Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.04.21
5612 0
Друкувати
Обране

Нові платні послуги для науковців та освітян

Наразі Уряд проводжує удосконалювати нормативно-правові акти у сфері освіти. Так, Кабмін постановою № 3571 вніс зміни одразу до двох переліків платних послуг, які можуть надавати бюджетні установи - Перелік № 11802 та Переліку № 7863.

Таким чином, науковцям дозволили надавати такі послуги, як:

  • підвищення кваліфікації, перепідготовка, інше навчання для здобуття громадянами післядипломної освіти понад державне замовлення в межах ліцензійного обсягу;
  • проведення спецікурсів, семінарів, тренінгів, стажування, підвищення профкомпетентності, що не потребує отримання відповідної ліцензії;
  • визнання кваліфікації, здобутої за результатами неформальної або інформальної освіти;
  • забезпечення оформлення документів про освіту в установленому законодавством порядку.

До того ж віднині  послуги з прийому кандидатських іспитів, організації та підготовки до захисту дисертацій на здобуття відповідних ступенів можна надавати й особам, які не навчаються (не навчалися) у відповідній науковій установі.

Тепер інформація для освітян. Так, серед основних нововведень, які чекають на заклади освіти:

по-перше, можливість проведення лекцій, курсів, консультацій, тренінгів, практикумів, майстер-класів, занять у гуртках, факультативів, семінарів тощо понад навчальні плани з видачею або без видачі відповідних документів про освіту;

по-друге, абсолютно нові платні послуги, як-то:

  • стажування іноземців та осіб без громадянства (крім випадків, коли право на їх безоплатне стажування передбачено законодавством);
  • комунальні послуги користувачам, які приватизували приміщення та будівлі, що перебувають на балансі відповідних закладів освіти;
  • виготовлення та реалізація біопалива, отриманого як відходи додаткової (господарської) діяльності закладів освіти (сільського господарства, лісозаготівлі тощо);
  • виробництво та реалізація «сонячної» електроенергії, виробленої об'єктами, встановленими на дахах та/або фасадах будинків, будівель та споруд.

Не обійшлося і без уточнень понять, які вживаються у Переліку № 796. Та серед суттєвих такі два:

1. Поліграфічні послуги, які можуть надавати заклади освіти – це редагування, переклад наукової, довідкової, технічної, навчальної, навчально-методичної, художньої літератури, розроблення поліграфічного дизайну.

2. Надання приміщення в короткострокове користування передбачає одноразове користування ним, цілодобове, на строк до одного тижня або не більше шести годин на тиждень протягом календарного року.

Звісно ж, не оминуло Перелік № 796 і коригування під нову освітню термінологію. Тож тепер і тут з’явилися згадки про заклади фахової передвищої освіти, регіональне замовлення, асистентів-стажистів тощо.

Але як би там не було, Кабмін свою роботу виконав. Тепер справа за бюджетними установами. Потрібно внести зміни до своїх положень про надання платних послуг. А зайнятись цим питання варто вже зараз. Адже постанова № 357 набрала чинності з 20.04.2021 р

1 Постанова КМУ «Про внесення змін до переліків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 28 липня 2003 р. № 1180 і від 27 серпня 2010 р. № 796» від 14.04.2021 р. № 357.

2 Перелік платних послуг, які можуть надаватися бюджетними науковими установами,  затверджений постановою КМУ від 28.07.2003 р. № 1180.

3 Перелік платних послуг, які можуть надаватися закладами освіти, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності, затверджений  постановою КМУ від 27.08.2010 р. № 796.

БЮДЖЕТНА БУХГАЛТЕРІЯ КВІТЕНЬ, 2021/№ 16


 

Окрім того, у свіжому випуску «Бюджетної бухгалтерії» читайте:

Чергові зміни до Порядку № 100: що цього разу?

Лікарняним бути!

Залишки освітньої субвенції: використовуємо по-новому

Із 16 квітня Кабмін своєю постановою №3611 розширив напрямки використання залишків освітньої субвенції. Тож нащо та заяких умов можна витрачати такі кошти в 2021 році? Далі розповімо.

«ЄСВшний» додаток 1: від слів до справи

Додаток1 (Д1) донової об’єднаної звітності — це практично брат-близнюк таблиці6 старого ЄСВзвіту. Він необхідний дляформування закожним працівником відомостей про суми нарахованих їм узвітному кварталі доходів, зяких сплачується ЄСВ. Уцій статті поговоримо про особливості його заповнення. Ікуди ж без прикладів відображення уньому окремих виплат? Їх буде чимало.

Додаток 4ДФ: теорія + практика

Додаток4ДФ доПодаткового розрахунку1— це удосконалена версія форми №1ДФ. Уних багато спільного. Але єй доволі суттєві відмінності. Тож сьогодні сконцентруємось нановинках тапроблемних моментах заповнення додатка4ДФ. І, звісно, розглянемо практичні ситуації.

Заповнюємо додаток 5

Уцій статті розглянемо порядок заповнення додатка5 (Д5) доПодаткового розрахунку. Доречі, він єаналогом старої таблиці5 ЄСВ-звіту. Тому багато показників ізнього «перекочували» дододатка5. Але єй нові показники. Давайте розбиратися.

Помилки у звітності з ЄСВ, ПДФО та ВЗ: як виправити?

Форма №1ДФ таЗвіт зЄСВ відійшли вісторію. Але як виправляти помилки, виявлені узвітності, якої вже немає? Заякою формою? Щоробити, якщо помилилися при заповненні нової об’єднаної звітності зЄСВ, ПДФО таВЗ? Як виправлятися? Відповісти наці запитання— мета нашої статті.

Календар бухгалтера на травень 2021 року

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі