Інформація по темі "" | Публікації по тегу
11.08.14
1772 0
Друкувати
Обране

Урядовий законопроект змін до Бюджетного кодексу України внесено на розгляд до Парламенту

8 серпня у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо бюджетної децентралізації).
Кабінет Міністрів України звернувся до Парламенту з проханням розглянути законопроект, який зареєстровано під номером 4435а, вже наступного тижня під час пленарних засідань. 
 
Основні напрями змін до бюджетного законодавства передбачають визначення нової моделі фінансового забезпечення місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин. 
 
Нову модель фінансового забезпечення місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин було розроблено з урахуванням досвіду зарубіжних країн. Зокрема, у ході підготовки проекту Закону були досліджені позитивні здобутки бюджетних реформ у Польщі та Німеччині щодо  фінансового забезпечення соціально-культурної сфери, побудови трансферної політики, організації міжбюджетних відносин та механізмів бюджетного вирівнювання.
 
Прийняття проекту Закону дасть змогу реалізувати політику  децентралізації повноважень та фінансів, а також зміцнити матеріальну та фінансову основи місцевого самоврядування і надати місцевим бюджетам бюджетну автономію та фінансову самостійність. 
 
Запропоновані зміни передбачають встановити новий механізм бюджетного вирівнювання. Разом з тим, нові зміни дозволять зацікавити громади до об’єднання та формування спроможних територіальних громад. 
 
Розробники пропонують спростити процедуру надання місцевих гарантій та здійснення  запозичень від міжнародних фінансових організацій,посилити відповідальність галузевих міністерств за реалізацію державної політики у відповідній галузі та ефективність використання бюджетних  коштів, удосконалити казначейське обслуговування бюджетних коштів та надати можливість місцевим бюджетам переходу на банківську форму обслуговування коштів бюджету розвитку місцевих бюджетів та власних надходжень бюджетних установ. 
 
За матеріалами Прес-служби Міністерства фінансів
 
 
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі