UA | RU

Чи можуть від працівника вимагати працювати довше або виконувати роботу, яка не передбачена у трудовому договорі?

Власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором.


Водночас у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою.

Слід наголосити, що про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Відмова працівника від продовження роботи у зв’язку із зміною істотних умов праці може бути підставою для припинення трудових відносин у відповідності до п. 6 ст. 36 КЗпП України. 

ГУ Держпраці у Львівській області

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (2)
угу
11.07.2018
Ваші слова та Богу у вуха)))))))). Ще в бюджетних та державних установах та закладах можливо і притримуються зазначених норм, а у приватників....не подобається, що тобі даю роботу, яку моя ліва нога захоче що ти виконував ----досвідос!!!! ще й вирахують за всілякі дрібниці!!! Не вірите??? тоді попрацюйте в мережі магазинів Ельдорадо (ТОВ Дієса), або АТБ чи Варусах....Чому тільки контролюючі органи при проведені перевірок за скаргами працівників закривають на все очі...
а я знааюю. Бо після так званих перевірок з нас знімають ще більше коштів.. мотивуючи це тим, що треба було перевіряючим помазати!!!! .... От і захист наших прав...
Енгрібьорд угу
12.07.2018
Блажен хто вірує. В бюджетників така сама фігня. За посадовими у тебе одне написане, а по факту в тебе з верху ще купа всякої гидоти насипана. За прикладами далеко ходити не потрібно, скажімо, як щодо бухгалтерів які ще й безоплатно юристи та системні адміністратори, а може щей прибиральником "підрорбляють" якщо у штаті не передбачено такої посади
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі