Нашi сайти:
buhgalter.com.ua
3507 6
Друкувати
Обране

Чи повинна працівниця подати заяву про надання відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами?

Відповідно до Закону України «Про відпустки», право на відпустку мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.


Інспектором праці було роз’яснено, що одним із видів відпусток є соціальні відпустки, до яких належать відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами; відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; відпустка у зв'язку з усиновленням дитини; додаткова відпустка працівникам, які мають дітей.

Так, на підставі медичного висновку вагітним жінкам надається оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів - 70) календарних днів після пологів, починаючи з дня пологів. Тобто загалом тривалість такої відпустки становить 126 календарних днів (140 календарних днів - у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів).

Було наголошено, що відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами надається жінкам повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів.

Також зазначено, що законом не регламентовано, але одночасно з листком непрацездатності вагітна жінка має подати заяву про надання відпустки, а роботодавець — видати відповідний наказ. Доцільно дотримуватися саме такої процедури, оскільки жінка може скористатися таким правом не з дати, яка зазначена в листку непрацездатності, а пізніше.

Інспектор звернув уваги жінки, що відповідно діючого законодавства та за заявою вагітної жінки щорічна відпустка може бути приєднана до відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.

Ганна Роганова, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Криворізькому регіоні. 

ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (6)
Ірина
04.09.2019
Роз'яснення не актуальне, бо в ст. 17 ЗУ "Про відпустки" внесено зміни.
123 Ірина
04.09.2019
зміни у ст.17 стосувались осіб, які усиновили новонароджених, автор публікації про таку категорію не згадує
Ірина
04.09.2019
в статті чітко визначено, що після пологів надається 56 календарних днів (70 календарних
днів - у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення
пологів), починаючи з дня пологів. А не "... повність, незалежно від кількості днів фактично використаних до пологів"
Олена
09.09.2019
Відпустка в зв’язку з вагітністю і полагами.... це не відпустка, а надається лікарняний лист. Яка заява???? наказ???? шановні!!!!!! А відпустка після пологів по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
111 Олена
10.09.2019
Якщо вважаєте що стан вагітності та пологів це хвороба , тоді так, тільки листок НП)))
Лариса
18.09.2019
Наши кадры не делают приказ. И делать не будут. Точка.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться