Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.11.18
15817 2
Друкувати
Обране

Оплати комунальних послуг закладів охорони здоров'я - КНП здійснюється з відповідних бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів ОТГ

Згідно з підпунктом "д" частини першої статті 87 Бюджетного кодексу України (далі - Кодекс) з 1 липня 2018 року видатки на первинну медичну допомогу, крім видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв комунальними закладами охорони здоров'я, здійснюються з Державного бюджету України.

Відповідно до підпункту "г" пункту 3 частини першої статті 89 Кодексу видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв комунальними закладами охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу, здійснюються з бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад.

Згідно зі статтею 16 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" за організаційно-правовою формою заклади охорони здоров'я комунальної власності можуть утворюватися та функціонувати як комунальні некомерційні підприємства або комунальні установи.

При цьому статтею 1036 Кодексу визначено, що на оплату комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров'я, визначених у пункті 3 частини першої статті 89 та у пункті 3 частини першої статті 90 цього Кодексу, може спрямовуватись додаткова дотація на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я.

Відмова місцевих органів влади щодо здійснення за рахунок місцевих бюджетів видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв комунальних закладів охорони здоров'я, що уклади договори з Національною службою здоров'я України на надання первинної медичної допомоги, не відповідає нормам Кодексу.

Таким чином, видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв комунальних закладів охорони здоров'я, у тому числі закладів охорони здоров'я - комунальних некомерційних підприємств, що уклали договори з Національною службою здоров'я України на надання первинної медичної допомоги, відповідно до норм Кодексу мають здійснюватися з відповідних бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів об'єднаних територіальних громад.

Лист МФУ від 28.09.2018 р. N 07050-11-2/25432

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Наталя
20.11.2018
Так з місцевих бюджетів чи за рахунок додаткової дотації?
Егрібьорд Наталя
20.11.2018
Ну якби "може спрямовуватись" - це не "повинна спрямовуватися" чи "обов"язково спрямовується". Тож, якщо грошей в держбюджеті немає то ....


Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі