Інформація по темі "" | Публікації по тегу
06.11.19
13851 8
Друкувати
Обране

Прибиральник за договором ЦПХ. Позиція Держпраці та суду

Після надходження до Управління Держпраці скарги від приватної особи, посадові особи Управління, відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, провели інспектування діяльності фізичної особи-підприємця, на якого скаржились.

Інспекторам вдалося встановити, що ФОП використовує найману працю 28 працівників без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням, та без повідомлення центрального органу виконавчої влади про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ. Виявлене порушення потягнуло за собою винесення уповноваженими посадовими особами постанови про накладення на підприємця штрафу у розмірі 3 505 320,00 грн.

Порушник, не погодившись із постановою, вирішив оскаржити її до Окружного адміністративного суду міста Києва. На його думку, ним не було допущено порушення вимог законодавства про працю, оскільки особи виконували роботи на підставі цивільно-правових договорів.

Суд проаналізував наявні в матеріалах справи копії цивільно-правових угод на виконання робіт, укладених позивачем із зазначеними особами, та актів прийому наданих послуг про те, що 28 працівників надавали послуги з прибирання приміщень по 3 години на день з понеділка по п`ятницю за щомісячну винагороду і дійшов висновку, що у цивільно-правових угодах не зазначено, який саме результат роботи повинні передати виконавці робіт замовнику, а процес такої праці не передбачає будь-якого кінцевого результату.

Враховуючи встановлені обставини, суд дійшов висновку, що зазначені вище угоди не були спрямовані на кінцевий результат, що характеризує цивільно-правові (договірні) відносини, а були пов`язані із самим процесом праці, що є характерним для трудових функцій.

Відтак, з огляду на викладене, суд оголосив, що факт порушення позивачем вимог ч. 3 ст. 24 КЗпП під час розгляду справи знайшов своє підтвердження. 

ГУ Держпраці у Полтавській області

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
8
Енгрібьорд
06.11.2019
Чисте приміщення - то не кінцевий результат роботи прибиральника? Нє? Звісно, ФОП хотів зіскочити зі штрафу, але аргументування судом свого рішення дещо дивне. Чи може вони хотіли бачити у договорах кількість сміття у грамах, яке мав зібрати прибиральник протягом одного місяця?
Полтава
06.11.2019
http://reyestr.court.gov.ua/Review/84852902
Ikar
06.11.2019
знаю про таке, ФОП з нелегалами укладає фіктивні договори ЦПХ щоб пред'являти провіряючим
Ія
07.11.2019
Кінцевий результат неможе бути прибирання кабінету через день,протягом якогось часу.В даному випадку - це було б 1 день.Але якщо один і той же вид роботи,то неможе бути договір ЦПХ,а оформляються трудові відносини.
Енгрібьорд Ія
11.11.2019
Так таки й не може? transparent_pxl.pngБудь-яка робота виконується протягом певного часу. Будь-яка робота за яку платять гроші націлена на певний результат від цієї роботи, а не лише на процес. Початок роботи і його кінцевий результат можуть бути рознесені між собою у часі на день, місяць тощо. Про те що людина не може виконувати n-разів один і той же вид роботи- це взагалі "штучне" обмеження (якщо мені подобається як людина спрацювала 1 раз, то чому не найняти його знову?). Цікаво, щоб вирішив суд, якби ФОП приніс не по одному договуру на працівника, а ,скажімо по 10 на кожного?Звісно, оформлення працівників за договорами ЦПХ - це один із способів уникнення оподаткування. Проте, на мою думку, визначення того, що є роботою за договором ЦПХ, а що ні в нашому законодавстві настільки розмите, що залежить в першу чергу радше від особистого судження, ніж від норм законодавства.
Елена
13.11.2019
В ЕСВ и 1ДФ он должен был отражать начисления и удержания. если он это делал, то в чем нарушение?
Енгрібьорд Елена
13.11.2019
А хто сказав, що ФОП, щось кудись сплачував та відображав у звітності? Зазвичай такі "договори ЦПХ" лежать підписані без дати. А в час "Х" витягаютьться з шухляди і на них проставляється дата. Ну, скажімо, вчорашнім днем або минулим тижднем. І таким от нехитрим чином у тебе 32 працівника із неоформлених перетворюються в цілком легальних. Ось така схема. Дарую.PSЯ, звісно, не можу стверджувати, що саме в цьому випадку все було на 100% так, як я розказав. Але, здається мені, істина десь близько.
Олена
06.02.2020
Цей ФОП - роботодавець позбавив співгромадян страхового стажу для пенсії, лікарняних, відпустки, страхування на випадок виробничого травматизму чи захворювання.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×