Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
27310 16
Друкувати
Обране

Про переведення педагогів-пенсіонерів на строкові трудові договори

П.2 ст. 22 у України від 16.01.2020 р. № 463-IX«Про повну загальну середню освіту» (далі — Закон № 463), який набрав чинності 18.03.2020 р., встановлено, що педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років.


Що це означає для директора закладу загальної середньої освіти?

П. 2 ч. 3 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 463 визначено, що «набрання чинності цим Законом є підставою для припинення безстрокового трудового договору з педагогічними працівниками державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, яким виплачується пенсія за віком, згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України.

До 1 липня 2020 року керівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти зобов’язані припинити безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками таких закладів освіти, яким виплачується пенсія за віком, з одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на один рік. У разі незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору педагогічні працівники, яким виплачується пенсія за віком, звільняються згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України».

До 1 липня 2020 року директор закладу загальної середньої освіти:

  • повідомляє працівників про зазначені зміни законодавства та пропонує педагогам-пенсіонерам роботу за строковим договором;
  • укладає строкові трудові договори з педагогами, які отримують пенсію за віком та погодились продовжити роботу;
  • звільняє педагогів, які отримують пенсію за віком та відмовилися продовжити роботу.

Повідомлення працівника про заплановану зміну умов укладеного з ним безстрокового трудового договору з пропозицією продовжувати роботу в нових умовах – строкового трудового договору, є попередженням роботодавця про зміни істотних умов працв.

Згідно з ч.3 ст. 32 КЗпП України про зміну істотних умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці, тобто до 30.04.2020 року.

Працівник може прийняти таку пропозицію або відмовитися від неї.

Мінімальний двомісячний термін попередження встановлено законодавством для того, щоб працівник, якщо він не згоден працювати в нових умовах, мав змогу знайти собі іншу роботу.

Повідомлення з пропозицією укласти строковий трудовий договір доцільно зробити у письмовій формі щонайменше за два місяці до дня, коли буде укладатися строковий договір чи трудовий договір буде припинено.

Директор укладає трудові договори строком на один рік.

Згода педагога продовжувати працювати за строковим трудовим договором – обов’язкова. Її педагог висловлює одним зі способів:

  • подає відповідні заяву;
  • ознайомлюється за наказом про укладання строкового трудового договору;
  • пише, що згоден на примірнику повідомлення, яке залишилося у директора.

Додержання письмової форми трудового договору у даному випадку не є обов’язковим.

Коли сплине двомісячний строк попередження, директор звільняє педпрацівників, які до 01.07.2020 р.письмово відмовилися працювати за строковим трудовим договором, або взагалі не відповіли на пропозицію.

Закон № 463 визначив, що у такому випадку педагогів звільняють на підставі п.9 ч. 1 ст.36 КЗпП, — «з підстав, передбачених іншими законами».

Це не самостійна підстава, вона відсилає до інших законів. Тому у наказі про звільнення і в трудовій книжці посилаються на п. 9 ч. 1 ст.36 КЗпП і на п. 2 ч. 3 розділу Х Закону № 463.

Законодавство не передбачає виплату вихідної допомоги у такому випадку, адже це не є звільненням за ініціативою власника. Директор припиняє трудовий договір із педагогом на вимогу Закону № 463, а не звільняє з власної ініціативи.

На цих же підставах не потрібна згода профспілки на звільнення; можна звільнити працівника в період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці.

dsp.gov.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (16)
Бухгалтер освіта
04.05.2020
Підскажіть, будь ласка, якщо педагог-пенсіонер залищається працювати за СД, за ним зберігається право на щорічну відпустку та матеріальна допомога на оздоровлення?
123 Бухгалтер освіта
04.05.2020
автори публікації пропонують взагалі уникати оформлення факту припинення безстрокового трудового договору, звісно, що усі права набутті під час такого трудового договору зберігаються
123
04.05.2020
стільки всього наплутаного, яке це переведення, ч.1 ст.32 КЗпП наводить перелік переведень і там такого не має, яке це переведення, якщо у ч.3 ст.32 КЗпП мова йде про продовження роботи за тією ж посадою спеціальністю, і до чого в такому випадку взагалі ч.3 ст.32 КЗпП, якщо відмова передбачає звільнення з іншої підстави, і на кінець згадані прикінцеві положення прямо зазначають є підставою для припинення безстрокового трудового договору є набрання чинності цього закону, і зобов'язані припинити такі трудові договори, з одночасним укладенням строкового, яке це переведення, ст.36 КЗпП передбачає випадки припинення, але тут пропонують без оформлення припинення відразу встановити строк до відносин, які тривали безстроково. Видно, що не усе продумали і придумали) Які записи в трудову робити? прийнята на роботу 1978 р. і звільнена 2021 р. у зв'язку закінченням строку п.2 ст.36)
Вадим 123
04.05.2020
Дуже сумніваюсь, що ЗЕ-****и, які проголосували за цей нікчемний закон вміють думати, у них тільки хватально-ковтальні рефлекси . Інакше як пояснити , без жодного профіту для себе і держави порушили Конституцію, трудовий кодес і опустили свій рейтинг.
Тетяна
06.05.2020
Чи може вчитель -пенсіонера після підписання 30.06.строкового договору піти у відпустку з 01.07?
Лідія
06.05.2020
А якщо керівник пенсіонер який працює по контракту .Як з ним бути.Це його не стосується ?
керр Лідія
06.05.2020
звісно стосується "...з керівниками, які отримують пенсію за віком..."
керр Лідія
06.05.2020
припинити безстрокові трудові договори з керівниками таких закладів та одночасно укласти з ними (за їх згодою) трудові договори на строк у Вашому випадку уже строковий трудовий договір
Лідія
06.05.2020
Чи стосується цей закон закладів соцзахисту де є педагогічні працівники
керр Лідія
06.05.2020
закон приписує таке зробити засновникам державних і комунальних закладів загальної середньої освіти або уповноважені ними органи та керівникам державних і комунальних закладів загальної середньої освіти
Юлія
06.05.2020
Чи розповсюджується цей закон на дошкільні заклади. І як будуть оформлювати контракт з педагогами, які знаходяться на пенсії за вислугою років і працюють. В законі обумовлено "пенсія за віком". Дякую.
buhg
08.05.2020
как укласти СД, если они в это время будут в уже отпуске,
buhg
08.05.2020
может их уволят и опять примут уже на СД , а как тогда отпуск и оздоровчи,когда они пойдут , до 1 июля не выйдут из отпуска,не успеют
Тетяна
08.05.2020
Чи розповсюджується цей закон на дошкільні заклади. . Дякую.
Катрин Тетяна
24.06.2020
ні
Надія
22.05.2020
В Законі написано, педагогічні працівники, які досягли пенсійного віку ... і.т.д. як бути з тими, які не досягли пенсійного віку, пішли на пенсію по хворобі дитини з інвалідністю, якщо людині 51 рік у 2020 році?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд