Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.10.16
79439 36
Друкувати
Обране

Про порядок надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей

Статтею 19 Закону України "Про відпустки" (далі - Закон) передбачено, що жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи A I групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи A I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи A I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).


За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

Право на додаткову соціальну відпустку залежить як від підстав, так і від віку дитини. Вищезазначеною статтею визначено вік дітей тільки для такої категорії, як "жінка, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років". Вік дитини-інваліда, усиновленої дитини, дитини під опікою, дитини одинокої матері (батька) цим законом не встановлено, тому слід керуватися загальними нормами законодавства.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про охорону дитинства" дитина - це особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше. Статтею 34 Цивільного кодексу України передбачено, що повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла вісімнадцяти років (повноліття).

Повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і працює за трудовим договором, а також неповнолітній особі, яка записана матір'ю або батьком дитини (ст. 35 Цивільного кодексу України).

Отже, враховуючи вищезазначене, у наведеному у листі випадку одинока мати, донька якої у віці до 18 років народила дитину, не має права на соціальну додаткову відпустку за підставою "одинока мати", оскільки її донька, для догляду якої вона отримувала соціальну додаткову відпустку за підставою "одинока мати", набула повної цивільної дієздатності у зв'язку з народженням нею дитини.

Додаткова відпустка, передбачена статтею 19 Закону, не належить до виду щорічних відпусток і надається у будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини.

Слід зазначити, що така відпустка є оплачуваною і надається певній категорії осіб, зокрема, одиноким матерям і батькам, опікунам, жінкам, які виховують дітей-інвалідів або усиновили дитину тощо, з метою належного поєднання їх трудової діяльності з виконанням сімейних обов'язків.

Така відпустка надається в обов'язковому порядку за бажанням працівника.

Законодавством не передбачено строку давності, після якого втрачається право на додаткову соціальну відпустку працівникам, які мають дітей. Тому, якщо працівник з якихось причин не скористався цим правом і не використав цю відпустку за минулий рік або ж за кілька попередніх років, то він має право використати цю відпустку, а у разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачена компенсація за всі не використані дні відпустки, згідно із статтею 24 Закону.

Тобто, відповідно до норм чинного законодавства жінка, яка не скористалась соціальною додатковою відпусткою протягом чотирьох років, має право її використати, а у разі невикористання при звільненні має бути виплачена грошова компенсація (стаття 24 Закону).

Також, на нашу думку, право на невикористану соціальну додаткову відпустку має жінка, дитина якої померла у році, в якому така жінка мала право на зазначену відпустку. Водночас, у зв'язку з накопиченням деякими працівниками зазначених відпусток за декілька років, Мінсоцполітики напрацьовується проект акта, яким врегульовується порядок надання додаткових соціальних відпусток з метою їх своєчасного та цільового використання, а саме у разі невикористання такої відпустки протягом певного календарного року працівники втрачатимуть право на її використання у наступному році та виплату грошової компенсації за таку відпустку при звільненні.

Частиною шостою статті 20 Закону передбачено, що додаткові соціальні відпустки працівникам, які мають дітей, надаються понад щорічні відпустки, передбачені статтями 6, 7 і 8 зазначеного Закону, а також понад щорічні відпустки, встановлені іншими законами та нормативно-правовими актами, і переносяться на інший період або продовжуються у порядку, визначеному статтею 11 цього Закону.

Пунктом першим частини другої статті 11 Закону передбачено, що відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку.

Тобто соціальна додаткова відпустка має бути перенесена на інший період або продовжена у разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої в установленому порядку, яка збіглася з використанням такої відпустки.

Як випливає із норми статті 19 Закону, для отримання такої відпустки жінці недостатньо мати двох дітей віком до 15 років чи бути одинокою матір'ю тощо, вона ще повинна працювати (виконувати свої трудові обов'язки).

Оскільки відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку та додаткова відпустка працівникам, які мають дітей (стаття 19 Закону), належать до виду соціальних відпусток, встановлених статтею 4 Закону, жінка, перебуваючи у соціальній відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку (на підставі медичного висновку до досягнення шестирічного віку), не має права на соціальну відпустку, передбачену статтею 19 Закону України "Про відпустки".

Право на вищезазначену відпустку у працівниці настане після фактичного виходу на роботу із згаданих відпусток.

У наведеному у зверненні випадку працівниця у році звільнення (31.05.2016 р.) з попереднього місця роботи права на соціальну додаткову відпустку, передбачену статтею 19 Закону, не має, оскільки у цьому році жодного дня не працювала у зв'язку з перебуванням у відпустці для догляду за дитиною відповідно до статті 18 Закону, тому і підстав для виплати грошової компенсації за таку відпустку у порядку, визначеному статтею 24 Закону, не було.

Право на таку відпустку у неї виникло на новому підприємстві, на яке вона працевлаштувалась 09.06.2016 р., оскільки додаткова відпустка, передбачена статтею 19 Закону, не належить до виду щорічних відпусток і надається у будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини - до чи після.

Лист Мінсоцполітики від 05.08.2016 р. N 435/13/116-16

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Новини по темі:
03.12.21 Уряд підготував зміни до КЗпП стосовно праці жінок Уряд підтримав законопроект щодо удосконалення правового регулювання та заборони дискримінації працюючих жінок під час вагітності, пологів та вигодовування дитини. Відповідне рішення ухвалене на черговому засіданні сьогодні, 2 грудня.
02.12.21 Яка різниця між поняттями “страховий” та “трудовий” стаж? До набуття чинності Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, тобто до 01.01.2004, стаж працівника називався трудовим. Трудовий стаж – це період роботи, який підтверджують записи в трудовій книжці або інші документи. Основним документом, що підтверджує стаж, набутий до 2004 року, є трудова книжка.
29.11.21 У номері е-лікарняного збільшується кількість знаків З початку впровадження в Україні електронних лікарняних їх вигляд набув суттєвих змін – збільшився доступний для перегляду обсяг інформації, з’явились додаткові позначки і змінились різновиди статусів. А розмір унікального номеру е-лікарняного, який раніше складався з 12 знаків, не лише збільшився до 19, починаючи з жовтня, але й продовжує рости.
коментарі
(36)
Олександра
21.10.2016
А якщо жінка по закінченню післяпологової відпустки брала чергову відпустку, чи має вона право в цьому ж році на додаткову відпустку на двох дітей?
мсс Олександра
21.10.2016
якщо по закінченню післяпологової відпустки брала чергову відпустку, і відпрацювала хоча б один день то звісно має, якщо ж по закінченню щорічної наступного дня відбула у відпустку по догляду- ні... вважається, що "жінці, яка працює" - це жінка яка виконує свої трудові обов'язки передбачені трудовим договором...
Мария мсс
09.01.2018
Де таке написано? Якщо в неї в поточному календарному році є відпрацьовані дні, то в цьому році вона вважається працюючою. Написано ж "якщо в календарному році немає жодного відпрацьованого дня" тоді неположена, а якщо хоч один день відпрацювала в календарному році - тоді положена соцвідпустка.
Віталій Олександра
21.10.2016
Також вважаю, що мають, але ні Мінсоцполітики, ні Нацдержслужба, ні експерти видання Держслужбовець, ні експерти Кадровік01 прямої відповіді чомусь не дають на таке конкретне питання.
Євген Олександра
21.10.2016
Так, має таке право!
Марина
25.10.2016
Тоже интересует этот вопрос
Ирина
28.10.2016
Если моему старшему ребенку в марте 2017г. исполнится 15 лет, я буду иметь право получить этот дополнительный отпуск?
Любов Ирина
02.11.2016
В наступному році ще матимете.
Олена
30.10.2016
Підскажіть, чи має право атестований працівник (жінка) яка працює в ДСНС на додаткову відпустку, як що у неї двоє дітей віком до 15 років. Як що так, яке цьому є підтвердження.
Сніжана
02.11.2016
У післяполговій відпусці була 4 роки, скільки я маю днів відпуски працюючи в органах місцевого смоврядування 14 років
Людмила
07.02.2017
Может у кого-то была такая ситуация или кто-то знает наверняка положен ли социальный отпуск матери которая имеет 2 детей до 15 лет в такой ситуации: к нам на работу пришла в октябре 2011 года уже имея детей, на предыдущем предприятии она увольнялась из отпуска по уходу за ребенком до 6 лет, в настоящем 2017 году она предоставила нам справку с предыдущего места работы (о том что она там была перед увольнением в отпуске по уходу за ребенком) и утверждает что имеет право на 10 дней отпуска за 2011 год по ст. 19 закона "об отпусках". Буду рада любой помощи и подсказке
надя
01.06.2017
працюю з10 квітня 2017 року з попереднього місця роботи надана довідка ,що соціальна відпустка матері яка має 2 дітей до 15 років невикористовувалась з 2011-2016 року. Чи має право виплатити компенсацію підприємство де зараз працюю?
Ксенія надя
22.06.2017
Ні, підприємство на якому тепер працюєте такого права не має. Там, де раніше працювали і мають виплатити цю компенсацію. В іншому випадку - суд.
Ірина
01.06.2017
Моїй старшій дитині у березні виповнилося 15 років. Чи маю я право на додаткову відпустку?
Анна
26.06.2017
Добрий день! Така ситуація, працюю в пенсійному фонді, в березні пройшла реорганізація, внаслідок якої всіх працівників звільнили і прийняли за ноаими заявами. Соціальну відпуску на дітей мені не компенсували, а перенесли за заявою, але тепер така ситуація склалась, що я не маю права отримати цю відпуску, як правильно вирішити це питання?
Надія
29.09.2017
Таке питання. Як за у мене двох встановлених дітей,то скільки у мене днів відпустки 10 чи 17?
Інна
20.10.2017
Що означає10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів?
Світлана Інна
30.10.2017
святкові дні і дні релігійних свят: 1 січня - Новий рік (неділя); 7 січня - Різдво Христове (субота); 8 березня - Міжнародний жіночий день (середа); 16 квітня - Пасха (неділя); 1 і 2 травня - День міжнародної солідарності трудящих (понеділок, вівторок); 9 травня - День Перемоги (вівторок); 4 червня - Трійця (неділя); 28 червня - День Конституції України (середа); 24 серпня - День незалежності України (четвер); 14 жовтня - День захисника України (субота). Якщо відпустка потрапляє на один з цих днів, то вона продовжується на 1 календарних день
Світлаа
12.12.2017
Скільки днів матиме жінка відпустки (10 чи 17 днів) у якої двоє дітей до 15 років. Одна з них дитина інвалід.
Оксана
29.12.2017
Які документи мають подати прийомні батьки в відділ кадрів свого підприємства для отримання 10днів соціальної відпустки? В статті не знайшла.
Вячеслав
11.01.2018
Підкажіть будь-ласка чи маю я право на таку відпкстку якщо довідка про догляд за дитиною інвалідом подано з запізненням на 10 років Місце проботи за чей час не змінювалось.
Альона
23.04.2018
Я працюю старшою медичною сестрою в дитячому садочку!Маю щорічну відпустку основну 24 календарні дні,7 календврних дні за напруженість роботи і 10 календарних дні ,так як матері ,яка виховує дитину з інвалідністю!Чи враховуються вихідні дні субота та неділя у період нарахування 10 календарних дні соціальної відпустки?
Лариса.
07.06.2018
2 січня 2016 року народила дитину. В дикретній відпустці не була. Працюю до сих пвр. Моїй донці 2, 5. Як мені написати заяву на вихід у дикретну відпустку(до 3 років).
Вікторія Лариса.
03.07.2018
"Прошу надати відпустку по догляду за дитиної до досягнення нею 3-х рчного віку" у відділі кадрів або бухгалтерії можуть вам піказати
Людмила
15.06.2018
Жінка має двох дітей, одна дитина є інвалід, яка досягла 15 років в листопаді 2017 року, іншій дитині 6 років. Скільки днів додатк. відпустки потрібно надати у березні 2018 року?
Вікторія
03.07.2018
Чи може батько взяти соціальну додаткову відпустку?
Світлана
22.07.2018
Підскажіть будь ласка, чи можуть мені відмовити у соціальній відпустці у літній період, коли я хочу оздоровити своїх дітей? Якщо так, то у яких випадках?!
Катерина
30.07.2018
Підскажіть будь ласка. Враховуються вихідні " субота та неділя"в додаткову відпустку на дітей?
Олександр
27.08.2018
Доброго дня! Я працівник ЖЕКГ, маю на вихованні спільно з дружиною (яка офіційно працевлаштована) двох дітей 7 років (інвалід дитинства) та 3 роки. Запитання: "Чи можу я як батько розраховувати на одну із видів соціальної відпустки, за умови, якщо дружина надасть довідки з роботи, що вона невикористовувала жодної соціальної відпустки за 2018 рік". Крім того, виникає інше запитання, якщо враховувати ст. 19 ЗУ "Про відпустки", вбачається гендерна нерівність між матірю та батьком на предмет отримання соціальних відпусток - отже прошу поділитись досвідом чи існує прецендент на оскарження даної статті по отриманні (повноцінної соціальної) відпустки батьком на умовах отримання її матірю.
Зінаіда
30.09.2018
Дитині встановили інвалідність в серпні 2018, коли я маю право взяти додаткову відпустку на 10 календарних днів?
Ірина
16.05.2019
Скажіть будь ласка, якщо я народила дитину 1 вересня, ще 56 днів була у післяродовій відпустці і написала заяву по догляду за дитиною до 3х років, то коли я маю вийди нароботу, 10 вересня, чи рахувати 3 роки від того дня коли була написана заява на відпустку до 3х років?
Тетяна
09.07.2019
Скажіть будь -ласка чи має право на відпустку 56 днів жінка яка взяла під опіку дитину?
Олена
16.09.2019
Добрий день, у мене 2 дітей, зараз ще перебуваю у декретній відпустці по догляду до 3 років. Маю виходити на роботу у листопаді. Отримала 3 групу інвалідності у звязку з хворобою. Чи маю я право на додаткову оплачувану відпустку до кінця року?
Віта Дроздик
02.10.2019
Якщо працівниця має 2 дітей інвалідів скільки днів додаткової відпустки вона має 10 чи 17 к.д.???
Ірина
07.11.2019
Жінка звільнилась з попереднього місця роботи в серпні 2019 року, правом на відпустку як одинока мита не користувалась, тому що не надавала підтверджуючих документів. До нас на роботу прийшла в жовтні 2019 року, надала документ, що підтверджує статус одинокої матері. Чи маємо ми надавати дитячу відпустку за 2019 рік?
Вікторія
27.08.2020
Доброго дня. Була звільнена за угодою двох сторін. Маю двох дітей. Була у декретній відпустці по догляду за дитиною до 5 років. Компенсацію за 30 днів відпустки на дітей не отримала,так як сказали що немає пропрацьованих днів. Чи зобов'язаний був надати роботодавець використати ці дні відпустки,перед звільненням? Дякую
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.