Інформація по темі "" | Публікації по тегу
03.04.25
1323 1
Друкувати
Обране

Чи може рахунок-фактура бути підтвердним документом при реєстрації бюджетних фінансових?

Органи Казначейства здійснюють реєстрацію та облік бюджетних зобов'язань, бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів відповідно до Бюджетного кодексу України (далі - Кодекс) та Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 N 309, (далі - Порядок N 309).

Пунктами 2.2 та 2.4 Порядку N 309 визначено, що розпорядники (одержувачі) бюджетних коштів подають до відповідного органу Казначейства Реєстр бюджетних зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів (далі - Реєстр) та/або Реєстр бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів та оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання та/або бюджетного фінансового зобов'язання.

Органи Казначейства звіряють поданий розпорядником Реєстр та підтвердні документи на предмет відповідності даних, уключених до Реєстру (пункт 2.3 Порядку N 309).

Слід зазначити, що орієнтовний перелік підтвердних документів затверджений наказом Державної казначейської служби України від 29.04.2013 N 68 "Методичні рекомендації щодо переліку підтвердних документів для реєстрації бюджетних зобов'язань та проведення платежів" , та не є вичерпним.

Водночас, повідомляємо, що Міністерством фінансів України листом від 24.03.2023 N 41010-06-5/7983 (є у відкритому доступі) були надані роз'яснення щодо застосування рахунків-фактур для цілей бухгалтерського обліку.

Враховуючи інформацію, наведену Міністерством фінансів України у зазначеному листі, для цілей бухгалтерського обліку оформлений з дотриманням вимог законодавства рахунок-фактура може бути підставою для відображення в бухгалтерському обліку господарської операції з постачання товарів, робіт (послуг) без складання акта приймання-передачі, з урахуванням вимог цивільного та господарського законодавства щодо питань, пов'язаних із виконанням договірних зобов'язань, а також належним чином оформлених договорів, тільки у разі оплати такого рахунку-фактури, що підтверджується відповідними документами (платіжна інструкція, розрахунковий чек, касовий чек, розрахункова квитанція, виписка з карткового рахунку, квитанція до прибуткового касового ордера тощо).

Виходячи із наведеного, рахунок-фактура може бути підтвердним документом при реєстрації бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів лише при здійсненні ними попередньої оплати відповідно до законодавства та умов, визначених договорами, або при здійсненні платежів, що не потребують підтвердження отримання товару, робіт чи послуг.

Джерело:
Лист ДКСУ від 25.03.2025 р. N 12-12-12/6653
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
Лариса
03.04.2025
В ЄС та США не знають і не розуміють такого поняття як "акт виконаних робіт (наданих послуг".
Питання: куди ми рухаємося ?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×