Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.04.22
9463 1
Друкувати
Обране

Чи можна впровадити простій працівнику, який виїхав за кордон

Підприємство працює, працівники виконують роботу в приміщенні роботодавця, бойові дії не відбуваються. Один із працівників без попередження залишив робоче місце та виїхав за кордон, роботу не виконує. Чи має підприємство запровадити для нього простій і оплачувати його в розмірі 2/3 посадового окладу?

Простій – це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

Залишення працівником робочого місця за власною ініціативою не є підставою для запровадження йому простою.

Але й звільняти такого працівника за прогул без поважної причини до одержання від нього пояснень не варто.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», трудовий договір із таким працівником може бути призупинений.

ГУ Держпраці у Запорізькій області

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
Ігор
21.04.2022
на підприємстві оголошено простій. чи може працівник виїхати за кордон?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі