Інформація по темі "" | Публікації по тегу
23.12.20
15295 0
Друкувати
Обране

Мінфін щодо утворення місцевого фінансового органу

В рамках реалізації основного етапу децентралізації державної влади та реформи місцевого самоврядування на цей час завершується процес формування адміністративно-територіального устрою базового та субрегіонального рівня.

З метою приведення правових засад функціонування бюджетної системи у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою України Верховною Радою України прийнято Закон України від 17.09.2020 р. N 907-IX "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" (далі - Закон N 907).

Оскільки територіальні громади отримали абсолютно новий рівень як дохідних, так і видаткових повноважень, то органи місцевого самоврядування мають інституційно забезпечити якісне виконання таких повноважень та ефективне управління у сфері фінансів.

Сільськими, селищними, міськими радами територіальних громад створюватимуться виконавчі органи. Структура та загальна чисельність виконавчого органу ради затверджується відповідною радою за пропозицією сільського, селищного, міського голови (стаття 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").

Законом N 907 визначено, що місцевий фінансовий орган (далі - МФО) - установа, що відповідно до законодавства України здійснює функції зі складання, виконання місцевих бюджетів, контролю за витрачанням коштів розпорядниками бюджетних коштів, а також інші функції, пов'язані з управлінням коштами місцевого бюджету. Дана норма вводиться в дію з 1 січня 2021 року.

Тобто, починаючи з 2021 року МФО має функціонувати у статусі юридичної особи публічного права як окремий виконавчий орган сільської, селищної, міської ради і не може бути структурним підрозділом апарату ради.

Щодо роботи з інформаційно-аналітичною системою управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів "LOGICA" (далі - ІАС "LOGICA"), то Мінфіном надіслано Департаментам фінансів обласних державних адміністрацій рекомендації (лист від 19.11.2020 р. N 05120-08-6/35424) з проханням довести зазначені рекомендації до місцевих фінансових органів районних державних адміністрацій та виконавчих органів відповідних місцевих рад і забезпечити усіма учасниками бюджетного процесу реалізацію Плану заходів із впровадження в дослідну експлуатацію ІАС "LOGICA", затвердженого наказом Мінфіну від 27.08.2020 р. N 534.

Водночас зазначаємо, що у разі нестворення громадами у 2020 році МФО як юридичної особи публічного права до ІАС "LOGICA" дані подаються сільськими, селищними, міськими головами територіальної громади, що забезпечують виконання функцій МФО.

Джерело:
Лист МФУ від 09.12.2020 р. N 05130-09-10/38004
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі