Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.02.21
3502 0
Друкувати
Обране

Переведення трудових книжок в електронний формат: для чого та як впроваджується законодавче нововведення

Роз’яснення з приводу прийнятого Верховною Радою України Закону про переведення обліку трудової діяльності працівника в електронний формат слухачам українського радіо Буковина надала начальниця управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Людмила ТРОЦЮК, взявши участь у спеціальному випуску передачі: РадіоДень «Прайм-тайм».

Представниця Фонду повідомила, що перехід від паперового документа про трудову діяльність до електронної трудової книжки покликаний, першою чергою,  створити передумови для автоматичного призначення пенсій. Завдяки завчасному впорядкуванню відомостей про трудові відносини, які слугують підтвердженням страхового стажу, громадяни матимуть змогу підійти до пенсійного віку підготовленими. Заздалегідь подавши анкету-заяву на автоматичне призначення пенсії, що можна зробити у будь-якому віці та в будь-який час, для оформлення пенсії навіть не доведеться особисто відвідувати сервісний центр, адже пенсія буде призначена в автоматичному режимі на підставі наявних в Пенсійному фонді персональних даних.

Оскільки головним чинником при визначенні права на пенсію й обчислення її розміру є страховий стаж, зарахування якого з 2004 року відбувається тільки відповідно до сплачених внесків, важливо офіційно оформляти трудові відносини з роботодавцем і постійно відстежувати виконання ним фінансових зобов’язань щодо здійснення належних відрахувань. Маючи доступ до своєї електронної трудової книжки, кожен користувач вебпорталу Пенсійного фонду може бачити тривалість набутого страхового стажу, реально оцінювати свої пенсійні перспективи та заздалегідь дбати про їх покращення.

Людмила Троцюк повідомила, що роботу з оцифрування відомостей про трудові відносини розпочато на основі відповідних нормативних актів ще до прийняття зазначеного закону і наразі на Буковині вже переведено в електронний формат понад 5,5 тисяч трудових книжок. Більше сотні роботодавців подали через вебпортал скановані копії трудових книжок своїх працівників, багато буковинців виявляють бажання самостійно перевести свої документи про трудові відносини в електронний формат та активно подають через вебпортал їх на оцифрування. Буковинці розуміють переваги електронної документації, яка є захищеною, не підпадає під ризик втрати чи пошкодження і перебуває у  постійному доступі. Окрім того, завдяки можливості  обміну даними між різними реєстрами не буде необхідності добувати різні довідки у паперовому вигляді та подавати їх до тих чи інших установ.

Відзначаючи важливість достовірності внесених до трудової  книжки даних, які подаватимуться на оцифрування, представниця Фонду наголосила на необхідності завчасної їх перевірки й усунення неточностей, якщо такі будуть виявлені. Зазначила, що будь-які виправлення у паперовій трудовій книжці мають бути засвідчені підписом відповідальної особи та печаткою установи чи організації, в якій людина працювала, ідентифікаційні дані мають бути точними. Підтвердженням страхового стажу відповідних періодів можуть бути військові квитки, які засвідчують факти служби у війську, документи про перебування матері у відпустці по догляду за дитиною тощо. Завдяки детальним інструкціям, розміщеним на вебпорталі Пенсійного фонду,  подання сканованих копій документів є доволі легким та не створює жодних складнощів. Але варто знати, що скористатись усім спектром електронних послуг пенсійної служби, в тому числі подати скановані копії документів чи анкету-заяву на автопризначення пенсії можна тільки авторизувавшись на вебпорталі за допомогою кваліфікованого електронного підпису чи з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації  GOV ID, яка передбачає вхід в особистий кабінет за допомогою банківської картки чи мобільного оператора. Такі умови забезпечують надійний захист персональних даних та унеможливлюють їх фальсифікацію.

 

Джерело:
ГУ Пенсійного фонду в Чернівецькій області
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі