Інформація по темі "" | Публікації по тегу
03.03.23
3063 4
Друкувати
Обране

Мінфін розробить нову ІТ-систему бюджетного планування та моніторингу виконання бюджету

Міністр фінансів України Сергій Марченко та заступник директора Публічної установи «Центральне агентство з управління проектами» (СРМА, Республіка Литва) Раса Сураучієне підписали контракт про розробку нової системи програмного забезпечення для автоматизації обміну даними між усіма учасниками процесу бюджетного планування, складання бюджету, виконання та моніторингу.

Розробка цього програмного забезпечення реалізується в рамках проекту «Програма з підтримки управління державними фінансами в Україні» (EU4PFM). 

Нове програмне забезпечення включатиме аналітичні модулі, що надають особам, які приймають рішення, оперативний доступ до даних за запитом. Спілкування між учасниками бюджетного процесу буде відбуватися у цифровому форматі та в реальному часі. Це дасть змогу зменшити кількість ручної обробки інформації та пов’язаних із цим помилок у розрахунках у процесі збору та опрацювання бюджетних запитів від головних розпорядників бюджетних коштів.

«Наше завдання зробити бюджетний процес ще більш доступним та прозорим для людей. Розробка нової ІТ-системи – це важливий крок на шляху модернізації, що надалі повністю оцифрує ключові функції Мінфіну. Модернізація системи обміну даних дозволить зменшити час для опрацювання бюджетних запитів, а також прискорить підготовку бюджету на наступний рік», – зазначив під час підписання Сергій Марченко.

У рамках проведеної роботи фахівці Міністерства фінансів України та СРМА вже розробили відповідні Технічні специфікації на побудову ІТ-системи Міністерства фінансів «Державний бюджет – Мінфін» та автоматизованої інформаційної системи онлайн-взаємодії з розпорядниками коштів державного бюджету (АІС «ГРК-ВЕБ»), це стане основою для подальшої діджиталізації бюджетного процесу.

Послуги з розробки програмного забезпечення надаватиме ДУ «Відкриті публічні фінанси» за підтримки EU4PFM. «Відкриті публічні фінанси» виконуватимуть функції адміністратора цього ІТ-рішення після проходження етапу розробки та впровадження.

Удосконалення відповідних систем сприятиме процесу трансформації у сфері управління державними фінансами в Україні, зокрема у запровадженні середньострокового бюджетного планування та оцінці виконання й ефективності бюджетних програм.

Джерело:
Міністерство фінансів України
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
4
NeProzorro
03.03.2023
Чи зменшиться завдяки цій програмі кількість макулатури (кошториси, довідки, плани), яка складається, друкується, підписуєтться, передається туди-сюди в паперовому вигляді) ?
EVGENIY NeProzorro
03.03.2023
А навіщо тоді робили ЛОГІКУ і здається вже вона працює , заставили всіх її купляти у єдиного продавця, тепер знов комусь бабло за розробку того самого викинуть і знов хтось один буде продавати
Яна EVGENIY
03.03.2023
Це не стосується місцевих бюджетів і Логіки, я так розумію. Мова лише про державний бюджет і головних розпорядників коштів державного бюджету.
ОсвітаТака
03.03.2023
"Це дасть змогу зменшити кількість ручної обробки інформації та пов’язаних із цим помилок у розрахунках у процесі збору та опрацювання бюджетних запитів від головних розпорядників бюджетних коштів"...transparent_pxl.pngПісля цієї фрази десь злючий економіст, який "набирає" ручками в неЛОГІКІ зміни до кошторисів, розбиває монітор і пише заяву на звільнення!Вони дійсно вірять, що це полегшить життя і зменшить ручну роботу? Та екселі довідки набироаються за 10-15 хвилин безкоштовно!
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×