбачена так звана "ліквідація" держустанов.Тоді усі невикористані дні відпустки анулюються без виплати компенсації, і лише випадково працівник може дізнатися, що його відпусткова компенсація все-таки отримана, але не ним , а його керівництвом...
гость Лана
16.05.2017
А как быть с тем, что в отпуск отпускают только по бумаге по приказам и по выплатам вроде как отправляют, а фактически сотруднику говорят можешь отсутствовать на работе только две недели. Как можно при такой пахоте отдохнуть за две недели в год. У меня стажа более 15 лет и за все это время только один раз я отдыхала как положено 24 дня календарных дня, хотя работаю бухгалтером все 15 лет. Все эти работодатели ведут себя как рабовладельцы...и Закон никого не защищает из сотрудников. в действительности происходит настоящий произвол...а тут еще Институт памяти решил отменить последние выходные, которые были у людей. ЧИТАЙТЕ ВНИМАТЕЛЬНО... хотя что читать если эти же работодатели сидят в Верховной Раде и все знают
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі