Інформація по темі "" | Публікації по тегу
06.03.24
4136 6
Друкувати
Обране

В Україні повним ходом йде підготовка до імплементації Закону «Про службу в ОМС»

Підготовка до імплементації норм Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» - на порядку денному суб’єктів реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Нагадаємо, документ набирає чинності не раніше, ніж через шість місяців з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Національне агентство державної служби (НАДС) створило координаційний штаб впровадження Закону, до якого ввійшли представники Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади, асоціацій органів місцевого самоврядування, програм та проєктів міжнародної технічної допомоги.

4 лютого голова НАДС Наталія Алюшина провела перше засідання координаційного штабу.

Серед основних питань - стан виконання дорожньої карти реалізації Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№3077); бар'єри та виклики під час його реалізації; готовність органів місцевого самоврядування до впровадження Закону.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко наголосив на важливості завчасної готовності до впровадження норм одного з найважливіших для місцевого самоврядування законів.

«Ми не знаємо, коли закінчиться війна. Але ми маємо вже зараз бути готовими імплементувати норми цього важливого закону. Важливо, щоб деякі норми могли вже вступити в дію. Тому ми зареєстрували законопроєкт №11054, який регламентує, що працівники органів місцевого самоврядування отримуватимуть заробітну плату не меншу, за мінімальну. Інакше ситуація призведе до втрати кадрів. Ну і пропонується обов’язкове оприлюднення премій на сайтах органів місцевого самоврядування», - сказав Олександр Корнієнко.  

Олена Шуляк, голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування назвала Закон №3077 наймасштабнішим в плані роботи, яку ще доведеться виконати, в контексті реформи місцевого самоврядування і євроінтеграції.

«Органи місцевого самоврядування мають стати гідними гравцями на ринку праці. Місцеве самоврядування має стати привабливим для амбітних людей і цей закон здатен створити такі умови», - сказала Олена Шуляк. 

Голова НАДС Наталія Алюшина поінформувала про стан виконання дорожньої карти реалізації Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування». Її напрямки – підготовка підзаконних актів, методичних рекомендацій та роз’яснень; проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії; забезпечення професійного розвитку – навчання працівників ОМС.

За її словами, низка проєктів підзаконних актів уже готові, частина ще в процесі розробки. Мова йде про Типове положення про службу управління персоналом в органі місцевого самоврядування; Типовий порядок ведення та зберігання особових справ службовців МС; Типовий порядок оцінювання результатів службової діяльності службовців МС; Типовий порядок складання індивідуальної програми професійного розвитку службовця МС; Типовий порядок стажування службовців МС; Типовий порядок проведення конкурсу на зайняття посад службовців МС; Типовий порядок формування і організації роботи з кадровим резервом. 

Зазнає змін і Положення про систему професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад.

У питаннях навчання НАДС має намір опиратися і на проєкти та програми міжнародної технічної допомоги, які проводять навчання службовців.

Народний депутат України Віталій Безгін запропонував обов’язково підписувати меморандуми між НАДС та проєктами, установами, організаціями, експерти яких проводитимуть навчання службовців, з винесенням у публічну площину такої інформації. Це, на його думку, допоможе органам місцевого самоврядування уникнути  псевдоекспертів. 

Зосереджено увагу на розробленні і впровадженні типових програм підвищення кваліфікації для представників служб управління персоналом ОМС щодо впровадження Закону № 3077.

Також НАДС готується створити електронний ресурс, на якому буде зібрано всю інформацію, корисну органам місцевого самоврядування у процесі імплементації Закону.

Джерело:
decentralization.gov.ua
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
6
Мар"яна
06.03.2024
Перестаньте жаліти органи місцевого самоврядування. Такої високої зарплати як в працівників ОМС, навіть рядових, немає навіть в державній службі, не говорячи про бюджетні установи. Знаю по своїй громаді, дивлячись їх декларації.
Галя
06.03.2024
Діло не в жалості. Законодавчо надано можливість ОМС самим регулювати заробітні плати в межах бюджетних призначеннях. Так не має бути, має бути чітко визначені оклади та доплати з граничними величинами. Та виключити корупційний ризик у вигляді премії любимчикам.
Юлія
06.03.2024
Чомусь всі бачать премії "любимчиків", але ніхто з коментаторів не хоче працювати на таку зарплату.
Дайте людям нормальні посадові оклади і нікому не треба ваша премія. Людей з вищою освітою і досвідом роботи приривнюють до обслуговуючого персоналу (мила, не мила - мінімальна зарплата буде).
Аніта
06.03.2024
А чи планують працівникам ОМС пенсійне забезпечення на рівні держслужбовців?
Мар"яна
07.03.2024
Юлія, це особисто Вам і всім хто так думає. Я працюю в бюджетній сфері, установа громади. Нам кошти виділяють по мінімуму, якраз всім на мінімальну зарплату, що бухгалтер, що підсобний робітник, бо завжди в громаді недостатньо надходжень. А коли дивишся річні декларації працівників апарату громади, дивуєшся, а де ж ви для себе знайшли такі захмарні кошти ? Чому не добавили установам, тому що своя сорочка ближче до тіла.
Андрій
07.03.2024
Згідний працювати в ОМС за мінімальну зарплату при умові безумовної безстрокової броні від мобілізації
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі