Нашi сайти:
1141 0
Друкувати
Обране

Які зміни в фінансуванні чекають на медичні заклади Національної академії медичних наук України

Заклади НАМНУ повинні перейти на модель оплати послуг. Для цього вони мають реорганізуватися та укласти договір з Національною службою здоров’я України.


Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк взяв участь у Загальних зборах Національної академії медичних наук України (НАМНУ), що відбулась 21 травня 2019 року.

«Ми створюємо єдиний медичний простір - це означає, що пацієнт вільно обирає заклад, де хоче лікуватися, а Національна служба здоров’я заплатить гроші закладам, які надали послуги. Ці зміни в системі охорони здоров’я закріплені в Законі України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». І заклади НАМНУ не повинні бути поза позитивними змінами, які відбуваються», — сказав Павло Ковтонюк під час виступу.

Павло Ковтонюк наголосив на основних принципах змін у фінансуванні закладів НАМНУ:

  • Медичним закладам НАМНУ, як і всім закладам охорони здоров’я країни, необхідно перейти на модель оплати послуг замість бюджету на утримання. Для цього цим закладам потрібно укласти договори з Національною службою здоров’я України, щоби почати отримувати гроші за принципом «гроші йдуть за пацієнтом»;
  • З метою переходу на нову модель фінансування заклади НАМНУ повинні провести реорганізацію;
  • Перехід на нове фінансування буде поступовим, як і для всіх закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу;
  • Науковий бюджет буде відокремлений від оплат за медичні послуги.

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я почало процес реорганізації відомчої медицини. У першу чергу будуть реорганізовані заклади, що належать МОЗ України — Центр дитячої кардіології та кардіохірургії, Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит», Національний інститут раку та Інститут серця МОЗ України.

МОЗ

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі