Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
12264 18
Друкувати
Обране

Уряд затвердив Положення про Офіс фінконтролю

Кабінет Міністрів України затвердив Положення про Офіс фінансового контролю. Це наступний логічний крок у становленні нового органу. Положенням визначаються його основні завдання, функції та повноваження.


Зокрема у затвердженому Положенні йдеться, що Офіс фінконтролю здійснюватиме контрольні заходи у міністерствах, інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов’язкового державного соціального страхування, бюджетних установах, суб’єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування або використовують (використовували) державне чи комунальне майно. Контрольні заходи також здійснюватимуться у суб’єктах господарської діяльності незалежно від форми власності за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

Що саме контролюватиметься?

Новостворений орган відповідатиме, зокрема, за перевірку:

  • використання і збереження державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, у тому числі цільового, ефективного та результативного використання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів;
  • дотримання законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів;
  • дотримання законодавства про закупівлі;
  • цільового використання і своєчасного повернення кредитів (позик), отриманих під державні (місцеві) гарантії;
  • реалізації інвестиційних проектів, інших проектів (програм), що підтримуються міжнародними організаціями;
  • законності та правомірності витрат бенефіціарів (партнерів) в межах виконання спільних операційних програм прикордонного та транскордонного співробітництва;
  • стану і достовірності бухгалтерського обліку і фінансової звітності.

Менше перевірок, вища якість

Окрім того, у Положенні передбачено реалізацію інституту фінансової аналітики, тобто проведення аналізу ризиків щодо управління ресурсами держави з подальшим здійсненням контрольних заходів за високоризиковими операціями. Це дозволить рухатися до автоматизації процесів та опрацювання інформації в інформаційно-аналітичних системах Офісу фінконтролю. Відтак підвищиться якість виконання завдань, скоротиться час на збір, обробку та аналіз інформації щодо діяльності підконтрольних установ, а пріоритет діяльності перейде до забезпечення своєчасного реагування на проблемні питання щодо дотримання законодавства.

Мінфін

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (18)
Лілія
19.02.2020
Краще б створили ОДИН централізований уповноважений державний орган з публічних закупівель, який би аналізував пропозиції, ринок, ціни та вибирав (чи погоджував) або рекомендував перевірених постачальників для бюджетних установ.
Олена
19.02.2020
Не поняла, шо опять? Новое название КРУ?
Бух
19.02.2020
Точно. І було б куди прилаштувати звільнених держ.службовців.
Оксана
19.02.2020
Замість того щоб перевіряти "дотримання законодавства про закупівлі", краще б самі ті закупівлі проводили для бюджетників.
Інна
19.02.2020
Жить,как говорится,хорошоtransparent_pxl.png
Лола
19.02.2020
І знову за мету братиметься робота на показник і ціль - покарати бухгалтера, як і раніше, чи щось зміниться?transparent_pxl.png
БУХ
19.02.2020
А правда що їх досить суттєво скорочують, маю на увазі штатних працівників?
Енгрібьорд БУХ
19.02.2020
Можливо. Останнє велике скорочення було при перетворенні Фінансової інспекції в Державну аудиторську службу - тоді скоротили всі структурні підрозділи в районах.
Лариса
19.02.2020
Слава Богу! Давно пора возобновить государственный контроль.А то не дозовешся,не допросишься того контроля.Все куплены,никто ничего не проверяет.Взятки за счет государства.надо убрать присосавшихся к бюджету паразитов.
Енгрібьорд Лариса
20.02.2020
Нічого не зміниться, не тіште себе ілюзіями. Це одна й таж структура, що діє роками і просто міняє вивіски. Контроль треба проводити на етапі здійснення господарської операції, а не після того як гроші вже витрачені. Але так же ж не "цікаво", бо не буде на кого штрафи накладати, адже й порушень не буде.
Тетяна Лариса
20.02.2020
Найузаконенішій хабар - це ваше ПРОЗОРРО. Прям якісь неперсточники, кручу - верчу, обмануть хочу... Перевіряючих родили, а про те, щоб купить пачку паперу - бухгалтеру можна голову зламать, це нікому не цікаво. Вивчили на комп"ютері розважатися на свою голову дуже шустрих і дієвих ... Прогу написать і впровадить це дєло в повсякдення ну це дві дуже великі разниці. На моїх сумах просто немає де тирити державні гроші, ну коли до небожителів це дойде? А прикоритніх перевірять ніхто не буде.
Анжелика Лариса
21.02.2020
Лариса, ПАРАЗИТ, это вы!!! Сразу видно, что человек не соображает в бюджете ничего....вообще, а всех судит по себе!!!!
Оля
20.02.2020
От перестановки слагаемых сума не меняется!!! Какая разница "Офис президента" или "Администрация президента"? Так и тут.
Знавець Оля
20.02.2020
А до чого тут "Офіс президента"?????В статті йдеться про "Офіс фінконтролю"..
Тетяна
20.02.2020
вангую про массовый исход бухгалтеров из бюджета... Пошли б они наХ со своими требованиями и зарплатами!
Аня
20.02.2020
Проверять-не мешки таскать. А вы возьмите и сделайте сами там в гос.органах. А не спихивайте всю ответственность и бестолковую работу (по закупивлям) на бухгалтеров.
Лена
20.02.2020
А почему не сделать Контролирующи орган, который будет контролировать целесообразность расходов, где теряются миллионы, миллиарды.. если даже фамилии известны transparent_pxl.pngА бухгалтера сами будут как-то справляться со своей работой, потому что контроля и так хватает.
Дмитро
02.04.2020
Маразми нашого закупівельного законодавства. Замовник забув оприлюднити додаток до договору. І служби вже активно промоніторили і склали висновок про порушення. Саме цікаве: маразм 100% -потрібно розірвати договір і починати нову процедуру закупівлі. Для чого все так ускладнювати?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд